Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

twistery na okonie


JANB

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
jaki kolor twistera jest najlepszy na okonie????

JANB

A jakie dziewczyny są lepsze- brunetki czy blondynki? :mrgreen:

Każda woda ma swoją specyfikę i kolory łowne na jednym łowisku nie koniecznie sprawdzą się na drugim. Jeżeli nie masz doświadczenia a chcesz kupić przynęty, możesz zwiększyć szanse na trafienie łownego koloru jeśli skompletujesz kolory: zielony (przeźroczysty) z brokatem srebrnym i czarnym, czerwony, motoroil (jak ciemna herbata), fiolet, czarny. Na początek z tymi popróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Różowy kolor imitować może np. dżdżownicę czy innego robaczka, czarny pijawkę itd. itp. takich porównań szukaj i wybierając rybę na jaką się "nastawiasz" sprawdzasz na czym ona żeruje, po prostu co je. Jeśli nic się nad wodą nie sprawdza to wal czym popadnie. Czasem najmniej spodziewany kolor przyniesie Ci rybę. Nigdy nie miej oporu do żadnej przynęty, próbuj wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą powyżej - każda woda ma swoje tajemnice, specyfikę itp. Na obcej wodzie kieruję się zasadą że jak czystsza to kolory stonowane i niezbyt jaskrawe a jak mętna to zakładam takie, żeby je było widać. Z mojego skromnego doświadczenia w łowieniu okoni na twistery, odkąd się pojawiły w handlu, najlepszym kolorem jest motor oil z brokatem, Rzadko znajduję wodę gdzie okonie nie biorą na ten kolor, więc stał się moim ulubionym do tego stopnia, że miałem kiedyś 24 rodzaje twisterów (w tym samym rozmiarze) w tym kolorze, różniące się drobnymi niuansami. Ale oczywiście jest wiele kolorów, które okonie lubią, bywa ze okonie grymaszą z kolorami i trzeba sporo razy zmienić twistera by trafić w "kolor dnia",  Najczęściej po motor oilu sięgam po następujące kolory: seledyn z brokatem, gencjana z brokatem, herbatka z pieprzem, perła z brokatem, czerwony z brokatem. W mętnej wodzie często żółty, biały i różne seledyny. Jeśli w wodzie jest sporo jazgarza to seledyn z brokatem, zielony z brokatem a jeśłi innej drobnicy to perła, biały, pleksi z brokatem. Zanim zaczniesz łowić nad jakąś wodą, dobrze jest usiąść i poobserwować wodę, kiedy okonie żerują i czym się odżywiają. Jeśli rano lub wieczorem ganiają drobnicę, przeciągnij przez to miejsce większą przynętę i obserwuj co od niej ucieka. Jeśłi masz podobną przynętę to zastosuj, jeśłi nie to pozostaje zmienianie kolorów co kilka rzutów aż trafisz we właściwy.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorami jak z dziewczynami. Różnie to bywa :D Ja jestem zagorzałym łowcą okoni i głównie połapuje je na dropshot przy użyciu nie wielkich twisterków. Tak jak napisał kolega powyżej też się kieruję tą zasadą. Dobrze mieć pudło ze wszystkimi kolorami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeważnie na żółty ,czerwony ,pomarańcz w takiej kolejności :) to samo tyczy się obrotówek , kolor paletki , na widniejącej fotce jest obrotówka Gliwa 2 w czerwone grochy , zamiast kotwiczki hak z oczkiem a na nim brudno kremowy twister tzw. portki :) Zmieniłem kotwiczkę na hak z powodu łatwiejszego odhaczania , nie ma nic gorszego jak mały okonek zapięty za trzy groty :( a ja ryby wypuszczam! C&R Pozdrawiam.

Zdjęcie0844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.