Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Okuma


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Artech. No właśnie widziałem, stąd mój post. U mnie te karpiowe kołowrotki działają dość dobrze ale ta "trzydziestka" FD coś nie tak... No niby chodzi, ale jakby trochę klekotała, jakby trochę nierówno i na boki... Na półce w sklepie były dwie - ta z tylnym hamulcem pracowała idealnie, a ta z przednim - źle. Nie chcę żadnych tylnych hamulców, więc poprosiłem o sprowadzenie drugiej z przednim. Chodzi lepiej niż tamta, ale j/w.

Te dwa karpiowe są moje, ale spinningowy - nie. Nie mam w swoim środowisku wędkarzy, a że łowię sporo szczupaczków, co wprawiło w zachwyt brata - udało mi się przekonać go, że powinien spróbować przynajmniej spinningu. Kompletuję teraz sprzęt dla niego - taki nie za drogi i nie za tani; chciałbym, by dobrze się sprawował. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aż poszedłem sprawdzić, bicia na boki są ale dopiero przy maksymalnie szybkich obrotach, przy zwykłym kręceniu nie mam takiego odczucia. Słyszałem wiele dobrych opinii o tym kołowrotku dlatego go kupiłem i pierwsze wrażenie raczej pozytywne a za 157 PLN + koszty wysyłki alternatywy nie widziałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Artech. Pocieszyłeś mnie, bo skoro łowiłeś już nim i jesteś zadowolony, a te bicia nie przeszkadzają, może być OK :smile: . Wiesz, jak to jest: wziąłem na siebie pewną odpowiedzialność, więc się przejmuję. Też słyszałem dużo dobrego o tych kołowrotkach, dlatego kupiłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kołowrotek mam dopiero niecały miesiąc i dopiero zaczyna swojezycie nad wodą. Ale wydaje mi się, że jest to szczegól. który nie będzie przeszkadzał w łowieniu. Wygląda to tak. Kręcąc do tyłu kiedy szpula jest w maksymalnym wychyleniu słychać dziwny dziwięk, tak jakby brzechotki. Kręcąc w przód nie mam takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, mianowice czy okuma epix pro EPB nadaje się na spinning, nie wiem dlaczego ale obawiam się, że troche za szybko zdecydowałem się na kupno tego kręciołka. Teraz dopiero zaczełem o nim czytać i prawie we wszystkich opisach pisze, że on do gruntu (karp, martwa rybka). Boje się że kołowrotek do gruntu stosowany przy spinningu może się szybciej "zużyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,troche pokreciłem tym kołowroteczkiem,dodam ze to jest vs 20fd,czyli najmniejszy (chyba)z serii no i szczerze mówiac cos mnie w nim niepokoi a mianowicie przy kreceniu-szumi :evil: ,dobrze ze gwarancja jest na 5 lat: :razz: moze w trakcie normalnego uzytkowania ten szum minie,moze ktos sie spotkal w tym kreciołku z czyms podobnym i wie czym to jest spowodowane,dodam ze kołowrotek to chinszczyzna :evil: ,ciesze sie tylko ze zakupiłem go w nizszej cenie niz normalna sklepowa,kupiłem go z mysla o poprochowaniu.czekam na opinie na temat tego "cudu techniki"ps.nie ma to jak stare abu c3,c4,nie wspominajac o starych fineskach damoskich,jak i abu suveranach,nie chwalac sie mam ich na "stanie" kilka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Opis: Doskonale znany i ceniony model Okumy, który na sezon 2005 został znacząco zmieniony. Obecnie Okuma EPIX to:

grafitowy korpus i rotor,

-8 łozysk (7 kulkowych + rolkowe)

-aluminiowa, ażurowana szpula główna

-dwie szpule zapasowe z metalową krawędzią spływu żyłki, jedna ze szpul o mniejszej pojemności- na cienkie żyłki

-dwie korbki do wyboru, zwykła i podwójna

-przekładnia wysokiej sprawności

Kołowrotki ogólnego zastosowania: spławik, grunt, spinning.

Przełożenie: 5,0:1 Pojemność szpul: 0,25/230m

Jak się zapatrujecie na ten model okumy ? Nadaje się do łowienia okoni i średniociężkiego łowienia szczupaków ? Jeśli ktoś uzywał kołowrotków okumy to prosze o opinie czy dobrze się sprawują, czy równo nawijają żyłkę i czy hamulec jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zapatrujecie na ten model okumy ?

Ja korzystam z 30 i 40 tego modelu. Co mogę o nich powiedzieć? są super. :wink:

Nie mam żadnych zarzutów co do ich pracy. Używam ich zarówno do gruntu jak i spinningu (szczególnie 30tkę).

Kołowrotek godny polecenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Kolega ma tą okume 30 i jest bardzo zadowolony, używa jej do rzecznego spinningu. Miałem ją w rękach i leciutko się kręci, ale dla mnie jest za ciężka, co nie znaczy że tobie będzie ona pasować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich wedkarzy w szczególnosci spinningistów :) potrzebuje porady odnośnie kołowrotka OKUMA ALUMINA. Ostatnio zainteresowałem sie bardziej tym sprzetem i chicałbym go kupic. Moze ktoś posiada taki kołowrotek lub kolega i mógłby sie podzielic swoimi opiniami na temat tego sprzetu, jak pracujee czy posiada jakies wady ukryte??.Pozdarwiam i z góry dziekuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja posiadam właśnie taki już z 1,5 roku przy moim spinningu :D Kołowrotek dobrze działa, tylko ostatnio przy dużym obciążeniu np. łapiąc w nurcie trochę trzeszczy, ale myślę, że wystarczy posmarować. Ogólnie kołowrotek spoko nie zawiódł mnie jeszcze nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam

Zamierzam kupić kołowrotek do spiningu o c.w 15- 35 g. Czy zdecydować się na Okume Epix Pro EPR 40 w wersji z tylnym hamulcem czy może na Abu Garcia Cardinal BC 20R Zestawem tym chcę łowić przede wszystkim na rzece, szczupaki. Jeżeli mógłbym liczyć na pomoc i Wasze opinie to super. PILNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.