Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Woblery Basuńskie Tomasza Janeczka


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcam do zakupu świetnych przynęt autorstwa naszego forumowego kolegi Tomka1988, czyli Tomasza Janeczka. Do końca roku wszystkie woblery w promocyjnej cenie 22,50 zł/szt. Wysyłka woblerów listem poleconym w kopercie bąbelkowej tylko 6 zł.

Zakupu można dokonać za pośrednictwem prywatnej wiadomości na forum, e-mailem (haczyk@haczyk.pl) lub w sklepie.

thumb_tomek1988.jpg

Oddaję głos twórcy woblerów.

Witam, mam na imię Tomek, mieszkam nad piękną, dziką lubelską Wisłą. Od kilku ładnych lat spinninguję a głównym celem moich wypraw stał się boleń, moimi ulubionymi przynętami od samego początku były woblery a najbardziej bezsterowce na które złowiłem najwięcej boleni. Jakiś czas temu gdy w moim pudełku zaczęło brakować boleniowych bezsterowców a nigdzie nie mogłem kupić dobrze pracujących woblerów postanowiłem wystrugać coś samodzielnie.

Początki jak to zwykle bywa nie należały do łatwych i przyjemnych, gromadzenie materiałów zajęło trochę czasu, zacząłem strugać z lipy i tak zostało do dzisiaj, dla mnie drewno ma swój klimat i nigdy z niego nie zrezygnuję. Prototypowe wersje bezsterowców po testach dały mi dużo do myślenia, już wiedziałem co trzeba zmienić, poprawić, do śmieci poszło sporo woblerów ponieważ na 10 sztuk poprawnie pracowały 2-3 sztuki, dopiero inwestycja w formy do odlewania ołowiu sprawiła, że praca którą udało sie uzyskać bardzo mnie zaskoczyła, była inna niż w standardowych bezsterowcach.

Koledzy po kiju ochrzcili moje bezsterowce, nazywali je "Basuńskimi bezsterowcami" od nazwy miejscowości w której mieszkam i ta nazwa już została na stałe. Napiszę teraz troszkę o pracy moich woblerów. Basuński Bezsterowiec ma 7cm długości i masę 17-18g.

Na górnym oczku wobler pracuje bardzo drobniutko lusterkując przy czym stawia niewielki opór w wodzie. Na oczku dolnym wobler lusterkuje z małymi mykami na boki. Wbrew pozorom im silniejszy nurt czy szybsze ściąganie tym woblery pracują bardziej stabilnie jak po sznureczku, wolniej prowadzone delikatnie odjeżdżają na boki. Woblery te nie wykładają się na boki oraz nie kręcą w okół własnej osi jak miało to miejsce w tego typu konstrukcjach które można było kupić w internecie. Woblery dalekiego zasięgu, dosięgnął tych rap które inne przynęty nie są w stanie.

thumb_IMG_0048.jpgthumb_IMG_0050.jpgthumb_IMG_0048.jpg

Dostępne są następujące Basuńskie Bezsterowce: czarne- 4 szt, oliwkowe- 3 szt., niebieskie- 1 szt.

Jerk Drunk Bleak

thumb_IMG_0055.jpgthumb_IMG_0071.jpgthumb_IMG_0057.jpg

Tomasz Janeczek: Możliwości prezentacji tej przynęty są bardzo duże, wszystko zależy od fantazji łowiącego, można prowadzić jednostajnie trzymając kij ze szczytówką bliżej lustra wody, wtedy wobler lekko zygzakuje z błyskaniem bokami, lusterkują w opadzie, przy podbijaniu szczytówką odjeżdżają na boki. Woblery stworzone na wolniejsze odcinki rzek (poradzą sobie też na szybszej wodzie) idealne na wody stojące, powinny sprawdzić się także na szczupakach.

Dostępne są następujące Jerki Drunk Bleak 9 cm: czarne- 3 szt, oliwkowe- 3 szt., niebieskie- 1 szt.; 7 cm: oliwkowy- 1 szt.

