Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ostrzeżenia i bany


Rekomendowane odpowiedzi

Przykład z życia .......przychodzisz do kogoś pierwszy raz do domu i na dzień dobry ktoś Cię opier..a . I co ? Mówisz no nareszcie jest naprawdę miło ?

Odwróćmy sytuację- przychodzisz do kogoś pierwszy raz do domu- zapalasz peto, nogi na stół a potem idziesz pogrzebać w lodówce? Nie, najpierw się rozglądasz jakie zwyczaje panują w tym domu, na co sobie możesz pozwolić, a czego gospodarz sobie nie życzy. :wink:

Czyli mam rozumieć to tak .....każdy kto ma ostrzeżenie dostał wcześniej upomnienie na pw ? Nie pomogło znowu zrobił ten sam błąd i dostał ostrzeżenie ?

Jeżeli tak to prawidłowo nie ma sprawy temat zamykamy .

Bywa, ale nie zawsze. Jeżeli ktoś nowy zakłada temat z nie do końca trafionym tytułem, albo nie w tym dziale- przenoszę, czasem uzupełniam tytuł i piszę priva.

Jeżeli widzę, że ktoś wpada, zakłada kilka tematów z tytułami z kapelusza i piszę kilka postów jeden pod drugim co 5 minut (jak nasz nowy kolega od pułapek :mrgreen: ), to jest dla mnie czytelny sygnał, że ma gdzieś reguły panujące w tym domu a do regulaminu nawet nie spojrzał- wtedy reakcja musi być adekwatna- tym bardziej, że od 1 pkt ostrzeżenia nikt jeszcze nie umarł. :wink:

Ale, ale :mrgreen: Rozgadałem się a tu kwestia jest inna- Tomik prosił o Wasze propozycje rozwiązywania trudnych przypadków na forum :twisted: No więc konkretnie- w sytuacji A- zrobiłbym tak, w sytuacji B- tak.

Klawiatury w dłoń i pisać :mrgreen: A nie tylko wy to robicie BE :wink::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tomku jesli chcesz poznac czyjes zdanie to zdefiniuj o jakie dokladnie sytuacje chodzi :cool: Bo pisanie sytuacja A albo B nic mi nie mowi :wink::lol:

Faktycznie jesli ustaliloby sie jasno i demokratycznie :wink: ze za dane przewinienia jest okreslony schemat postepowania mniej bylo by sporow i roztrzasania wszystkiego na forum :cool:

Ja tez spadam na spacer na Wisle a jutro na rybki :twisted:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jesli ustaliloby sie jasno i demokratycznie

Jaka demokracja :twisted::mrgreen::lol: Chodzi o poznanie Waszego zdania, bo mało kto w tematach dotyczących utrzymywania porządku wnosi jakieś konstruktywne pomysły. Zwykle to jest negowanie tego co się stało.

Trudno mówić o demokracji na forum, jeżeli decyzja i odpowiedzialność za nią (lub ogólniej za funkcjonowanie forum) należy do admina/moderatorów.

okreslony schemat postepowania mniej bylo by sporow i roztrzasania wszystkiego na forum

Określony schemat to to nigdy nie będzie (ze względów o których pisałem wyżej).

zdefiniuj o jakie dokladnie sytuacje chodzi

Ok, zaczynamy :twisted:

Sytuacja A- nowy użytkownik wpada na forum, zakłada kilka tematów- dublujących się z istniejącymi i/lub nie w tej kategorii tematycznej i/lub ze źle dobranym tematem.

Sytuacja B- jeden lub kilku użytkowników nagle zaczyna zbaczać z tematu tworząc 10 postów ni z gruchy ni z pietruchy.

Sytuacja C- jeden z użytkowników rzuca oskarżenie o niecne postępowanie, nie mówiąć w prost do kogo jest adresowane i o co oskarża

Sytuacja D- użytkownik forum obraża innego użytkownika, niekoniecznie za pomocą słów poszechnie uważanych za obraźliwe, ale np. bardzo przemyślanym choć nie pozostawiającym wątpliwości co do intencji zdaniem

Sytuacja E- między dwoma lub więcej użytkownikami wywiązuje się kłótnia, która przenosi się z tematu do tematu

Tyle na początek :cool: - ciekaw jestem wypowiedzi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja A- nowy użytkownik wpada na forum, zakłada kilka tematów- dublujących się z istniejącymi i/lub nie w tej kategorii tematycznej i/lub ze źle dobranym tematem.

