Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak przechowywać ugotowaną kukurydzę?


kaleson1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiosną lub latem chce podnęcić przez kilka dni łowisko. W jeziorze są:Lin,Karp,Leszcz,Płoć,Amur. Będę chciał nęcić gotowaną kukurydzą, pęczakiem i ewentualnie pszenżytem. I stąd moje pytanie. Jak przez kilka dni przechowywać ugotowaną kukurydzę,aby codziennie nie stać przy garach, tylko mieć już ugotowaną? Zamrozić? A może inne sposoby? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

można robić tak jak ja z ugotowana pszenica. pakuje w woreczki i do zamrażarki i później albo rozmrażasz ja lub możesz nawet wrzucić zimna jak zapomnisz rozmrozic. najczęściej gotuje ok 5-10kg i starcza na długi okres czasu i co najważniejsze nie psuje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamrożone ziarna nie stracą po rozmrożeniu swoich właściwości?? Też będą takie miękkie jak przed zamrożeniem?

Będzie ok. Po ugotowaniu wychłodzić a potem do woreczków i do zamrażarki.

lub możesz nawet wrzucić zimna jak zapomnisz rozmrozic.

To trzeba uważać, bo zamrożona bryła może pływać i przemieścić się z wodą poza łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam Panowie za odpowiedź. A tak na marginesie to wolelibyscie mrozic ziarna czy codziennie gotować?

To zależy od ilości, czyli od tego na jakie ryby się nastawiasz. Polując na grube karpie czy amury, trzeba często codziennie wrzucić po 10 litrów. Tu już mrożenie mija się z celem. Nastawiając się na inną białą rybę wystarczy 1-2 litry. W takiej sytuacji warto zamrozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplaca się w kwietniu necic i łowi? O tej porze mogę liczyć na lina czy lepiej w okresie maj/czerwiec?

Ja zaczynam sezon karpiowy ok. 2 tygodni po zejściu lodu. Jednak wtedy należy nęcić z wyczuciem, chyba że są w łowisku amury. Najlepiej sypnąć delikatnie i sprawdzać, czy ryby wyjadają pokarm z łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a gdzie zaopatrujecie się w ziarna kukurydzy? Na rynku czy od gospodarzy? Może być taka ze sklepu z karmami dla gołębi, bo taki sklep mam 400m od siebie?

Tam gdzie taniej. Warto zobaczyć jakie są ziarna. Dobrze żeby nie były zbyt drobne- jeśli nastawiasz się na grubszą rybę. W sklepach dla gołębiarzy powinni mieć kukurydzę, ale niekoniecznie będzie najtańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzac czy ryby wyjadaja ziarno?
Na głębszych miejscach musisz mieć kamerkę, chyba że masz znajomych nurków albo sam nurkujesz :) Na płytkim łowisku albo w łowisku o czystej wodzie wystarczy napłynąć na miejsce i będziesz wszystko widział. Jeśli ledwo co widać dno, to czasami można zauważyć np. jasne plamy na mulistym dnie. Wtedy masz pewność, że jakaś ryba ładnie ryła w dnie. Mam kumpla, zakręconego na punkcie ryb jak nikt inny, który po lince do kotwicy schodził do dna na 4-5metrach, po czym chodził po dnie i palcami rąk i nóg wyczuwał, czy kulki nadal leżą na dnie :lol: ale raczej nie polecam tej metody :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeszcze jedno. Jak będę przez kilka dni necil tak jak pisalem to potem lowiac na grunt używać koszyczka z zaneta czy samego ciezarka? Boję się, że zaneta przyciągnie drobnice.

Ja czym nęcę na to łowie - nie używam drobnych zanęt, jeśli mam łowisko podnęcone. Drobną zanętę używam gdy łowie gdzieś "z marszu", więc po podnęceniu używałbym samego ciężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.