Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Slovenský rybársky zväz - wędkowanie na Słowacji


FIGA1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

ostatnio zacząłem się interesować możliwościami połowu ryb u naszych południowych sąsiadów. Dość przyjaźne do cudzoziemców podchodzą Czesi - wstąpienie do ich związku wędkarskiego i uzyskanie karty wędkarskiej jest bardzo proste a i ludzie w kole wędkarskim bardzo przyjaźni dla ,,świeżaków".

Przy okazji zacząłem zastanawiać się jak sprawa wędkowania przedstawia się na Słowacji. Kraj jest bardzo blisko a i wody ciekawe. Dotarłem do strony Słowackiego Związku Wędkarskiego i tam znalazłem cennik pozwoleń SRZ na rok 2016 z którego wynika, że członkowie SRZ mogą łowić za 520 Euro na rok + oczywiście opłaty wpisowe/członkowskie w kole SRZ. Znalazłem także coś takiego statut SRZ z roku 2003 - jest tutaj wspomniane, że członkiem SRZ może zostać tylko obywatel Słowacji. Niemniej jest to tekst z roku 2003, gdy słowacja jeszcze nie była w UE - trochę czasu już minęło.

Wiem, że państwową kartę wędkarską - tzw. Rybarsky Listok wykupuje się w dowolnym urzędzie miasta na Słowacji w cenie 17 Euro na 3 lata, niemniej nie uprawnia ona jeszcze do połowu ryb na wodach SRZ.

I teraz pojawiają się pytania:

1. Czy ktoś ostatnio próbował wstąpić do SRZ jako cudzoziemiec i mógłby podesłać jakieś w miarę aktualne informacje w tym temacie(jak to jest z tym łowieniem na Słowacji jako polak, jak wygląda procedura wstąpienia do SRZ, jak mniej więcej wygląda ich egzamin i czy jest wymagany dla posiadacza polskiej karty wędkarskiej)

2. Jak jest z dogadaniem się w kole SRZ po polsku/angielsku/niemiecku

3. Czy słowacy wogóle są otwarci na cudzoziemców(polaków) chcących zostać członkami ich związku??

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.