Jesli dublujacy sie temat proponowalbym wpisac post mowiacy o funkcji szukaj i upominajacy publicznie delikwenta a temat zamknac a po okreslonym czasie (np 2 tyg) wywalic

Jesli w zlej kategorii najzwyczajniej przeniesc - coz nawet starym forumowiczom to sie zdarza - mozna wyslac priv z ostrzezeniem

Zle dobrany temat podobnie - poprawic i wyslac priv (z tym zlym doborem tez nieprzesadzajcie bo zaraz bedzie pisanie jezykiem Micka albo Slowackiego nazw tematow :wink: )

Sytuacja B- jeden lub kilku użytkowników nagle zaczyna zbaczać z tematu tworząc 10 postów ni z gruchy ni z pietruchy.

Podobalo mi sie jak jeszcze Szogun pisal "a wracajac do tematu" :wink::lol:

Sytuacja C- jeden z użytkowników rzuca oskarżenie o niecne postępowanie, nie mówiąć w prost do kogo jest adresowane i o co oskarża

Po prostu dac mu czas do publicznego wyjasnienia (aby wiedzial wyslac mu priv) i dac mu czas (np 2 logowania :!: bo kazdy z rozna czestotliwoscia odwiedza forum) na wyjasnienie

Jesli tego nie zrobic ostrzezenie

Sytuacja D- użytkownik forum obraża innego użytkownika, niekoniecznie za pomocą słów poszechnie uważanych za obraźliwe, ale np. bardzo przemyślanym choć nie pozostawiającym wątpliwości co do intencji zdaniem

Ostrzezenie

Sytuacja E- między dwoma lub więcej użytkownikami wywiązuje się kłótnia, która przenosi się z tematu do tematu

Wyslac do obu priva - niech sobie zaloza temat A vs B i albo wysylaja sobie privy

Jesli beda dalej sie klocic w innych tematach odbiegajac od nich ostrzezenie za kazdy post nie na temat

Moje zdanie juz znacie :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwróćmy sytuację- przychodzisz do kogoś pierwszy raz do domu- zapalasz peto, nogi na stół a potem idziesz pogrzebać w lodówce? Nie, najpierw się rozglądasz jakie zwyczaje panują w tym domu, na co sobie możesz pozwolić, a czego gospodarz sobie nie życzy.

Sytuację, jaką tu opisałeś i gościa z Twojej wizji to chamstwo i cham. Warto by było tak nie postrzegac nowych na forum.

Czasami ktoś po prostu nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest forum wędkarskie i takie posty i tematy powinny przeważać.

Tomek macie tam przecież jakieś przyciski "delete" czy coś innego . Ciąć po całości . Tak samo te spory kłótnie na forum . Pierwszy kto ma władzę i to widzi to ma dusić w zarodku . Zamykać temat lub kasować posty . Są prywatne wiadomości , gadu-gadu , telefony ostatecznie można sparing na łączce zrobić ale nie pranie brudów na forum i wzajemne oskarżanie publicznie. Tu Trzeba radykalnie wkroczyć .....ciach i po sprawie . Tyle ode mnie .W sprawach niewędkarskich więcej się nie wypowiadam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sparing na łączce zrobić
Essox to mi się najbardziej podoba w twojej wypowiedzi. :mrgreen: A co do reszty tak masz racje ale zaraz się zacznie ,ze administrator i modkowie to bogi nie omylne na forum itd itp.
Ciąć po całości .
Ba, jeden post wyciolem i awantura niebagatelna i o co, o nic o pare pierdoł co user ze stażem tam napisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz się zacznie ,ze administrator i modkowie to bogi nie omylne na forum itd itp

Miałem więcej nie pisać ale mam słabą wolę :mrgreen:

Maniek jeżeli do demokracji nie dorośliśmy na forum to ma być tyrania . Wpisać do regulaminu zdanie że ...Administrator i moderator ma prawo kasowania postów i ewentualnie zamykania tematu (jeżeli wykracza poza tematykę wędkarską ) bezdyskusyjnie i w każdej chwili. I decyzja jego jest nieodwracalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłem że od jakiegoś czasu brak nam wszystkim szacunku do siebie nawzajem i to jest smutne. :sad:

Bo cały ten rok się jakoś dziwnie zaczął . Nawet zima była do dupy . Ryby nie biorą , komp mi się buntuje, tłumik do wymiany same niepowodzenia . A na forum powinniśmy być jak rodzina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuację, jaką tu opisałeś i gościa z Twojej wizji to chamstwo i cham. Warto by było tak nie postrzegac nowych na forum.

