Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Okuma


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was używał któregoś z tych kołowrotków i może coś o nich powiedzieć. Chciałem przeznaczyć go (jeden z nich) do cięższego spinningu. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje (nie zawarte w opisach sklepowych)

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=17&producer=250&kind=2401

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=17&producer=314&kind=1487

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Bartosz

Artech ja się skłaniam ku tej Okumie. To ona była moim głównym celem przy zakupie kręcioła i tylko z powodu jej braku we wszystkich sklepach w tamtym czasie (był z tym spory problem) kupiłem SPRO. Okumę Epix Pro widziałem już parę razy, zarówno nową jak i 2-letnią, od zewnątrz i od wewnątrz, używaną przy feederze do 90g. Kołowrotek naprawdę dobry i trwały. O Vanatecu wiele Ci nie powiem, bo wiem o nim tyle, ile mogłem się dowiedzieć trzymając go przez minutę w łapach. Wprawdzie ufam SPRO ale w tej konfrontacji stawiam jednak na OKUMĘ! To chyba jeden z najbardziej udanych modeli w tej cenie. No i 2 zapasowe szpule...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz
ale grafitowe

No niby tak, ale umówmy się, czy to naprawdę takie istotne?

a jaki model i jak się sprawuje?

Kupiłem model Passion 730, do feedera do 110g. I nie ma on zapasowej szpuli - ani jednej!!! I szczerze mówiąc, nie przeszkadza mi to. Służy mi wyłącznie do tej metody, gdzie łowię na żyłkę 0,24, ewentualnie 0,25 i uznałem, że druga szpula będzie mi zbędna. Jedynie przeszkadza mi trochę dość szpetna korbka. Nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale jest znośnie wygodna. No i kupując go musiałem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy nie będzie kłopotem, że obudowa nie jest metalowa, ale jak na razie nie zauważyłem, żeby był to problem. Wizualnie jednak bardziej odpowiada mi Okuma, i jak pisałem wcześniej wiem, że wytrzymuje sporo obciążenia. Gdyby wtedy była w sklepach - nie zastanawiałbym się! Jak będzie ze SPRO - zobaczymy. Ciągle jeszcze mam SPRO Blue Arc serię 700 i na razie sprawuje się bardzo dobrze, więc jestem dobrej myśli. Na razie model Passion mam 2 miesiące, a teraz kończe już sezon, więc w tym roku nic sensownego już na jego temat nie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dotarł do mnie wczoraj, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Starannie i estetycznie wykonany, nie ma żadnych luzów a nawet wydaje się że musi się trochę "rozruszać". Dwie zapasowe szpule w tym jedna o mniejszej pojemności linki, dwie korbki - jedna tradycyjna a druga podwójna. na "sucho" chodzi fajnie, zobaczymy jak będzie nad wodą. Kupiłem go naprawdę bardzo tanio (157 PLN + 8 PLN koszty wysyłki) w sklepie internetowym. Jeżeli kogoś interesuje w jakim proszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zgubi :wink: w chwili wolnej zrobię nowy temat i przeniosę te ostatnie posty do działu z wędkami.

A co do wędki to coraz bardziej przekonuję się że nie ma jednej dobrej wędki na okonia, sandacza i szczupaka jednocześnie. Oczywiście nie oznacza to że na wędkę sandaczową nie złowisz okonia czy szczupaka ale do każdej z tych ryb stosujemy inne przynęty i inne metody/sposoby wędkowania i to właśnie pociąga za sobą konieczność stosowania różnych wędzisk. Wiem jednak, że często nasze zasoby finansowe nie pozwalają nam na kupno kilku wędek i dlatego szukamy czegoś w miarę uniwersalnego - sam tak robię.

