Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grand Prix haczyk.pl 2016- bieżąca dyskusja


Kokosik 12

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Witam ja z zapytaniem czy odbędzie się edycja 2016 ? I prośba żeby w drugiej edycji jeśli takowa się odbędzie wstawić wymóg zgłaszania ryb leżących na miarce lub przy blanku wędki który w domu trzeba zmierzyć ;) Pozdrawiam

Niniejszym dyskusję o Grand Prix 2016 uważam za otwartą. :cool:

Edycja 2016 oczywiście się odbędzie. Wszelkie uwagi, pomysły mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z zapytaniem czy odbędzie się edycja 2016 ? I prośba żeby w drugiej edycji jeśli takowa się odbędzie wstawić wymóg zgłaszania ryb leżących na miarce lub przy blanku wędki który w domu trzeba zmierzyć ;) Pozdrawiam

To już będzie 3 edycja :mrgreen: Też jestem za wprowadzeniem tego wymogu, żeby nie było potem żadnych niedomówień. Chyba dla nikogo nie będzie problemem zrobienie fotki przy miarce lub przy jakimś przedmiocie i potem zmierzenie go i wysłanie fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zaletą obecnej formy zgłaszania ryb jest elastyczność tj. możliwość balansowania punktacji w ramach zbierania turniejowego doświadczenia. Myślę, że warto przeanalizować pierwsze GP pod tym kątem i nieco dostroić regulamin, tam, gdzie pojawiają się wybrzuszenia - dyskryminujące, lub promujące niektóre gatunki.

Jeśli jakichś ryb pojawia się za dużo lub za mało niż zakładaliśmy wymyślając punktację, można np. obniżyć/podwyższyć próg zgłoszeniowy - lub obniżyć/podwyższyć liczbę miejsc w protfelu tak, aby każda sztuka zbierała więcej/mniej punktów.

Tak na szybko - szczupaków (limit 4) zgłoszono więcej niż wszystkich ryb z limitami 4, 6 lub 8. Oznacza to, że nasze założenie, że łatwiej złowić lina 33cm, niż szczupaka 60cm w warunkach GP haczyk okazało się błędne. W idealnym modelu tych szczupaków powinno być dwukrotnie mniej niż linów (bo za 2 szczupaki "zarabiamy" tyle co za 4 liny. Można w tej sytuacji podwyższyć mu próg do 65-70cm, lub zwiększyć liczbę slotów na ten gatunek np. do poziomu bolenia (albo nawet lina/karasia których było mniej).

Analogicznie np. wzdręga, certa, których pojawia się dużo mniej niż płoci i okoni. Dla nich prób można obniżyć lub zmniejszyć liczbę miejsc. Tu jednak ostrożniej. Te ryby są mniej popularne i być może po prostu wśród uczestników zabrakło zapalonych łowców tych oto gatunków.

Do przemyślenia. Jest narzędzie, warto skorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - szczupaków (limit 4) zgłoszono więcej niż wszystkich ryb z limitami 4, 6 lub 8. Oznacza to, że nasze założenie, że łatwiej złowić lina 33cm, niż szczupaka 60cm w warunkach GP haczyk okazało się błędne. W idealnym modelu tych szczupaków powinno być dwukrotnie mniej niż linów (bo za 2 szczupaki "zarabiamy" tyle co za 4 liny. Można w tej sytuacji podwyższyć mu próg do 65-70cm, lub zwiększyć liczbę slotów na ten gatunek )

Jestem za :) podniesieniem ilości slotów. Zwiększenie wymiaru również uważam za rozsądne. Na pewno wielu z biorących udział złowiło więcej niż 4 wymagane szczupaki. Należy również dodać, że druga tura przypada w okresie najlepszych brań tego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak z 4 do 6 slotów.

Wzdręga obniżyłbym wymiar do 28cm.

Padła też propozycja żeby dodać krąpia. Nie wiem czy to dobry pomysł. Łowcy leszczy i krąpi z rzek mogą dość szybko i łatwo zdobyć dużą ilość punktów, nie dając szans np. łowcom na kleni, jazi na spin. Ponadto ciężko będzie ze zdjęcia rozpoznać czy dana ryba to leszcz czy krąp.