Czasami ktoś po prostu nie wie

Nie, odwróciłem sytuację przejaskrawioną przez Essoxa :wink: Obie są skrajne :wink:

Tomek macie tam przecież jakieś przyciski "delete" czy coś innego . Ciąć po całości

Różne fajne rzeczy mamy :twisted::cool: Zamykać i kasować możemy i to robimy - regualmin nie ma nic do tego :wink:

Ale Essox masz konkretne przypadki do rozstrzygnięcia (od A do E) napisz konkretnie co w którym przypadku :mrgreen: Może i Keri się wypowie :?::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem poruszać tej kwestii, ale muszę. Piszesz Tomku o przypadku obrażania innej osoby w zawoalowanej formie (chyba pkt3). Ja niedawno dostałem ostrzeżenie, za obrazę, więc rozumiem, że mnie to dotyczy. Otóż wyjaśniam, że pisząc o tych szczupakach, moją intencją nie było nigdy obrażenie kogokolwiek, zwłaszcza Essoxa, bo niby z jakiego powodu(?), ale wyłącznie zdyskredytowanie i ośmieszenie powiedzonka o 'głupkach na posyłki'. Gdy prawdziwy autor tego zwrotu określił wprost takim mianem grupę osób na tym forum, nikt z władz nie zareagował w jakikolwiek sposób, (admin w prywatnej rozmowie też pominął ten aspekt), więc pytanie mam tylko jedno - dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Tomku o przypadku obrażania innej osoby w zawoalowanej formie (chyba pkt3). Ja niedawno dostałem ostrzeżenie, za obrazę, więc rozumiem, że mnie to dotyczy

Nie, to jest symulacja pewnych sytuacji jakie zdarzają się na forum. I nawet nie przyszedł mi do głowy twój przykład. Jak sam piszesz takie sytuacje się zdarzają i dlatego wrzuciłem ją na listę :wink: A

w zawoalowanej formie
, bo to trudniej wychwycić i sprawiedliwie ocenić i dlatego to ciekawy przykład.

Jestem ciekaw twojej opinii w przedstawionych przeze mnie case'ach :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Twoje przykłady, to na wstępie zaznaczę, że nie chodzi mi o wytwarzanie tzw. świętych krów.

Sytuacja wygląda tak, że każdemu, niezależnie od strony barykady, po której stoi :wink: chodzi o to, żeby było sprawiedliwie. Komunizm nauczył, że każdemu po równo (i wszystkim g...) nie daje sprawiedliwości. O co mi chodzi? O to, że 'kara' powinna być dostosowana do winy i do właściwości osobistych delikwenta. Tak jak w prawie karnym. Inna jest wina osoby działającej z pełną świadomością czynu, inna, kiedy coś wyjdzie przypadkiem, inna jest, kiedy stary wyjadacz robi coś celowo, a inna kiedy nowicjusz, małolat z braku wiedzy, obycia, popełnia fau pax. Generalnie komuś, kto siedzi trochę na forum wystarczająca może być reprymenda słowna, jeżeli jest osobą myślącą, to wyciągnie wnioski, jeżeli nie, to trzeba ostrzej. Moim zdaniem przy wymiarze kary powinno generalnie chodzić o skutek w postaci skierowania na właściwe tory, co nie zawsze oznacza napiętnowanie w postaci czerwonej kreski, z którą trzeba później obnosić po całym forum, niczym poseł Samoobrony ze swoim krawatem :wink: ... Postuluję o zmianę krechy na wyrażoną cyfrą arabską ilość ostrzeżeń.

Jeżeli ma być jednak po równo, to powinny być wtedy bardziej jasne zasady przyznawania 'odznaczeń', coś niby katalog przewin i możliwości otrzymania za nie konkretnych kar, ale to każdej władzy nie jest na rękę, bo ogranicza ilościowo i jakościowo wymiar, a tak można nielubianej osobie łupnąć ostro za nawet drobne co nieco.

