Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zestaw feeder do 600 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wracam do wędkowania po 5 latach przestoju, zamierzam kupić dwie wędki do łowienia na grunt (na drgającą szczytówke) . głównie będę łowić na starorzeczach, na odrze i kanałach, jeśli chodzi o ryby, w grę wchodza duże leszcze, liny, karasie, sandacze lub niewielkie sumiki. Zależy mi na tym aby rzuty oddawać tak na odległość max 60 metrów oraz aby był duży ciężar wyrzutu. Pytanie, jaka wybrac wędke, teleskopowa czy składająca się z kilku części? Liczę kochani na wasze opinie i doswiadczenie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Cześć. 600 zł to na jeden zestaw wędka + kołowrotek, czy może na dwa zestawy?

Tak czy tak, moim zdaniem wędka składowa jest może mniej wygodna w transporcie, ale przy feederze jest lepszym wyborem.

Co do wód na których będziesz łowił: widzę, że jesteś z Oławy. Nie wiem jak tam, ale powyżej Wrocławia Odra jest dość leniwą rzeką (na pewną w porównaniu z tą poniżej Brzegu Dolnego), tak więc klasyczne 3.60 / 120gr zazwyczaj się sprawdza na początku. Możesz mieć jednak problem, żeby osiągnąć taką wędką 60m, wbrew pozorom to nie jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym aby rzuty oddawać tak na odległość max 60 metrów oraz aby był duży ciężar wyrzutu. Pytanie, jaka wybrac wędke, teleskopowa czy składająca się z kilku części? Liczę kochani na wasze opinie i doswiadczenie. Pozdrawiam.

Optymalny według mnie ciężar wyrzutu w Twoim przypadku to 120 gr. Jeżeli więcej łowienia będzie na rzece to 150 gr, pod warunkiem, że nie łowisz na dużym uciągu, bo wtedy nawet 200 gr nie będzie przesadą. Zakup tak mocnego feedera ciężko będzie pogodzić z delikatnym łowieniem na starorzeczu.

Zdecydowanie wędka składana. Bez porównania lepsza praca kija. Jeśli chodzi o firmę, to właściwie każda ma coś ciekawego w ofercie. Jak rozumiem na jeden kij+kołowrotek masz 300 zł? Zobacz ofertę Mikado, które słynie z solidnych feederów. U mnie sprawdza się od lat Robinson i Konger.

Zobacz też mój film o podstawach feedera, tam też trochę mówię o doborze wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za opinie. Źle się na początku określiłem, na wydanie chce przeznaczyć max 1000 zł. Chodzi o 2x wędka i 2x kołowrotek. Mysle, że z wędek wybiore kongera, a co proponujecie odnośnie kołowrotków, bo w tym temacie jestem zielony. Kupić dwa tej samej firmy czy może jeden taki, drugi inny? I pytanie gdzie dokonać zakupu, internet czy sklep stacjonarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kulasek, w kwietniu będą w sklepach nowe feedery (a także quivery i matchówki) Dragona, ciebie zainteresuje seria feeder Black Shadow, jest tam model do 120 g i - to polecam - do 150 g. Na pewno gdzieś w pobliżu ciebie do tego czasu będzie pokaz nowości w sklepach wędkarskich, zobacz co i jak na ich stronie www i wybierz się tam - obejrzysz, pomacasz. Dragon ma dobre wędki, a tegoroczne nowości wyjątkowo interesujące. Załączam przykładowe wędzisko Black Shadow dolnik.

pozdrawiam

Dragon MB Black Shadow Feeder (27-23-330) - A.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.