No i wymóg zdjęć ryb przy miarce. Jestem jak najbardziej za. Taki wymóg utnie wszelkie spekulacje. Tylko czy robimy jakieś wyjątki typu duże sumy?

Ponadto skróciłbym znacznie czas na zgłoszenie. W dobie smartfonów, Internetu nie jest chyba problemem zgłoszenie ryb w ciągu np. 2 tygodni. A zgłaszanie jakiś ryb złowionych miesiąc temu jest moim zdaniem kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła też propozycja żeby dodać krąpia.

Nie jest to dobry pomysł.

No i wymóg zdjęć ryb przy miarce. Jestem jak najbardziej za. Taki wymóg utnie wszelkie spekulacje. Tylko czy robimy jakieś wyjątki typu duże sumy?

Może nie wymóg a konieczność. Poza sumem oczywiście. Jak ktoś łowi taki okaz jak np. Dawid to robi takie zdjęcie aby cieszyło człowieka całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ryby przy miarce jak najbardziej. Jednak szczupaki 100+ czy sandacze 80+ lepiej szybko sfotografować i wypuścić. Te ryby nie są łatwe w obsłudze i nie wiem jak miałbym je sfotografować przy miarce łowiąc samemu na łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin GP 2016 jest już właściwie gotowy. Nie ma rewolucji, bo poprzedni sprawdził się bardzo dobrze. Jest parę zmian inspirowanych Waszymi uwagami i przemyśleniami w gronie redakcyjnym.

Jedną z głównych zmian będzie skrócenie czasu na zgłoszenie do 14 dni. Dla ryb złowionych od 1 stycznia do dnia ogłoszenia regulaminu, bieg 14 dni rusza od dnia jego opublikowania.

Czy są jeszcze jakieś pomysły? Jeśli nie to, ruszamy z nową edycją. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś startujemy z nową edycją Grand Prix haczyk.pl 2016.

Jak pisałem wcześniej, regulamin sprawdził się bardzo dobrze i wymagał tylko niewielkich korekt, które zaznaczyłem pogrubioną czcionką.

Najważniejsze zmiany:

- skrócenie okresu na zgłoszenie do 14 dni od złowienia ryby. To powinno uatrakcyjnić rywalizację i zniwelować zjawisko "chomikowania" zgłoszeń. :wink:

- dalej zapis, który nie jest nowy, ale w tej edycji będziemy go rygorystycznie przestrzegać- zdjęcia umieszczamy wyłącznie w galerii haczyk.pl

- kolejny zapis

"Uwaga! Jeżeli długość zgłaszanej ryby przekracza minimalną normę wymiarową dla tego gatunku o mniej niż 5 cm- zdjęcie ryby z miarką jest obowiązkowe."

Nie jestem do końca przekonany, że to dobry zapis, ale z uwagi na pojawiające się od czasu do czasu dyskusje nad zgłoszeniami- być może faktycznie potrzebny. W innych przypadkach nadal wystarczy zdjęcie przy przedmiocie pozwalającym na określenie długości.

- zmieniono kilka progów zgłoszeń- na podstawie analizy dotychczasowej rywalizacji.

- zmieniono cztery limity gatunkowe- na podstawie analizy zgłoszeń i postulatów zawodników

- zmienił się rekord krajowy długości suma

Za trzy pierwsze miejsca w „Grand Prix haczyk.pl 2016” nagrodami będą okolicznościowe puchary ufundowane przez haczyk.pl.

normal_puchary20161024.jpg

Na najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej przewidziane są nagrody rzeczowe:

1. Już po raz trzeci ufundowane przez firmę Abramis (Mikado)

- Wędzisko Black Stone ML Spin

thumb_black_stone.jpg

- Kołowrotek

thumb_rival2007.jpg

- Plecionka Nihonto Octa Braid

thumb_mikado_nihonto_octa_braid_280x336_px_01062014-1.jpg

- Zestaw przynęt Fishunter

thumb_adv_Mikado_FHII_WWW_PL-576x742.jpg

2. Po raz drugi ufundowane przez Blog Wędkarski Ryba z Pojezierza kołowrotek Dwa zestawy błystek wahadłowych Robinson

normal_DSC01263.JPG

Za trzy pierwsze miejsca w I Turze nagrodami będą okolicznościowe statuetki.

normal_statuetki1024.jpg

Oczywiście pula nagród nie jest zamknięta i całkiem możliwe, że będzie się powiększać podczas trwania rywalizacji.