Ja wiem, że to jest prywatne forum i zasady są inne, niż mi się marzą, Essox woli tyranię, a ja demokrację (niczego lepszego podobno nie wymyślono), niezależnie od okoliczności. Każdemu się nie dogodzi....

Teraz ja proszę Tomku na odpowiedź na moje pytanie, bo Ty też w końcu zaliczasz się do władzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja proszę Tomku na odpowiedź na moje pytanie, bo Ty też w końcu zaliczasz się do władzy

Proszę bardzo

Gdy prawdziwy autor tego zwrotu określił wprost takim mianem grupę osób na tym forum, nikt z władz nie zareagował w jakikolwiek sposób, (admin w prywatnej rozmowie też pominął ten aspekt), więc pytanie mam tylko jedno - dlaczego?

W ostatnim czasie na forum padło wiele słów, zbyt wiele i każdy kto uczestniczył w tych dysputach ma coś za kołnierzem :wink: . Karanie bez opamiętania w tym momencie nakręciło by tylko całą sytuację. Ja sam zrezygnowałem z jakiejkolwiek reakcji na chamską obelgę Pike'a pod moim adresem ze względów o których piszę wyżej.

Prośba Tomika o wczucie się w sytuację osoby rozwiązującej problem i moja lista przypadków do rozwiązania ma służyć temu, by spięć o których mówisz było mniej a jak już wystąpią

żeby było sprawiedliwie
Dlatego proszę odpowiedz teraz po mojemu, po inżyniersku :wink::lol: W sytuacji A - zrobił bym tak ....., w sytuacji B- ..........itd :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heej kilka dni nie zaglądałem a tu proszę jak się "kategoria" rozchuśtała - nawet "zakazana" na weekendy została :lol: to chyba już działania rozpaczliwe.... :lol:

Postuluję o zmianę krechy na wyrażoną cyfrą arabską ilość ostrzeżeń.
A to już max :lol: ja raczej postulował bym o cyfrę rzymską :cool:
Dlatego proszę odpowiedz teraz po mojemu, po inżyniersku

Ależ.. tomek1, z przyjemnością :)

A - ostrzeżenie

B - ostrzeżenie

C - publiczne "zachęcenie" do sprecyzowania

D - nic, niech się user broni - jeśli sprawa sie powtarza w krótkim czasie - ostrzeżenie (nie ma chyba w naszym regulaminie punktu: "zakaz prowadzenia prywatnych wojen" - a tu by pasował)

E - ostrzeżenie lub ostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Gość Voltek

Poskarżyłem sie w topicu http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=4619 , ale admin ze wstydu zamknął temat i dał link do tego. będąc grzecznym użytkownikiem kontynuuję tutaj to co zacząłem.

Proszę bardzo, oto odpowiedź admina:

Nieprzejmuj się, raz na jakiś czas zdażają się użytkownicy, którzy mają problem ze zrozumieniem regulaminu i np: stanowi on dla nich masło maślane.

Jeżeli, nie czujesz się na siłach nawet domyślić za co Ci przypomniałem o regulaminie, służę pomocą w usunięciu konta.

Pozdrawiam

Admin.

Najwyraźniej ma wszystkich za [...], na dodastek dostałem drugie ostrzeżenie. Aha chodzi tu o Tomika, to on taki inteligentny i komunikatywny. Zamiast przeprosić za pomyłkę lub wytłumaczyć wypycha się sianem. I to ma być admin na forum komercyjnym, przykre i przygnębiające. Nie jest nawet w stanie odpowiedziec na posta, wie że nie ma racji, tylko przyznać się do błędu nie potrafi. Teraz szuka dziury w całym przenosi posty do tematów nie mających z tym wiele wspólnego aby tylko jeszcze zagmatwać. To nie mój problem że ktoś dostał za szczekanie czy za coś tam. Mi dostalo się i nie tylko mi za darmo, za nic. No nie no, dostalo mi się tylko po to by admin poczul się lepiej,. sama odpowiedź na priva jest tego dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie ciekawie.... :roll::???:

Na początku miałem podobna sytuację. Wyjaśnijcie to między sobą. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Ja apeluję o lepsze traktowanie, zrozumienie i tolerancję.

Przypominam również że regulamin jest dla użytkowników nie dla admina więc to użytkownik powinien go w pełni rozumieć. Sądzę, że opis powodu ostrzeżenia dałoby się napisać w sposób jasny, przejrzysty i zwięzły ale do tego trzeba chęci i umiejętności.

