Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czas przed imadełkiem


Booryss

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

A ja mam pytanko do krętaczy. Widzę w opisach much, że do produkcji much mokrych używa się pióra kury a nie koguta. Czym to się różni w praktyce? Czy jeśli mam tylko kapkę koguta a chcę ukręcić parę mokrych much np Red Taga to mogę użyć koguta? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach nie tak dawnych, acz odległych o co najmniej jedno pokolenie, w literaturze i prasie można było znaleźć informacje o klasach piór kogucich nadających się do sporządzania jeżynek. Dodam, że wówczas chyba nikt nie słyszał o tzw. genetykach, a dostępne w handlu były (o ile były) po prostu kapki różnej jakości. I tak klasa I (czasami określana jako A) - najlepsza, mająca najmniej puchu wzdłuż stosiny nadawała się do jeżynek suchych, zaś klasa III jako "najgorsza" - tegoż puchu miała najwięcej i właściwie wykonywano z nich jedynie jeżynki much mokrych. Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że dziś ogólnie powszechne i dostępne kapki kogucie (nie genetyki, choć i tam się zdarzają), też mają sporo piór miękkich, podbitych puchem wzdłuż stosiny. Zatem jeśli kupisz zwykłą kapkę kogucią, to z pewnością wybierzesz z niej piórka nadające się do suchych, jak i mokrych muszek. Prawidłowość z grubsza jest taka, że im mniej kapka kosztuje, tym więcej "mokrego" materiału.

A mokre muszki ze sztywna jeżynką też w końcu utoną, ale trochę później i czynią to gorzej :) 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć. Mam kolejne pytanie do krętaczy :) Zamówiłem kilka materiałów między innymi maskę zająca i sierść sarny. Pytanie, czy bez użycia hair stackera można sobie poradzić przy muchach typu Goddard, lub układając jeżynkę do suchych, czy jest to niezbędne narzędzie? Nie zamówiłem i teraz się zastanawiam czy będę miał problem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marex napisał:

Cześć. Mam kolejne pytanie do krętaczy :) Zamówiłem kilka materiałów między innymi maskę zająca i sierść sarny. Pytanie, czy bez użycia hair stackera można sobie poradzić przy muchach typu Goddard, lub układając jeżynkę do suchych, czy jest to niezbędne narzędzie? Nie zamówiłem i teraz się zastanawiam czy będę miał problem :?

Narzędzie o którym mowa zncznie ultwia wykonanie muchy lecz da się bez tego żyć. Zamówisz sobie następnym razem. 

Sporo materiałów jest w krokodylu mieli dostawę! Stackera też chyba u nich widziałem ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.