Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam!! Jestem nowicjuszem wśród wędkarzy i zacząłem sie w to bawić dopiero parę tygodni temu właśnie w Irlandii. Nie mam jeszcze wielu doświadczeń, ale pomału się uczę pod okiem bardziej doświadczonego kolegi. Obaj jednak nie mamy doświadczenia na wodach Irlandii (wędkujemy na rzece i nastawiamy sie na szczupaka raczej). Zastanawia nas jednak coś, bo tak jak jesienią zdarzało się na wyjście po 2 ryby (nie duże) złapać, tak teraz po nowym roku zamarło wszystko kompletnie. Nie chcą wogóle brać. Zastanawiamy się co może być powodem(zaznaczę, że temp trzyma się od 10 do 15 stopni cały czas), czy może to być wcześniejsze tarło, czy tak jak znajomy Irlanczyk mówił foki zapuściły sie z oceanu w górę rzeki i wyjadły lub wystraszyły szczupaka..Sam nie wiem, może ktoś wie coś na ten temat..Prosze o info i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie miałem przyjemności wędkować na wodach irlandzkich ale właśnie o fokach czytałem w tutajszych periodykach. Nawet jak wędkujesz na morzu, obojętnie czy z brzegu czy z łodzi - jak zobaczysz że pojawiły się foki to możesz zwijać sprzęt i zmieniać miejscówką na inną oddaloną przynajmniej o kilka mil. Tak przynajmniej pisali miejscowi spece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek gdzie cię u licha pognało ,ale przynajmniej będziemy mieli relacje z pierwszej ręki

i pamiętaj o fotkach .

maniek, obiecuję! W ten weekend już zamierzam przynajmniej zobaczyć moje przyszłe łowisko/łowiska no i odwiedzić miejscowy wędkarski. Jak będzie o czym to napewno napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
odwiedzić miejscowy wędkarski.

ojjjj... będzie o czym pisać...

półtora roku temu odwiedziłam Walijski wędkarski...

wyszłam z niego chora po prostu, ale bogatsza o kilka zbrojonych gum storma :D

są tak śliczne, że tylko raz były w wodzie potem stwierdziłam że mi ich szkoda :lol:

i są jakieś mocniejsze, bo szczupaczek (40cm) który się na jednej z nich zawiesił nawet nie zadrasnął

Ale w sklepach jest naprawdę na co patrzeć...

