Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zestaw lekki spining 400zł


ivaniewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam wędki i kołowrotka do połowu małymi przynętami okoni, kleni może szczupaków. Nie jestem zaawansowanym wędkarzem. Ciężarów rzutowy myślałem nad 3-15 gramów, ale posłucham sugestii. Zależy mi aby rękojeść wędki była korkowa. Na wędkę i kołowrotek mam 400zł.Z góry dziękuję za odpowiedzi.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj, ja przez sezon 2014 używałem kija mikado nihonto light spin w wersji 2.40m 5-18gram, był wystarczająco czuły do łowienia okoni a i ze szczupakiem 63cm dał radę, myślę że z większym też by sobie poradził a kosztował niecałe 100zł. Ubiegły sezon używał go kolega któremu odsprzedałem ten kijek i dalej nic się z nim nie dzieje a wyholował już wiele pstrągów i szczupaków. Tu masz link do tej wędki

http://allegro.pl/wedka-mikado-nihonto-light-spin-2-40m-5-18g-gratis-i5753651580.html#imglayer

 

Jeśli chodzi o kołowrotek na twoim miejscu wydałbym więcej na kręcioł niż na wędzisko. Sprawdź ofertę firmy Patriot moim zdaniem mało docenianej przez wędkarzy co wg mnie jest dużym błędem. Sam użytkuję dwa lata ( ten rok będzie trzeci ) młynek patriot aurora w rozmiarze 2000 bez awaryjnie( poradził sobie bez zająknięcia z 6kg szczupakiem z brzegu ), jedynie troche poobcierany lakier ale po takim czasie i łowieniu w każdych warunkach zarówno na rzekach jak wodach stojących to nie zamieniłbym go na żaden inny w tych pieniądzach ( koszt około 150-170zł ).

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Mikado Black Stone. Świetny kołowrot za niewiele ponad 200zł. Co do części, wykonania wrzuciłbym go w klasę kołowrotków za 400+ zł. Nienaganna praca i nawój żyłki :) Szczerze polecam :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DAWID napisał:

Polecam Mikado Black Stone. Świetny kołowrot za niewiele ponad 200zł. Co do części, wykonania wrzuciłbym go w klasę kołowrotków za 400+ zł. Nienaganna praca i nawój żyłki :) Szczerze polecam :)

Czytałem o Black Stone dobre opinie. Możesz go porównać do Airspace? Bo tego miałem kiedyś okazję testować przez kilka wypadów i robił dobre wrażenie, a gdzieś wyczytałem, że są podobnej budowy. Choć Airspace miał wadliwą korbę z samo odkręcającą się śrubką. Kumpel sobie poradził z Loctitem do gwintów i było ok. Może w nowym modelu już nie ma tej wady? Coraz ciekawsze kołowrotki robi Mikado, do wędek się przekonałem już jakiś czas temu.

Co do tematu to jako kijek polecam Mikado Inazuma Flash Pearch 18g. Dobry kij za około 220 pln, bardzo czuły i lekki. Posiadam i z czystym sercem polecam, chociaż zaznaczam że dość szybki jak na ten cw. Nie każdemu takie leżą. Pozdro

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Posiadam sashime od zeszłego roku dobry niezawodny kołowrotek naprawdę polecam. Posiadam rownież catane oraz sienne od shimano niezbyt dobry sprzęt w porównaniu do robinsona     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.