Niemniej apeluję o rozwagę i porozumienie. :wink:

W tamtym temacie 14.11.2007r

Zapomniałeś dodać, że napisałem Ci, że do wyrażania uwag jest właściwa kategoria, właśnie ta a nie zwykły temat na forum i ok zrobiłeś dobry krok, napisałeś post w odpowiedniej kategorii.

więc nie rozumiem czemu akurat dziś ten temat został zamknięty...

A tak na marginesie to zaraz obskoczysz kolejne ostrzeżenie za zakładanie zdublowanego tematu, bo temat „ostrzeżenia i bany” też już istnieje

Dokładnie.

trzeba było go tego samego dnia zamknąć i sytuacja by się nie zaostrzyła....

Trochę to niezrozumiałe ale każdy popełnia błędy :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przeprosić za pomyłkę lub wytłumaczyć wypycha się sianem. Teraz szuka dziury w całym przenosi posty do tematów nie mających z tym wiele wspólnego aby tylko jeszcze zagmatwać. To nie mój problem że ktoś dostał za szczekanie czy za coś tam. Mi dostalo się i nie tylko mi za darmo, za nic. No nie no, dostalo mi się tylko po to by admin poczul się lepiej,. sama odpowiedź na priva jest tego dowodem.

Pomogę ci i bardziej sprecyzuje wyjaśnienie za co otrzymałeś pierwsze ostrzeżenie: Patrz pkt 11 regulaminu.

Teraz już wiesz? Czy ci jeszcze bardziej sprecyzować?

Może ci sprecyzuje bo chyba się też nie domyślisz. Profil -> Podpis -> Odnośnik reklamowy

A więc teraz już wiesz, że można nie napisać żadnego postu a dostać przypomnienie o regulminie.

Stąd, czy nadal potrzebujesz pomocy w zrozumieniu czegoś o czym jesteś raz informowany przed rejestracją, następnie w mailu aktywacyjnym i o czym co masz w każdej kategorii tematycznej "podkreślone" czerwonym kolorem. Potrzebujesz jakiś indywidualnych wskazówek?

Ps.

Moja propozycja z pw jest jak najbardziej aktualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskarżyłem sie w topicu http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=4619 , ale admin ze wstydu zamknął temat i dał link do tego.

Tomik ze wstydu zamykasz wątki ???

No wiesz ??? Wstydź się :mrgreen:

Mi dostalo się i nie tylko mi za darmo, za nic.

Za darmo to jeszcze nikt nigdy nic nie dostał . Najprawdopodobniej za reklamę w podpisie .

Teraz sie nam ładnie przyznaj czy nic tam nie zamieściłeś ?

A jeśli tak to przeproś i kontynuuj działalność na forum przestrzegając regulaminu a gwarantuję Ci ,że więcej nie dostaniesz czerwonej krechy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Voltek
oże ci sprecyzuje bo chyba się też nie domyślisz. Profil -> Podpis -> Odnośnik reklamowy

Nareszcie się pan zlitował i próbuje coś tam wytłumaczć. Poczytaj człowieku regulamin i zauważysz, że odnośniki są zabronione ale w postach a nie w podpisach i reklamowe, a nie mające na celu pokazanie kto zacz pisze.

Oto punkt 11

11) Forum bez wiedzy jego właściciela nie jest miejscem działalności gospodarczej, komercyjnej i reklamowej. Zabronione jest zakładanie nowych tematów lub pisanie postów w formie reklamującej, polecającej lub będącej zaproszeniem do innych serwisów i stron internetowych. W sprawach reklamy proszę o kontakt na adres mailowy: haczyk@haczyk.pl .

W podpisie nikogo na nic nie namawiałem i nie reklamowałem, nikt też na LF nie zarabia na forum więc i o żadnej działalności gospodarczej nie może być mowy. Podałem link, goły link, by bylo jasne że Voltek tam i Voltek tu to ten sam. Spłodziłeś regulamin, to daj dobry przyklad i sam go przeczytaj, bo mowa o postach, a nie podpisach, a sam link nie jest żadną formą, a już napewno nie reklamową.

PS. Jak była kicha to wiedziano gdzie wleźć w łachę, ale później szybciutko usunięto mi profil i po ponownej rejestracji szybki atak. Brawo, super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.