Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Opłaty 2007


P

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie sie dowiedzialem wstepnie ile mniej wiecej bedzie mnie kosztowala karta

Opcja tylko Wisla + spining to koszt "raptem" tylko 201 zl (56 skladka czlonkowska + 100 oplata za Wisle + 45 spining)

Dodam ze z reguly w naszym okregu wszystkie wody nizinne kosztuja mniej niz sama Wisla :???:

I na dodatek ta oplata za spining

Widac uznaja ze u nas mieszkaja sami "bogole" (bogaci ludzie :lol: )

Dzwonilem sobie do okregu i pogadalem z mila pania ktora mi podala wszystkie kwoty

Jeszcze sie zastanawiam co z nizinnymi reszta ale to sie zobaczy pozniej

W kazdym badz razie zapytalem mila pania czemu jest w moim okregu oplata za spining a w innych nie

Powiedziala ze ona pracuje tam krotko i ciezko jej odp na takie pytanie a prezes jest zajety i jest juz pozno (dzwonilem po 15) ale jutro postara sie dowiedziec i jesli zadzwonie to mi udzieli odp

Powiedzialem jej ze w takim razie zadzwonie i skoro bede mogl to porozmawiam sobie z prezesem :twisted: bo po co mam jej glowe zawracac skoro i tak byla lekko zakrecona

Ciekawe co mi pan prezes powie na temat tej oplaty za spining (mam jeszcze kilka pytan) :twisted:

Napisze czego sie dowiedzialem

A co wy sadzicie o swoich oplatach

Wasze zdanie moze jakies opinie z waszych okregow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Mnie w tym sezonie opłata wyniosła 88zł, dodam że ulgowa. W zamian mogę łapać na Łynie i kilkunastu jeziorkach niewartych zachodu. Wykupiłem również za 90 zł pozwolenie z GRŁ. Za tą kwotę mogę wędkować na kilkunastu rybnych jeziorach. W następnym roku prawdopodobnie nie bede wykupywał pozwolenia na wody PZW bo i po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie PZW to 56 zł członkowska i 90 zł górskie /w górskich zawarta jest nizinna/ na szczęście nikt nie wymyślił opłat za spinning czy bat :cool: za dodatkowe 30 zł mogę wyławiać ryby z regionu Mazowieckiego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguly w naszym okregu wszystkie wody nizinne kosztuja mniej niz sama Wisla :???:

Jak żyję nie pamiętam takiej sytuacji - 2006r.: wody nizinne 140zł, Wisła - 95zł, w poprzednich latach podobne proporcje.

I na dodatek ta oplata za spining

Widac uznaja ze u nas mieszkaja sami "bogole" (bogaci ludzie :lol: )

wprowadzili ją w 2005r., co stanowiło 'na dzień dobry' podwyżkę o 45 zł - ktoś sobie tak wymyślił :sad:

A co wy sadzicie o swoich oplatach

Wasze zdanie moze jakies opinie z waszych okregow?

Okręg toruński to jedno wielkie nieporozumienie, mamy z niezrozumiałych względów najwyższe opłaty w kraju (biorąc pod uwagę 2 wędki + spinning + łódź) i stały odpływ z PZW wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem ile ale czytając przedmówców juz mi się ciśnienie podnosi :twisted:

W 2006 zapłaciłem 140 zł i na rybach byłem może ze 30 razy .

Szlak mnie trafia jak widzę jak są marnotrawione nasze pieniądze .

95 % mojego łowienia to jedno łowisko (rzeka Wisłok w Rzeszowie ) które było zarybione pewnie z 15 lat temu ostatnio.

A w kole macierzystym pewnie z 15 zgredów pierdzi w stołki i na naszym garnuszku siedzi ch...a robiąc .

Najwyższy czas rozpierd..... to całe PZW i wprowadzić licencje na dane łowiska . Tu gdzie łowię kosztowała by pewnie grosze bo ryb jak na lekarstwo i wszyscy poszli by tam gdzie jest ryba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas wygląda to tak:

56 PLN - składka członkowska

82 PLN - składka podstawowa

50 PLN - wody górskie /w tym dopłata za wędkowanie z środków pływających/

5 PLN - jakiś czyn społeczny

4 PLN - fundusz dzierżawy i wykupu wód

2 PLN - ubezpieczenie podstawowe

No a teraz co w zamian :?:

1. Wędkowanie z środków pływających na wybranych (wskazanych przez okręg) wodach Dolnegośląska

2. Wędkowanie na wodach okręgów z którymi PZW Legnica ma podpisane porozumienia. Czyli:

I. POROZUMIENIE DOLNOŚLĄSKIE:

Okręgi PZW: Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław.

