Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

¤ Jak było na rybach - grudzień 2015r


bumtarara

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dziś już 6 dzień miesiąca, a tu jeszcze bez tematu, już wędki do szafy pochowaliście ?? :D Ja piątek i sobota poświęciłem szczupakom, generalnie szału nie było, czepiały się same pistolety z przedziału 50-55cm.

normal_DSC_0100.JPG

W sobotę trafił się jeden 61cm, gruba i silna ryba, nie chciał dać się sfotografować, a na odchodne całego mnie ochlapał. Jeśli nikt go nie zje to czuje będzie z niego dobra ryba :D

normal_DSC_0101.JPG

Dzisiaj od samego rana polowałem na tęczaki, które wczoraj pięknie oczkowały. 4h biczowania wody i niestety schodzę bez ryby, miałem dwa piękne uderzenia pod samymi nogami, ale pstrągi się nie zapinały. Wyglądało to tak, jakby atakowały zamkniętym pyskiem, żeby odpędzić się od intruza. Prognozy na grudzień są obiecujące, także jest szansa, że do końca roku będą fajne brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, dziś już 6 dzień miesiąca, a tu jeszcze bez tematu, już wędki do szafy pochowaliście ??

Do puki wodę nie skuje lód, to będę walczył do 31.XII. Niestety ostatnio sandacze mnie ignorują, natomiast ładnie gryzą okonie i szczupaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normal_P1180040.JPG

Cześć.

Ostatniego listopada miałem kilka sandaczowych brań.

Największy chciał pożreć "marchewkę".

normal_P1180101.JPG

Fajnie było i gdy 1grudnia dostałem wolne, znowu spędziłem kilka godzin nad wodą.

Było trudniej. Cztery brania, ale największy dał już szóstkę z przodu.

Przynęta Shaker na główce 10g.

normal_P1180134.JPG

Kolejny wyjazd wyzerowałem. Były brania, ale na barku nic nie poczułem.

Barbórka i nocna wyprawa dała dwie piękne ryby.

Tym razem po kilku przerzuconych woblerach, pozostałem przy fluo-8cm od Spinnermana.

normal_P1180170.JPG

Pierwsze branie z wachlarza przy ostrodze kończy się holem klenia +/- 45cm.

normal_P1180146.JPG

Następne branie miałem po kilkudziesięciu minutach.

Obławiałem bardzo wolno rynnę ze wstecznym prądem.

Silna ryba po krótkiej walce pozuje do zdjęcia.

Moja największa w sezonie (65cm).

normal_P1180155.JPG

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, kosisz ładnie ;) Ja jakoś odpuścilem, czekam chyba na tego 1 stycznia :) Wychodzi że grudzień u mnie jest jedynym wolnym od wędkarstwa miesiącem :) Choć może, jeszcze się gdzieś wyskoczy ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4ro dniowym nęceniu wybrałem się wczoraj, we wtorek na ryby, niestety nęcone miejsce było zajęte, łowiłem ok 15 metrów dalej w dół rzeki. od 9,30 - 15,00 Wyniki ok. 40stu płotek 15-20 cm, 5 szt ok 25cm, ok 10 krąpi do 20 cm i 3 leszczyki do 25 cm. + drugie tyle rybek do 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ostatni raz przed świętami wybrałem się z ojcem na moje ulubione jezioro. Początek pechowy - niezacięte branie, po paru kolejnych przemieszczeniach spad ładnej sztuki. Zmiana przynęty na mniejszą 3 calową gumę i za chwilę już coś uwiesza, krótki hol i w łódce ląduje niewielki szczupak ok 50 cm. W ciągu następnych 2 godz meldują się kolejne szczupaki w przedziale 45-65 cm. Brania ustają, więc znów zaczynam kobinować z przynetami, po jakimś czasie zakładam 5 calowy riper, ku mojemu zdziwieniu w pierwszym rzucie mam dalikatne branko, zacięcie, hol i moim oczom ukazuje się długo wczekiwany sandacz. Jestem berdzo szczęśliwy - mogę kończyć. Nie pamiętam, kiedy miałem tak udaną wyprawę, może jeszcze po świętach uda mi się wyskoczyć nad wodę na zakończenie sezonu.

Fotkę sandacza umieściłem w temacie sandacze 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt już nie jeździ?

Spin 12.30-16.00 kilka wyjść, zero ryb

Byłem dziś po południu. Dwa spławiki z żywcem- jeden na okonia, drugi na grubszego drapieżnika. Po jednym braniu na każdym, przy czym sporą płotkę też zaatakował okoń. :mrgreen:

Pogoda bajka- słoneczko grzało jak pod koniec marca. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer, 2 ładne szczupaki "wiosny nie czynią " :mrgreen: ale fakt jestem zadowolony z tej jesieni, tylko ostatnio coś słabo

Pogoda bajka- słoneczko grzało jak pod koniec marca. :cool:

U mnie nocki cieplejsze niż te z przełomu maja/czerwca :mrgreen: Chcialem w tym sezonie spróbować wędkarstwa spod lodu ale chyba nie będzie mi dane. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kilka godzin nad wodą z nastawieniem na okonia. Pogoda jak w połowie kwietnia, na drzewach pączki, a z ziemi wyrastają wiosenne kwiatki. Tylko patrzeć jak bociany zaczną przylatywać :lol: Okonie dopisały, złowiłem kilkanaście sztuk. Niestety same maluchy do 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.