Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czas przed imadełkiem


Booryss

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę mało się dziej w temacie muchowym postanowiłem to troszkę ożywić, przybyło kilku muchowych szaleńców ostatnio na forum, więc może jakiś ruch się tu zrobi.

W tym temacie chwalcie się tym co uda wam się ukręcić, a rady dla początkujących takich ja ja też będą mile widziane.

Wstawiam kilka fotek tego co ostatnio udało mi się owinąć na haczyku.

large.IMG_20160210_212050.jpg.9e5eb97b8dlarge.IMG_20160210_205526.jpg.98bac2e50elarge.IMG_20160210_204402.jpg.9964f2574alarge.IMG_20160210_195657.jpg.6356da1210large.IMG_20160210_192928.jpg.da53fe2f9elarge.IMG_20160131_181309.jpg.7678db76c9large.IMG_20160131_172028.jpg.05595475a5

IMG_20160130_111848.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Pierwsza paskuda jest :) Niestety bez przewijki drucikiem oraz trochę za słabo zawinąłem koguta, ale i tak jestem zadowolony :D Proszę o wyrozumiałość oraz wszelkie podpowiedzi i uwagi :) Pozdrawiam

DSCN2254.JPG

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Booryss napisał:

Rwa kulszowa mnie zaatakowała...

ku-rwa-lszowa? :)

zdrowia Boorysie zatem, choć jeśli takie piękne sierściuchy wychodzą spod Twojej ręki podczas niemocy organizmu, to nie wiem czy dobrze Ci życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bacyk napisał:

Tak sie Pany zbroicie, że milo patrzeć. Byleby ryb starczyło dla tylu przynęt.

Jeszcze 2 miesiące i miejsc w pudełkach sporo, tylko już nie mam pomysłów co kręcić...jakieś sugestie?

16593546_1523632117671542_230146009_o.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz pomysłu co kręcić? March Brown całkiem zgrabnie Ci wyszła, te nimfy i emergery także niczego sobie - czas zatem na doskonalenie warsztatu. Ewentualnie zacznij się bawić w łososiowe, takie na przykład full dressed. Pól dnia z głowy na jedną muchę, a i zazdrość oraz poważanie wśród kolegów zapewnione :). No i do kapelusza (w sensie - do przypięcia) - jak znalazł.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie cierpliwość😛Ja sie przymierzałem do robienia micro jigow ale jakość... nie mam sprzętu a nie wiem czy inwestować w imadelko i niezbędny sprzęt oraz materiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  Witam serdecznie 

Odpuściłem sobie wędkowanie na jakieś trzy lata fajnie jest czytać wasze wpisy jak i oglądać coście nakręcili

Muszę się spiąć i wziąć się w kupę i zacząć działać.

Pozdrawiam   M. z nizin :)

( Wędkowanie na muchę odpuściłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie umiem takich cudeniek jak Wy kręcić, ale wszystko w swoim czasie :) Taka monotonia trochę, ale na razie się uczę, więc jeden wzór męczę. Gromada Red Tagów się lęgnie :D

 

DSCN2256.JPG

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Marex napisał:

Ja jeszcze nie umiem takich cudeniek jak Wy kręcić, ale wszystko w swoim czasie :) Taka monotonia trochę, ale na razie się uczę, więc jeden wzór męczę. Gromada Red Tagów się :D

Jest super mają łowić nie wyglądac. 

Zrob sobie wersje Red Tagów bez jezynki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Booryss napisał:
56 minut temu, Marex napisał:

Zrob sobie wersje Red Tagów bez jezynki 

Na pewno będę chciał zrobić jeszcze wersję Red Tagów z główką mosiężną lub wolframową, bo to mi się sprawdzało pod koniec sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zle 👍

Z tym się nie walczy tylko trzeba dojsc do wprawy, 

Wiecej czasu na jedna muszkę i będzie dobrze. 

Muszysko z ostatniego foto całkiem całkiem,  tułów ciut za dlugo zawija na koncu i troszke gęsta czupryna.  Ale pewnie nie jedną rybkę skusi.  

Aby nadac ksztal tułowia przyklej sobie rzep do patyczka np od kawy z Bp i wyczesuj tułów popraawia to znacznie wygląd👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Booryss napisał:

Z tym się nie walczy tylko trzeba dojsc do wprawy, 

Wiecej czasu na jedna muszkę i będzie dobrze. 

Już trzeci rok uczę się ten wzór ogarnąć i totalne dno. Teoria jest, ale w praktyce?:)

Marex, początkowo podobny błąd popełniałem. Stożek był w stronę kolanka. U Ciebie jest podobnie. Ta muszka po prawej stronie u góry jest u Ciebie najlepsza. Ma równy cylinder i jeżynka chyba w sam raz. Jeszcze dopracować główkę i będzie na 5. Jeżeli masz problem z cylindrem, to nicią zbuduj podkład. Włóczkę nie ucinaj przy kolanku tylko łap na całej długości haczyka. Będzie łatwiej kształt uformować. Moje są gorsze, ale wszystko jeszcze przede mną;) Odys80 ma łapę do much. Ledwo co zaczął, a muszki całkiem całkiem.

Ciągle dążę do takiego poziomu:)

Bez tytułu.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.