II. POROZUMIENIE PÓŁNOCNO-ZACHODNIE (Strefa I):

Okręgi PZW: Jelenia Góra, Koszalin, Legnica, Piła, Słupsk, Szczecin, Zielona Góra.

III. POROZUMIENIA DWUSTRONNE:

pomiędzy Okręgiem PZW Legnica a następującymi Okręgami:

Bydgoszcz, Chełm, Częstochowa, Elbląg, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Leszno, Lublin PiotrkówTrybunalski, Poznań, Radom, Sieradz, Skierniewice, Zamość

mapa porozumień

Z wędkowania na wodach ww. Okręgów wyłączone są łowiska: licencyjne, specjalne oraz wody dzierżawione od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, za które należy uiścić dodatkową opłatę w Okręgu użytkującym tego rodzaju wodę.

Warunkiem korzystania z ww. porozumień jest opłacenie składki członkowskiej i składki na ochronę i zagospodarowanie wód w naszym Okręgu.

Czyli tragedii nie ma chociaż moim zdaniem nieporozumieniem jest połączenie opłaty za wody górskie (krainy pstrąga i lipienia) z opłatą za łódź czy ponton. Ta druga powinna być zdecydowanie niższa ponieważ po pierwsze z łodzi nie poławia się tak szlachetnych gatunków jak pstrag czy lipień (innych górskich nie wspominając ) a po drugie pływać wolno tylko na niektórych wodach ujętych w dolnośląskim wykazie wykazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a teraz co w zamian

Według mnie za 2 stówki warto. Możesz łowić naprawdę w wielu miejscach w Polsce

Za 200 zl to ja mam swoja tylko (a u nas moze az) Wisle ze spiningiem :shock::???:

Lesiu co do oplat u nas to bym musial popatrzec jak to bylo z nimi bo pisalem z pamieci (kiedys jednak bylo chyba ze Wisla kosztowala wiecej bo cos mi gdzies wita ze w czasach jak bylem mlodszy i mialem ulgi przyszedl ojciec wkurzony ze Wisla sam go kosztowala wiecej niz nizinne cale - jesli dobrze kojarze byly to czasy pierwszych kartonikow wydawanych, sprawdzenie tego moze byc jednak dosc trudne bo ja ze znikami kupowalem sobie gorskie :cool: jeszcze wtedy a nie wiem czy ojciec ma jeszcze swoja stara karte)

Jednak i tak co do kwot ktore napisales (na oko by sie zgadzaja) to i tak wedlug mnie jest przegieciem ze Wisla kosztuje 2/3 tego co reszta nizinnych (bo tyle jest fajnych jezior na brodnickim i jakze ladna Drweca)

Pomijam juz fakt dziadowskich oplat za spining (musial bym popatrzec bo cos mi sie kojarzy ze chyba juz wczesniej istaniala w ktorym roku taka skladka za spining bo ojciec jeszcze jak chodzil na ryby ja chyba kiedys wykupowal - kojarze po prostu te charakterystyczne kartoniki)

edit godz 10 09.01.2007 :cool:

Dzwonilem porozmawiac z prezesem ale niestety go nie bylo podobno

Ma byc kolo 12 (ciekawe co oni maja do roboty poza kolem ale pewnie tego mi nie powie)

Kolo 12 mysle ze bedzie kolejna proba jak czas pozwoli (w kazym badz razie sie uparlem i bede probowal)

Chyba wkurzenie Lesia tez mnie zmobilizowalo :lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odbylem rozmowe z prezesem torunskiego okregu

Poki co krotka ale bede mial kilka pytan do was poniewaz w sobote w Toruniu bedzie zebranie sprawozdawcze gdzie bede mogl wiecej podyskutowac (Lesiu zobacz priv bo moze sie zjawisz :twisted: ja bede :cool: )

Na potanie dlaczego u nas pobierana jest oplata prezes odp ze nie tylko u nas w okregu

