Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co sądzicie o wędkach Crystalis tele carp ????


david2

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Radziłbym odpuścić sobie tą wędkę, mam jeden kij z serii jaxon Crystalis i jest to mój ostatni kij z tej firmy. Szczytówka pękła, z serwisem były problemy, przelotki się odklejają. Poszukaj czegoś podobnego z innych tańszych firm, np.z Dragona czy Mikado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Szczytówka pękła, z serwisem były problemy

A wiesz dlaczego były problemy? Bo oni mają cały serwis zawalony robotą, bo tyle wiary reklamuje :lol::lol::lol: I potem nie mają gdzie naprawić i jak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEH

Ja tam, nic do Jaxona nie mam, ale po 3 miesiącach uzytkowania Crystalisa 3.6 m złamała się szczytówka.

Najlepsze że nie wiedziec czemu po prostu sobie pękła.

Narazie jest w serwisie.

Jak wróci napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę doradzić abyś wstrzymał się z zakupem tej wędki.Miałem odległościówkę jaxona w której pękła szczytówka i rękojeść.Nie są to węki do połowu dużych ryb bo blanki tej firmy tego nie wytrzymują.W teleskopach jest podobnie szczytówki bardzo łatwo pękają.Wędki jaxon wydają się być dobre jedynie na sklepowych półkach, ponieważ są lekkie i sztywne jednak prawdziwe walory użytkowe poznajemy dopiero nad wodą (podobnie było w moim przypadku).Nie chcę urazić żadnego posiadacza sprzętu jaxona, ale jest to moje obiektywne zdanie na temat tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z firm które mógłbym Ci polecić to konger i robinson.Robinson produkuje trwałe, mocne i nie drogie kije z serii xenon.Widzę, że chcesz zakupić teleskopową karpiówkę.Ze swojej strony radziłbym Tobie kupno feedera.Tą wędką będziesz mógł łowić delikatniej,a za razem skuteczniej.Trudno mi jest coś polecić.Napisz coś więcej o metodzie połowu rybach i zestawach na które łowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David jakie ryby będziesz łowił, brzany??

Podobnie ja Waggler, sugerowałbym Ci feedera (heavy), wybór jest ogromny i pełna rozpiętość cen (zależy ile możesz przeznaczyć na wędzisko)... A firmy to Mikado, Dragon, Robinson (mają stosunkowo szeroki wybór modeli).

Konkretniej można Ci poradzic jak podasz więcej szczegołów, tj. jakie gatunki ryb, uciąg, jakis zakres finansowy...wtedy na pewno cos się znajdzie odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce łapac brzany i inne ryby .Chcialby aby ta wedka była dobra na takie wieksze ryby oprócz brzan to karp i amur metoda gruntowa .A kwota to tak do 150 zł .Mysle własnie teraz nad feederem ale chcialbym teledskopowego bo lepszy do transportu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie radziłbym Ci teleskopowego, ponieważ jego duża ilośc składów powoduje gorszą pracę i nie predestynuje go do holowania duzych ryb (chociaz to jest indywidualna sprawa - przedstawiam tylko mój punkt widzenia :wink: ).

Z tańszych feederów znajdziesz cos na pewno w Kongerze czy Robinsonie, a jeśli juz cie interesuje teleskopowy to choćby Robinson xenon GTR tele feeder czy Wędka Konger Vega Tele Feeder 3,6m c.w. do 80g, ale nie powiem Ci nic na ich temat, bo nie miałem z nimi do czynienia...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędki teleskopowe są cięższe, mniej trwałe, mało poręczne w porównaniu z trójskladowymi.Na rzekę o silnym uciągu potrzebujesz wędkę dłuższą, czułą i mocną.Te trzy kryteria spełniają trójskładowe feedery.Dzisiaj z feedera próbóje się zrobić zwykłą ciężką gruntówkę i nic bardziej mylnego.Po co wędki z cw. do 180g.Szczytówka tej wędki nic nie pokaże, a gdzie ta finezja połowu.Ja jestem wędkarzem wyłącznie jeziorowym choć nie daleko mam Wisłę.Polecam trójskładowy feeder o cw.do 120g i 3,90m długości taką wędką poradzisz sobie w wielu ciekawych rzecznych miejscach.Staraj sie nie stosowac grubych zylek poniewaz stawiaja w wodzie duzy opor.Wedke stawiaj prawie pionowo aby jak najmniej zylki znajdowalo sie w wodzie.Stosoj plaskie koszyczki lub innego rodzaju obciazenie.Bardzo dobry jest tzw.Gzoomg koszyczek majacy zadziorki ktore przy minimalnym obciazeniu dobrze trzymaja sie w nurcie.Polecam feeder Air Cobra3,90m z cw.do 120g trojsklad ta wedka spokojnie wzciagniesz duze ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dość krótki pokrowiec, a na wystające wędki znalazłem dobry i tani sposób (chyba już opisywany na forum).Kupujesz rurki takie w jakie okłada się rury.Są dostępne w sklepach takich jak Praktiker ogólnie w budowniczych.Są koloru szarego, wykonane z pianki.Wybierasz takie trzy sztuki pasujące do poszczególnych długości części wędziska.Robisz na nich podłużne nacięcia, dzięki którym łatwo można włożyć składy wędki.Wędka będzie wystawać zpokrowca, jednak jej trzy części będą w otulinie piankowej świtenie amortyzującej wszelkie urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.