Zapraszam do udziału w Grand Prix i przypominam, że dla ryby złowione między 1 stycznia 2016 a datą ogłoszenia Grand Prix 2016 można zgłosić do 14 dni od dnia ogłoszenia regulaminu, czyli od dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1,

Czy czasami nie pisałeś, że weźmiesz pod uwagę krąpia aby uwzględnić go do GP?

I prośba żeby w drugiej edycji jeśli takowa się odbędzie wstawić wymóg zgłaszania ryb leżących na miarce lub przy blanku wędki który w domu trzeba zmierzyć ;) Pozdrawiam

Prosiłem już o taki wymóg już w poprzedniej edycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1,

Czy czasami nie pisałeś, że weźmiesz pod uwagę krąpia aby uwzględnić go do GP?

Myślałem o tym, ale po pierwsze nie jest to ryba, której rekord jest notowany w WŚ a po drugie często pojawiają się wątpliwości co do rozróżnienia z leszczem- szczególnie na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1,

Czy czasami nie pisałeś, że weźmiesz pod uwagę krąpia aby uwzględnić go do GP?

często pojawiają się wątpliwości co do rozróżnienia z leszczem- szczególnie na zdjęciach.

Tak jak podobnie niektórym problem sprawia odróżnienie certy od świnki lub płoci od wzdręgi :mrgreen: Ale ogólnie szkoda, że WŚ uwzględnia inwazyjnego karpia, a pomija rodzimego krąpia.. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek1, a co z rybkami, które udało się już złowić i niestety nie mam fotek przy miarce ani przy wędce?

Za to doskonale widać trzymającą dłoń (nie jest schowana za rybą).

Zapisy regulaminu są takie same jak w poprzedniej edycji- poza rybami 5 cm większymi niż próg zgłoszeniowy.

W dalszym ciągu to dżentelmeńska rywalizacja. Wrzucaj zgłoszenia i Robal oceni.

Zapis o 5 cm jest nowy, więc umawiamy się, że ryby złowione przed ogłoszeniem regulaminu- dopuszczamy nawet bez miarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek szanuję regulamin i w sumie ten zapis ma sens.

Inna sprawa, że takich ryb, które się łapią w tym 5 cm zakresie jest najwięcej. Wiadomo - piramida pokoleniowa. Tak więc żeby startować w GP musiałbym fotografować z miarką ryby typu boleń 60 cm, czy sandacz 57. Zazwyczaj w ogóle nie robię zdjęć takim rybom żeby ich za długo nie męczyć, a fotki z miarką to dodatkowy kłopot na przykład na łodzi. Może jakby mieć matę z miarką na łodzi... To chyba byłoby rozwiązanie.

Chyba jednak w tym sezonie zamienię się w kibica i popatrzę jak inni rywalizują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miło mi poinformować, że tak jak w poprzedniej edycji- jeden z laureatów Grand Prix 2016 będzie mógł się cieszyć ufundowanym przez bazę wędkarską "Bagna u Mańka" (Maniek72)- weekendowym pobytem dla laureata i osoby towarzyszącej w gospodarstwie agroturystycznym oraz na łowisku.B)

normal_bagnaumanka.jpg

Bagna u Mańka Agroturystyka- to przepiękne zielone tereny położone bezpośrednio przy Rzece Bug w miejscowości Stulno koło Uhruskiej Woli. Na ponad 50 hektarach w rzekach oraz stawach znajdziemy najlepsze do połowu gatunki ryb między innymi: szczupaki, liny, okonie itd. Piękna, naturalna przyroda, spokój i wędkarska przygoda.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.