Dlatego poleciłbym ci wędkę o cw do 30g. Ja osobiście od około 5 lat używam wędki Robinsona Dynamic Ultra Power Jig, 2,4 m, cw. 8-30g. Idealna na sandacza łowionego ciężkimi główkami z agresywnego opadu ale z powodzeniem łowiłem na nią okonie, szczupaki a nawet pstrągi, aaaaaaaa i moja pierwsza i jedyna trotka jakądo tej pory złowiłem też padła na tym kijku. Przejrzyj jeszcze ofertę Dragona z serii Millenium podobno niezłe są te kijki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wydaje mi sie ze na okonia cw o 30 gr. jest troszeczke za malo.

Z tego co mi znajomy powiedzial to on by mi nawet radzil do 60, ale mi sie wydaje to za duzo. Co za duzo to tez nie dobrze ;)

Okonie lubia polowac na za duze przynety, wiec takimi malutkimi przynetami nie zdzialam duzo. A jak sie przekonam ze zle myslalem to bede mial nauczke i kupie sobie lzejszy kijek :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wydaje mi sie ze na okonia cw o 30 gr. jest troszeczke za malo.
sorki, ale kto Tobie takich głupot naopowiadał???? kij na okonia 30 a nawet 60 gram. powyżej 30 to na dużego szczupaka a z 60 to do Szwecji się wybieram. idealna na okonia to byłaby wklejaneczka do 10g a nawet do 7g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....

No nie wiem...10g...to sa obrotowki wielkosci 0-1. Na takie nie zlapiesz pozadnego okonia.

Na okonia moj znajomy chodzi wlasnie z kijem do 60 gr. i lowi na przynety jak wirowki wielkosci 5, na gumy 8cm itp.

I wyciaga piekne sztuki....od 20cm w gore.

Dlatego ja chcialem cos po srodku, wiec 40 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek coś ci się poknociło cw z rozmiarem rybek, a co ma piernik do wiatraka

wiesz że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w jakim kościele

a teraz od początku

na blanku wędziska pisze przykładowo 7-30 gram

oznacza to że możesz stosować przynęty o ciężarze jw.

a że twój kumpel wyciąga takie po 20 cm. okonki

to nie znaczy :evil: ło ludziska trzymajcie mnie dalej nie piszę w.....łem się :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło ludziska trzymajcie mnie dalej nie piszę w.....łem się

Chyba dawno na rybach nie byłeś (albo na tym drugim :wink::lol: ) bo taki nerwus jesteś. :lol: Tomek kup kijek taki jak ci pisze Andi około 7-30 i powinien być ok do twoich zastosowań. Na sztywniejszy będzie ci trudno połowić np. okonie na gumkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie obrazam tylko nie rozumie dlaczego mam wziasc kijek z lzejszym cw jak okon chce wieksze przynety...o to mi chodzi.

Chce porozmawiac, a nie "kup taki i bedzie dobrze"

Chce wiedziec dlaczego akurat taki a nie wlasnie 40 gr.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie dlaczego mam wziasc kijek z lzejszym cw jak okon chce wieksze przynety...o to mi chodzi.

Ok. Będziesz łowił na dużą gumę główka na pewno nie przekroczy 20 g (i to już na głębinę, albo duży uciąg). Obrotówka? Też bez problemu.

Mówisz o łowieniu okoni, sandaczy, szczupaków więc trzeba iść na jakiś kompromis. Pewnie że złowisz okonia na wędkę z cw 50 g, ale po pierwsze wyrzut niewielkiej przynęty jest utrudniony, gorzej odczuwalne są brania i w końcu okoń ma bardzo kruchy pysk a miękki kij utrudnia mu uwolnienie się podczas holu.

Mówimy tu jakim złotym środku który pozwoli ci łowić sensownie wszystkie wymienione ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

Teraz jeszcze jedna sprawa...nie wiem na jaki cw idziecie na szczupala ale chlopcy tutaj chodza na cw 80 gr. :D

A sztywnosc wedki nie ma za duzo do czynienia z cw tylko z akcja wedziska (tak mi sie wydaje) bo i wedka z cw 10gr bardzo slabej jakosci moze byc twardsza od kijka z 30gr np

Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.