Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

czerwona kukurydza


mlody11

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dla mnie naturalna to jest ugotowana wraz ze swoim zapachem, którą można ewentualnie zadipować. Generalnie to o ile zapachy i smaki są dla ryb to kolory są dla wędkarza. Zawsze jednak można kombinować z przynętami, a jeżeli jeszcze trafisz na dzień, kiedy ryby intensywnie żerują to stwierdzisz, że czerwona kukurydza jest killerem na Twojej wodzie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie pytanie do was jak wy gotujecie w ogóle kukurydzę? Chodzi o tzw "koński ząb"? Ja swego czasu taką zakupiłem na targu sprzedawca zapewniał, że jest świeża. Następnie to to moczyłem a to ani drgnęło, została twarda jak kamień mimo tego moczenia. No to potem wziąłem i to zacząłem gotować na wolnym ogniu jak groch, a to przez kilka godzin nie zmiękło. Cały czas kukurydza była taka jak ją kupiłem. Dlatego pytanie jak to w ogóle gotować? Dzięki za inf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwoną używam regularnie z dobrymi efektami. Po przeczytaniu w czasopismach o nęceniu karpiowatych czerwoną kuku i osiąganych efektach, skusiłem się i kupiłem 20 kg w sklepie dla gołębiarzy. Pisali, że szczególnie w krajach beneluksu nęcenie tym rodzajem kuku jest bardzo popularne i przewyższa zwykłe odmiany. Spróbowałem i wydaje mi się, że rzeczywiście ściąga ryby z lepszym efektem, szczególnie wymieszana z konopią, ale zaznaczam, że to subiektywna ocena. Nie znam nikogo, kto by jej używał i to potwierdził.

Co do samego gotowania to moczę 12-24h zależnie od stopnia przesuszenia, potem w tej samej wodzie gotuję na wolnym ogniu aż większość ziaren popęka ( z reguły koło 2-3h).

Warcianin, nie miałem nigdy takiego problemu jak Ty, być może miałeś starą kuku. Ciężko powiedzieć. Moja po moczeniu przez noc już robiła się lekko gumiasta, po ugotowaniu jej twardość zależałą w zasadzie tylko od inwencji twórczej gotującego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem ja kupiłem w sklepie dla gołębiarzy bo tylko tam mieli czerwoną. Zwykłej możesz poszukać na targach rolnych. Kup kilogram na próbę, jak będzie w porządku kupisz więcej. Można też próbować u znajomych rolników jeśli masz takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.