Powiedzialem ze poza nami jest w 3 czy 4 okregach to powiedzial wprost cytuje "bo potrzebujemy kasy" :lol:

Stwierdzil ze chcieli ja wlaczyc do oplaty dla wszystkich ale wowczas podnisoly sie pretensje i protesty (zreszta czemu sie tu dziwic) bo wowczas dla wszystkich bylby to wzrost oplat o okolo 30 zl

Na pytanie czemu mamy najdrozsze oplaty w Polsce prezes stwierdzil ze ..... "mamy najtansze oplaty" :shock::shock: bo dzieki takim oplatom nie musimy placic dodatkowych oplat na jeziorach pgr (istnieja jeszcze takie?) i innych (tylko ze do takich wod jakie opisal Tomii nam duzo brakuje :???: )

Ostatnie pytanie bylo dlaczego oplata za Wisle jest tak wysoka

Odpowiedzial ze malo wedkarzy placi (mowil cos okolo 800 osob chelmno 400 i grudziadz 400) a oni biedoki musza placic 1,7 mln zl umowy czynszu dzierzawnego (do tej pory Wisla byla pod opieka spolki rybackiej jakies ale tez musze poszukac informacji na ten temat bo cos mi pachnie jakas sciema - skad ten czynsz dzierzawny) i ze oplata za Wisle powinna byc 2 lub 3 razy wyzsza

Caly czas wykrecal sie od odpowiedzi na pytania twierdzac ze na sobotnim spotkaniu zostanie wszystko zaprezentowane (zobaczymy)

W zwiazku z tym jesli byscie zechcieli pomoc mi przygotowac sie do spotkania i najpozniej do piatkowego popoludnia nadeslali jakies materialy dotyczace ilosci wod w waszych okregach (podpisanych porozumieniach) oraz oplatach za te wody

Po prostu chce isc na to spotkanie i niech tlumacza co i jak sie u nas dzieje bo powoli jestem coraz bardziej wsciekly :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak i tak co do kwot ktore napisales (na oko by sie zgadzaja) to i tak wedlug mnie jest przegieciem ze Wisla kosztuje 2/3 tego co reszta nizinnych (bo tyle jest fajnych jezior na brodnickim i jakze ladna Drweca)

Sprawdziłem i podałem dokładnie kwoty za 2006r.

Znalazłem przykładowy 'kartonik' opłaty okręgowej za 2003r. - 115zł (bez Wisły), + członkowska 50zł + 60zł sprzęt pływający. W 2003r. za spinning nie było odrębnej opłaty.

Czyli już 4 lata temu płaciliśmy 225zł, a niektórzy dzisiaj płaca mniej i narzekają :wink:

Pomijam juz fakt dziadowskich oplat za spining (musial bym popatrzec bo cos mi sie kojarzy ze chyba juz wczesniej istaniala w ktorym roku taka skladka za spining bo ojciec jeszcze jak chodzil na ryby ja chyba kiedys wykupowal - kojarze po prostu te charakterystyczne kartoniki)

Faktycznie kiedyś, dawniej spinning był oddzielnie, ale reszta opłat była o wile niższa, więc jakoś to wyglądało.

Chyba wkurzenie Lesia tez mnie zmobilizowalo :lol::wink:

Dobre!

Nie mówiłem dotychczas nic o opłatach na wody górskie - u nas to chodzi pewnie o Drwęcę, bo o ile pamiętam, za składkę nizinną nie mogłem na niej wędkować. W 2006r. wynosiła ona 225zł, ale biorąc ją, nie płaciło się za wody nizinne (chyba).

Porównałem ile musi płacić spinningista łowiący z łodzi ( bez Wisły) w toruńskim i innych okręgach i wyszło mi, że najdrożej w kraju. Można sprawdzić:

http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=525&id_kategorii=4&opcja=wiadomosc&pozycja=0

Co się działo przez kilka lat w okręgu toruńskim - polecam art. 'Znikający narybek' http://tygodnik.fishing.pl/16/pzw.html Generalnie skur..ństwo jakich mało... Na co idą nasze pieniądze, skoro ledwie 30% wpływów ze składek ma iść na zarybienia, a i na tym potrafią jeszcze oszukiwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem dotychczas nic o opłatach na wody górskie - u nas to chodzi pewnie o Drwęcę, bo o ile pamiętam, za składkę nizinną nie mogłem na niej wędkować. W 2006r. wynosiła ona 225zł, ale biorąc ją, nie płaciło się za wody nizinne (chyba).

