Skocz do zawartości
tokarex pontony

czerwona kukurydza


mlody11

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dla mnie naturalna to jest ugotowana wraz ze swoim zapachem, którą można ewentualnie zadipować. Generalnie to o ile zapachy i smaki są dla ryb to kolory są dla wędkarza. Zawsze jednak można kombinować z przynętami, a jeżeli jeszcze trafisz na dzień, kiedy ryby intensywnie żerują to stwierdzisz, że czerwona kukurydza jest killerem na Twojej wodzie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie pytanie do was jak wy gotujecie w ogóle kukurydzę? Chodzi o tzw "koński ząb"? Ja swego czasu taką zakupiłem na targu sprzedawca zapewniał, że jest świeża. Następnie to to moczyłem a to ani drgnęło, została twarda jak kamień mimo tego moczenia. No to potem wziąłem i to zacząłem gotować na wolnym ogniu jak groch, a to przez kilka godzin nie zmiękło. Cały czas kukurydza była taka jak ją kupiłem. Dlatego pytanie jak to w ogóle gotować? Dzięki za inf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwoną używam regularnie z dobrymi efektami. Po przeczytaniu w czasopismach o nęceniu karpiowatych czerwoną kuku i osiąganych efektach, skusiłem się i kupiłem 20 kg w sklepie dla gołębiarzy. Pisali, że szczególnie w krajach beneluksu nęcenie tym rodzajem kuku jest bardzo popularne i przewyższa zwykłe odmiany. Spróbowałem i wydaje mi się, że rzeczywiście ściąga ryby z lepszym efektem, szczególnie wymieszana z konopią, ale zaznaczam, że to subiektywna ocena. Nie znam nikogo, kto by jej używał i to potwierdził.

Co do samego gotowania to moczę 12-24h zależnie od stopnia przesuszenia, potem w tej samej wodzie gotuję na wolnym ogniu aż większość ziaren popęka ( z reguły koło 2-3h).

Warcianin, nie miałem nigdy takiego problemu jak Ty, być może miałeś starą kuku. Ciężko powiedzieć. Moja po moczeniu przez noc już robiła się lekko gumiasta, po ugotowaniu jej twardość zależałą w zasadzie tylko od inwencji twórczej gotującego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem ja kupiłem w sklepie dla gołębiarzy bo tylko tam mieli czerwoną. Zwykłej możesz poszukać na targach rolnych. Kup kilogram na próbę, jak będzie w porządku kupisz więcej. Można też próbować u znajomych rolników jeśli masz takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.