Sandokan

Tomasz Janeczek: Od kilku ładnych lat spinninguję a głównym celem moich wypraw stał się boleń, moimi ulubionymi przynętami od samego początku były woblery a najbardziej bezsterowce na które złowiłem najwięcej boleni. Jakiś czas temu gdy w moim pudełku zaczęło brakować boleniowych bezsterowców a nigdzie nie mogłem kupić dobrze pracujących woblerów postanowiłem wystrugać coś samodzielnie.

Wobler sandaczowy "Sandokan" ma długość 9cm i masę 8-9g. Woblery te sprawdzają się na różnego rodzaju opaskach czy kamienistych rafach gdzie wobler nie może zejść za głęboko. Woblery pracują drobno ogonem cały czas pięknie lusterkując schodząc na głębokość ok 1.2-1.5m.

thumb_IMG_0624.JPGthumb_IMG_0623.JPGthumb_IMG_0626.JPG

Dostępne są następujące Sandokany: czarne- 4 szt, oliwkowe- 3 szt., niebieskie- 2 szt.; 7 cm: oliwkowy- 1 szt.

Boleniowy ze sterem

Tomasz Janeczek: Woblery boleniowe ze sterem o długości 7cm i masie 11.5g oraz 9cm i 15g. Przynęty te charakteryzują się głównie tym, że pomimo swojej wagi można je prowadzić w bardzo wolnym tempie co często przynosi świetne rezultaty. Równie dobrze radzą sobie w ekspresie, praca drobna lusterkująca. Woblery te mają jeszcze jedną zaletę, mianowicie podczas opadu cały czas lusterkują.

thumb_IMG_0628.JPGthumb_IMG_0630.JPGthumb_IMG_0632.JPG

Dostępne są następujące Woblery Boleniowe ze sterem 9cm: czarne- 5 szt, oliwkowe- 1 szt., niebieskie- 1 szt.; 7 cm: czarne- 1 szt, oliwkowe- 1 szt., niebieskie- 1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

W związku z likwidacją sklepiku obniżone ceny na woblery Basuński Bezsterowiec : 18 zł/ szt, Boleniowy ze sterem 9 cm 18 zł/szt., Boleniowy ze sterem 6 cm 12 zł/szt., Jerk Drunk Bleak 20 zł/szt., Sandokan 18 zł/szt. Bezsterowiec 18 zł/szt.

Wysyłka woblerów 6 zł (w przypadku łączonej wysyłki kilku rzeczy proszę o kontakt). Zainteresowanych proszę o wpis w tym temacie- "zamawiam ...." lub na PW.

Pozostały następujące woblery:

Basuński Bezsterowiec: oliwkowy 1 szt.,

Boleniowy ze sterem 9 cm: niebieski 1 szt., oliwkowy 2 szt., czarny 1 szt.

Boleniowy ze sterem 6 cm: niebieski 1 szt., oliwkowy 1 szt., czarny 1 szt.

Jerk Drunk Bleak 9 cm: oliwkowy 1 szt., niebieski 1 szt.,

Jerk Drunk Bleak 7 cm: oliwkowy 1 szt.

Sandokan: oliwkowy 3 szt., czarny 3 szt., niebieski 2 szt.

Bezsterowiec: oliwkowy 1 szt., czarny 1 szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tomek1 pinned this temat
13 godzin temu, michalvcf napisał:

Boleniowy ze sterem 6 cm: niebieski 1 szt., oliwkowy 1 szt., czarny 1 szt.

Załatwione ;)

Pozostało

Basuński Bezsterowiec: oliwkowy 1 szt.,

Boleniowy ze sterem 9 cm: niebieski 1 szt., oliwkowy 2 szt., czarny 1 szt.

Jerk Drunk Bleak 9 cm: oliwkowy 1 szt., niebieski 1 szt.,

Jerk Drunk Bleak 7 cm: oliwkowy 1 szt.

Sandokan: oliwkowy 3 szt., czarny 3 szt., niebieski 2 szt.

Bezsterowiec: oliwkowy 1 szt., czarny 1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tomek1 unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.