Lesiu jest tak ze jesli masz "nizinne" to nie mozesz wedkowac na "gorskim" odcinku Drwecy (od Lubicza do Zlotorii), na pozostalym odcinku mozesz bo to wody "nizinne"

Jesli kupujesz gorskie mozna wedkowac na wszystkich nizinnych (poza Wisla-ona jest traktowana jako super mega lowisko :lol: )

Porównałem ile musi płacić spinningista łowiący z łodzi ( bez Wisły) w toruńskim i innych okręgach i wyszło mi, że najdrożej w kraju. Można sprawdzić:

http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=525&id_kategorii=4&opcja=wiadomosc&pozycja=0

Lesiu odp prezesa na takie pytanie masz wyzej :lol:

Co mam komentowac

Rozmowa z nim podniosla mi tylko cisnienie aczkolwiek trzeba miec profesjonalne podejscie i przygotowac sie dlatego prosba do ludzi z forum jesli macie jakie informacje o innych okregach oplaty+wielkosc na ktorym gospodaruje okreg (wraz z porozumeiniami) to prosilbym o jakies info na forum lub priv

Trzeba sie ruszyc i sprobowac chociaz popatrzec naszym szerym eminencjom na lapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu odp prezesa na takie pytanie masz wyzej :lol:

Co mam komentowac

Mi kiedyś sekretarz powiedział, że mam do dyspozycji pon. 100 jezior i dlatego to nie jest wcale wysoka składka. Gdybym miał te jeziora z rybostanem, jaki był 20 lat temu, to pewnie nie byłoby dużo...

Trzeba sie ruszyc i sprobowac chociaz popatrzec naszym szerym eminencjom na lapki

no trzeba, bo nawet nie podają informacji o odłowach i zarybieniach za ubiegły rok - na stronie internetowej okręgu w stosownej rubryce jest pustka.

Istotna jest także informacja, jak w ciągu ostatnich np. 4-5 lat kształtowała się liczba członków (opłacających składki) i jakie były roczne wpływy z tych składek - to dopiero pokaże jak te wszystkie podwyżki spowodowały odpływ z PZW wędkarzy i czy pieniędzy jest w kasie więcej niż kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie ruszyc i sprobowac chociaz popatrzec naszym szerym eminencjom na lapki

no trzeba, bo nawet nie podają informacji o odłowach i zarybieniach za ubiegły rok - na stronie internetowej okręgu w stosownej rubryce jest pustka.

Istotna jest także informacja, jak w ciągu ostatnich np. 4-5 lat kształtowała się liczba członków (opłacających składki) i jakie były roczne wpływy z tych składek - to dopiero pokaże jak te wszystkie podwyżki spowodowały odpływ z PZW wędkarzy i czy pieniędzy jest w kasie więcej niż kiedyś.

Lesiu tez to dzis zauwazylem jak buszowalem po stronce PZW Torun

Ale jesli nie zarybiaja to co maja napisac? Jesli by jakies zarybienia prowadzili to by cos wpisali

Co do ilosci czlonkow to tez o tym wspomnialem ze maleje ich liczba bo sa wysokie skladki to prezes powiedzial ze tak jest w calym kraju ale dane to on pokaze na tym spotkaniu

Rozumiem Lesiu ze w sobote lekka kontrola PZW a pozniej jakies piwko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilosci czlonkow to tez o tym wspomnialem ze maleje ich liczba bo sa wysokie skladki to prezes powiedzial ze tak jest w calym kraju ale dane to on pokaze na tym spotkaniu

Nie wiem jak w innych okręgach, ale u nas spadek jest drastyczny i to właśnie od wprowadzenia chyba 2 lata temu dużej podwyżki.

