Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak po weekendzie?


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 411
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Kolego Maniek na bolenie trzeba sie nastawic na Odrze nie trzeba ich szukac ale trzeba umiec je wyciagac .POZ BRZEG DOLNY

PS. CO WIESZ O BOLENIU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gość masz racje z boleniem na Odrze w brud tej ryby , ja nie łapie

boleni zostawiam je fachowcom , trafiło mi się 2 szt jako przyłów , jak za

sandaczem spiningowałem, w tym jedna 3kg, ale i 5kg widziałem jak łapali

A jak u was z szupakiem w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech problem że nie moge znalęż w zapiskach tej nazwy[chyba niezapisałem] a kanałków fakt jest mnóstwo i z nazwą i bez nazwy. Ale

pamiętam że od Gryfina w góre pierwsza śluza , i dalej już bym nie trafił

tak się kluczyło że tylko miejscowi wiedzieli jak tam trafić, ale ryby w brud

i to grube szczupale i okonie , a na innym kanałku znowu same sandały,

ale to było pare latek wstecz, teraz to niewiem jak tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego Maniek pytasz o szczupaka,odpowiem krotko jest ciezko,wyglada na to ze zanika ,przypuszczam iz sandacz przejal dominacje i robi porzadki na Odrze.Przynajmiej w okolicach Brzegu Dolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gość z Brzegu D. we Wrocku też marnie ze szczupakiem, dam im

jeszcze dwa tygodnie spokoju , teraz ćwiczymy Amurki -waga + foto i do

wody ale same "maluchy"do15kg i nic powyżej .Jak byś odpisywał podaj

imię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech no to już twuj problem co z czym ci się kojarzy,mam znajomego

któremu słowa typu otwór, szczelina , dziura kojarzą się z jadnym ........

a sam powtarza że musi się leczyć z tego nałogu. Ale nie dopatruj się żadnych podtekstów ani porównani , tak mi się przypomniało . A tak poważnie to określenie kolega to faktycznie kompan lub towarzysz np wyprawy, podróży , polowania, niestety w polskim języku towarzysz oznaczał też co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Maniek, spokojnie, nie unoś się, nie napisałem tego w złej wierze, poprostu tak mi się skojarzyło, może pod wpływem paru filmów z tamtej epoki, które niedawno obejrzałem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech spoko łuz, jak to mawiają, ty filmów nie oglądaj tylko łap za spinerka i nad wode. A mam do ciebie pytanko ,łapałeś może za miedzą

ponoć ryby tam multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u was po długim łykendzie, bo zacichli jakoś tak. Umnie ogulnie bryndza, biała nie bierze jak co roku do 20 czerwca[post czy co?]

Natomiast drapieżnik żeruje jak oszałały[ale ten co nie trzeba], wdzień skwar jak na pustyni jakiejś więc nastawiłem się na nocki bo chłodniej, to

zamiast szczupaków wlazły cholerne sumy i zabawa z tymi sumami na całego.Ostatniej nocy na zestawy szczupakowe dały się wyciągnąć dwa

sumy , jeden to aż mnie zadziwił łyknął żywca niewiele większego od siębie , a mierzył 40 cm, z drugim było troche zmagań ale po kwadransie

mogłem już zważyć całe 9kg i 115cm po fotce oba wruciłydo wody[zaczyna mi się to podobać] ogulnie cała nocka nie przespana, a najlepsze

to jak sandacze goniły drobnice na wodzie o gł. 20cm to istny cyrk. Tak

Czerwiec to miesiąc drapieżnika , i będe się starał go dobrze wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam narazie nie chodze niema czasu :twisted: ale spacerowałem nad jeziorem widziałem jak gościa na pontonie ciągną ponad 15 kg szczupak takich świec w życiu niewidziałem piękny widok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Szczecinie ogólna bryndza, białoryb wymiotło, a z drapieżników to okonie - jeżeli można tak nazwać rybki mające po pkpło 10 cm, cienizna straszna nawet boleń nie chce żerować jak zwykle o tej porze roku :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, piszecie że w Odrze wymiotło szczupaka, na rzecz sandacza no to wam powiem, że w Szczecinie wymiotło szczupaka razem z sandaczem :? o zębatego ciężko (od początku sezonu mam na koncie 0 szczupaka, nawet krutkiego - albo ze mnie dupa nie spiningista albo szczupaka nie ma, ewentualnie nie te łowiska) a o tym co dzieje się z sandaczem, jak szarpakowcy - skur..........syny, wycinają co się da, już pisałem. Pozostały mi tylko okonie i bolenie, chociaż z okoniami też najlepiej nie jest, złowienie 30 cm to już nielada wyczyn :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tradycyjnie zapytam jak po łykendzie choć wiem że niewiele się dowiem

u mnie oczekiwanie na ocieplenie białoryb żeruje słabo drapieżnik troche

gryzie ale słabizna .Ale są i dobre wieści po wielo tygodniowym nęceniu

przyszły karpie i to takie jakie oczekuje , pewnie szykują się do tarła to

będa żerowały jak oszalałe może jak 2003 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no pare razy byłem ale dużej ryby narazie niema ,bieże ryba mała tak po pół kiloleszcze karpiki duże jazie i płocie. Było tego dużo więc narazie jestę zadowolony lubie jak czesto bierze. karmie gotowaną kukurydzą i pszenicą. Noi czekam na wieksze okazy.narazie pisze bez logowania[ zapomniałem hasła] pru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

dziś sobota wiało jak licho wytrzymałem 3 godziny 3 karpiki po 35cm pare zerwanych noi pierwszy raz muj kołowrotek zajęczał niestety ryba poszła w szeliny i szlag ją trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt się nie chce podzielić info o braniach w wekend czy u was też

ryby mają wakacje , no wreście idzie 1 lipiec iczas na sumy panowie a tak z ciekawości zapytam czy ktoś z was się wybiera w najblirzszym terminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.