z malych akwenuw i kanaluw

bez komentarza zarówno stylistycznie jak i merytorycznie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heej no ira weź no zrób kankretne wejście na forum - napisz gdzie łowisz w IRL no i przede wszystkim zabierz głos jakoś merytorycznie w tym temacie - a odpowiednie służby w tym czasie niech sprawdzą czy ira to nie jakieś dodatkowe konto - :lol: - trzeba by może taki skrypt domyślnie uruchamiać dla każdego nowo zarejestrowanego :cool::shock::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę gdzie to jest - no ale napisać że Royal Canal łączy rzekę Shannon z morzem to lekka przesada ;) Napisz coś o tym jak wędkujecie? Jakich zestawów używacie i jakie gatunki łowicie, jaki sprzęt. Napisz też coś o tych "fokach" :???: Ztego co pytałem się w swoich okolicach to Polacy jeszcze nie "przedstawili się tak jak w UK - ale może masz inne doświadczenia - napisz koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a twoim zdaniem z czym lonczy sie royal szczupaki najlepiej braly mi na woblery wlasnej produkci podobne do okoni i wachadluwki z chologramem dragona do listopada tera cisza w tamtym roku dobre brania zaczely sie pod koniec marca a w maju zaczyna brac ladnie lin wegorz i leszcz na czerwone robaki ale leszcz wystempuje tylko w niewielu jeziorach w irlandi jest tez tu jedno jeziorko gdzie po noc som wielkie karpie siedzom tam zawodowcy po 2 tygodnie w jednym miejscu pod namiotami ale nigdy nie widzialem by cos zlapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głównie łowiłeś na royal czy w więcej jeziorach. Z tego co słyszałem to takie kanały i małe rzeki są bardzo jałowe - np. nie uświadczysz w nich klenia - tym bardziej miło jest sie dowiedziec że nawet lina łowiłeś. No dla mnie to najbliższe łowisko to atlantyk ale wiosną zamierzam sie wybrać właśnie w okolice Shannon na szczupala - jak masz jeszcze jeskieś wskazówki to będę wdzięczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na royalu lowie tylko zimom i wczesnom wiosnom dlatego ze o tej porze roku na jeziorach tak wieje ze wytrzymac niemozno po drugie cierzko wtedy znalesc szczupaka siedzi gdzies daleko od brzegu a nie dysponuje sprzentem plywajacym a znow na kanale nie lapie od maja bo na spining jest to prawie niemorzliwe bo tak zarasta roslinosciom wcale nie jest on taki jalowy codzien kolo niego pzechodze do pracy i spoglondam to latem bylo widac stada okoni po 50 sztuk a wczoraj bylem polapac nic nie zlapalem ale widzialem stado ploci nie wiem ile ich bylo ale na odcinku 100 m asz sie roilo od nich som tez liny czsem trafi sie jakis zblonkany losos moj kolega zlapal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupaki dobze braly w kwietniu ale takie do 1.5 kg nawet trzy dzienie muj kolega zlapal raz 6 kg ale 3 lata temu i jeszcze jedno z kanalu nie wolno zabierac zlapanej ryby dobre efekty som przez caly rok na wielkich jeziorach np no loug ree kolo miasta atlon na troling irlandczycy przewarznie tak lapiom wielkie szczupaki powyzej 10 kg mozna tam ludz wyporzyczyc 30 euro na 3 godziny z silnikiem i pelnym bakiem ale nieradze jechac jak wieje fala jak na morzu w kwietniu sie wybieram moi koledzy jesieniom jezdzili takich do 3 kg polapali pare i wielkie okonie do 1kg mnie bardziej interesuje splawik i tutejsze liny jest ich mnustwo malo kto je lapie i dlatego biorom same okazy w lipcu w jeden dzien zlapalem 5 sztuk najmniejszy 45 cm trafiajom sie nawet 60 przestalem uzywac przyponuw bo to sensu nie ma bo 18 penkala jak wlos czasami pomimo ze lapie 7 m bolonkom i kolowrotkiem z chamulcem walki biorom najlepiej na czerwone a jak wplynom w zanente to wyglonda to jak wrzoncy kociol wody w polsce czegos takiego nigdy nie widzialem a lapie pare lat moim ulubionym lowiskiem jest stawek lonczoncy sie z jeziorem na wiosne wplywa tam mnustwo ryby na tarlo leszcza ploci i lina i jeszcze jedno najlepsze brania som od switu do 8 rano z wieczora sporadyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tu szczupak ma okres ochrony bo licencie kupuje na staci paliw nie zalonczajom do niej rzadnego regulaminu a nad karzdym jeziorem jest tablica z informaciom jaka w nim wystempuje ryba pod kogo ono podlega i z limitem ryb to znaczy sie tylko szczupak ma limit 1 dzienie nie mniejszy niz 45 cm i powyrzej 3 kg terz trzeba wypuszczac a w kwietniu pisalem ze lapie na kanale a z tamtond wcale ryby nie mozna brac a o okresach ochonych tu gdzie wendkuje nic nie pisze bo te regulaminy byly stworzone dla irlandczykuw a oni ryby nigdy prawie nie biorom niewzieli pod uwage ze pojawi sie tu taka liczba polakuw i litwinuw z wendkami :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ira za Twoje posty i za nazwy zbiorników - zaraz wezmą mapę i rozeznam się gdzie to jest. Czy licencja obowiązuje na wszystkich wodach śródlądowych - z tego co się dowiadywałem to tylko na łososiowe czy pstrągowe wody, w których też oczywiście można połapać szczupaki - no i akweny prywatne. Na pozostałe nie ma licencji i składek - ale czy te wody o wolnym dostępie to nie są czasami właśnie te na których Polaków i Litwinów takie stada (pewnie Rumunów i innych też sporo) więc i nic złowić nie można. Napisz proszę jeszcze coś właśnie o licencjach.

tomek1 daj luz bo choć ira wali byki że aż mnie w oczy kole to bardzo nie chcę aby na haczyku było tak jak na innych forach wędkarskich (których nazwy doskonale znamy) na których treść zostaje usunięta na drugi plan w stosunku do ortografii i gramatyki. Z komunikacyjnego punktu widzenia wszystko rozumiem i cieszę sie że po ponad miesiącu wreszcie ten mój temat ożył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 daj luz

Kiedy ostatnio zwróciłem komuś uwagę? Po prostu są granice czytelności, gdyby nie to że temat cię bardzo interesuje też by cię to kłuło w oczy :wink::lol:

Ale ok, ira pisz dalej o połowach na wyspie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslcie ze jestem analfabetom wturnym tak pisze bo nie mam polskich liter w kompie (a) z ogonkiem (o) z kreskom czy (z) z kropkom itp. I pisze dlatego jak mi wygodniej no ale jak koledzy som tacy mondrzy niech sami cos napiszom w temacie jeszcze tylko ci napisze ze o licencie sie nie martw bo jak by przyszla kontrol to mozesz jom kupic na miejscu od nich okolo 35 eur a jak niebendziesz mial kasy to powiedziec im ze nic nie wiedziales i nastempnym razem bedziesz mial oni ci dadzom spokuj to nie polska straz wodna tu wienkszosc naszych robi ich w balona za kazdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ Ira

Tomaszek i " w balona " żartujesz chyba. Napiszę więcej : macie przechlapane.Przeczytaj sobie temat : WĘDKARZE-KŁUSOLE.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(a) z ogonkiem (o) z kreskom czy (z) z kropkom itp
Ja też nie mam i nie jest to taki problem .
to nie polska straz wodna tu wienkszosc naszych robi ich w balona za kazdym razem
Nic dodać nie musze.Moze poza jednym ,ktoś jeszcze będzie nażekać na naszych strażników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.