Rozumiem Lesiu ze w sobote lekka kontrola PZW a pozniej jakies piwko :wink:

Nie jestem pewien, czy dam radę przyjechać w sobotę :???: , dlatego nie moge obiecać, w razie czego dam cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim okręgu - Płocko-Włocławskim - opłata za wody nizinne dla spinningisty łowiącego z łodzi wynosi ... 56 + 150(okregowa) + 30(lodz) + 30(spin) = 266zl. W zaman mam:

jeziora Świesz, Bytoń, Staw Radziejów, Nagórki,

jeziora Kocioł, Czarne k/Gostynina, Bratoszewo, Wałęsy, Zalew Piechota, Przy Zamku

rzeka Zgłowiączka, jez. Grójec, jez. Łąki Zwiastowe

rzeka Skrwa Prawa powyżej Tłuchówka, rz. Sierpienica, zbiornik Mochowo

jez. Karaśnia, jez. Wólka Komorowska

jezioro Skrwilno,

Pogrubiłem łowiska do których mam mniej niż 50km. Dodam tylko że rzeka zgłowiączka, to rzeczka o szerokości jezdni. Jeziora i stawy nie przekraczają 20ha, a rybostan jest niemalże zerowy.

O porozumieniach tez nie potrafię nic ciekawego wyczytać... Bo nigdzie nie ma opisanych porozumien mojego okręgu. Ogolnie to o plocko-wloclawskim w sieci za duzo nie potrafie znalezc :P Dodam tylko ze przegladajac porozumienia innych okregow, nie znalazlem ŻADNEGO mającego porozumienie z okręgiem płock-włocławek.

Chcialbym miec wplyw na wladze i owszem - zgodze sie na takie skladki... Ale nie na bezrybiu ;/ Mowie chcialbym, bo wiem ze gowniarza 21letniego słuchać szefowie nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną brać wędkarską!

Mam kilka pytań dotyczących opłat za wędkowanie i nie tylko. Nigdy nie byłem zrzeszony w PZW a teraz jakoś mnie tak naszło:).

1. Ile musiałbym zapłacić żeby stać się członkiem PZW? Razem z wpisowym, opłatą za wydanie legitymacji itd

2. Czy koło znajdujące się w Gliwicach należy do okręgu PZW Katowice?

Jestem studentem (rocznik 1984) i posiadam karte wędkarską, mieszkam w Rudzie Śląskiej

Jaka byłaby wysokość opłat dla mojego kolegi, też studenta tylko rocznik 1983?

Pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem (rocznik 1984) i posiadam karte wędkarską, mieszkam w Rudzie Śląskiej

Jaka byłaby wysokość opłat dla mojego kolegi, też studenta tylko rocznik 1983?

Dopoki jest studentem i nie ukonczyl 26 roku zycia przysluguje mu oplata ulgowa dla mlodziezy uczacej sie...

Przynajmniej tak jest u mnie i w wiekszosci innych okregow. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki jest studentem i nie ukonczyl 26 roku zycia

Wydaje mi się że do 24 roku życia, tak jest bynajmniej w moim okręgu.

2. Czy koło znajdujące się w Gliwicach należy do okręgu PZW Katowice?
Raczej będzie to okręg gliwicki ale pewności nie mam.

chociaż tutaj go nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się, czy da się wykupić składkę na wszystkie wody PZW? Słyszałem, że dawniej było coś takiego jak składka na cały kraj, ale od niedawna (kilku lat) chyba jej już nie ma :(

Szkoda, bo bywam tyle samo czasu w 3 różnych miejscach w kraju i wszędzie chciałbym łowić ... jakos nie uśmiecha mi się płacić 3 razy te same składki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS, Kiedyś istniała tzw "dopłata krajowa" pozwalająca łowić we wszystkich okręgach PZW ale tylko na łowiskach które dany okręg włączył do "krajówki". W praktyce wyglądało to tak że za kupę kasy miałeś kilka łowisk kiepskiej jakości porozrzucanych po całym kraju, ponieważ niektóre okręgi zgłaszały tam jedno niektóre dwa łowiska a niektóre nie udostępniały żadnego. Istnieje jednak coś takiego jak porozumienia między okręgami, musisz sprawdzić które okręgi z którymi mają porozumienia na mocy których wnosząc opłaty w jednym możesz łowić również w drugim. trochę o tym jest tutaj http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=wiadomosci&id_kategorii=32&file=cascade , ale lepiej sprawdź w swoim okręgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam okręg co maryaChi więc nie będę powtarzał stawek. Mogę tylko dodać, że w zeszłym roku można było wykupić zezwolenie na 1 dzień za 5 PLN (w tym łódka i spinning). Przed chwilą dowiedziałem się, że teraz jednodniowe kosztuje już 15 PLN czyli podwyżka o 200% :evil:

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.