Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko Mała Wisła


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Kłaniam się!

Panowie, wybieram się tam w niedzielę (odcinek od jazu w Kiczycach do mostu w Strumieniu). Będę tam pierwszy raz, zatem mam pytanie.

Co można tam połowić o tej porze roku na spinning?

Jakie przynęty będą skuteczne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisaq,

I jak było?

Ile kosztuje pozwolenie jednodniowe na tym odcinku?

Trzeba mieć białą kartę? bo chcę zabrać osobę która nigdy nie łowiła więc poza dowodem osobistym nic niema a chce spróbować spiningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby dużo, widziałem klenie i tysiące świnek. Niestety, woda była podniesiona i bardzo czysta, ryba nie chciała współpracować. Miałem jakieś dziwne stuknięcie, to wszystko. Powrót "o kiju", ale i'll be back ;)

Nikt o kartę nie pytał, trzeba tylko wpisać dane osobowe i datę na druczku z pozwoleniem. Licencja kosztuje 17 czy 18zł (na stacji paliw).

Połamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem dzisiaj od świtu ze spiningiem i również nic ;p widzialem to co ty czyli klenie itd.... woda przejrzysta i praktycznie caly czas okonie sledzily moja przynete ale to tylko tyle.... zaden nie uderzyl ;) zastanawiam sie czy w ogole na tym odcinku sa jakies szczupaczki.... :roll: jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że są szczupaCZKI (nie mylić ze szczupakami). Polecono mi używać surflonu w wersji ultra-light. Szkoda ryb i woblerów.

Kuknąłem na licencję (nie oddałem jej, czy to problem?), cena: 18zł.

Zamówiłem sobie zestaw woblerków Kobiego, dokupię ze dwa, trzy Salmo Tiny i będę próbował w sobotę. Jakby nie praca to pewnie miniony weekend spędziłbym właśnie tam :???:

Muszę złowić klenia, ot, marzenie z dzieciństwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po ptakach, ale dzięki ;)

Cóż, powtórka z rozrywki. Klenie widziałem, a i owszem, nawet dwa razy odprowadzały woblera...

Na małego Horneta wyjąłem kilka okoni, okonków i... uwaga... kiełbi o_O Oprócz tego oponę rowerową Dębica 17' pod mostem w Ochabach. Kalosz typu "kopalniok" nadal spoczywa pod przelewem.

Koledzy złowili kilka swinek na przeplywankę i muszkę oraz... po brzance.

Nie ma źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

26 czerwca odbyly sie tam zawody spinningowe naszego kola zlowiono multum ryb!Gryzly sandacze(niestety male) szczupaki i od zatrzesienia okonia!takze moze by warto uderzyc na nocke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Witam !Czy ktos z kolegów dałby mi rade jak dojechac do ujscia iłownicy do wisły?

Jeśli jedziesz DK1 od strony Katowic, to na drugich światłach w Czechowicach-Dziedzicach ( przejeżdzasz most na Wiśle pierwsze koło MCDonalds, drugie koło cmentarza) skręcasz w prawo i potem za jakieś 100 m druga w prawo (przed mostem na Iłownicy). Droga doprowadzi Cię do oczyszczalni, przed bramą w lewo i wzdłuż wału. :wink:

Oczywiście te tereny nie mają nic wspólnego z prywatnym odcinkiem Wisły powyżej jeziora Goczałkowickiego. Te wody to PZW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujesz sie czego mozna sie tam spodziewac?Bede łowił spinem

Każdej ryby która żyje w Wiśle- szczupak, sandacz, okoń słyszałem o pojedynczych pstrągach i jakimś sumie.

W zimie kwitnie tam kłusownictwo- czyli wyciąganie leszczy za grzbiet, bo jest to zimowisko ryb.

Generalnie jak szukasz spokojnego łowienia, to omijaj to miejsce z daleka. Zawsze dużo ludzi, śmieci itp. Możesz zostawić auto w tym rejonie i połazić- powiedzmy zaczynając na Iłownicy jakieś 150 m w górę od ujścia, potem chwila na widłach i dalej w dół Wisły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Łowiłem tam cały zeszły sezon na spinning z 12 letnim bratem. Mieszkamy w tej okolicy od 10 lat i stan rzeki naprawdę się poprawił. Ryb jest dużo i nie opcji żeby nic tam przez cały dzień nie złowić.

Łowię głównie na spinning ale jak znajdą się chętni to grunt i spławik też nie jest mi obcy.

Jak wcześniej wspomniałem okolicę znam bdb i wiem gdzie się zapuścić.

Najwięcej łowiłem kleni i pstrągów (80% wymiarowe).

Na razie jest za wcześnie na wodery i brodzenie, za zimno i za szybki nurt.

Co do turystów to trzeba wiedzieć po prostu gdzie ich nie ma i problem z głowy :wink:

W okolicach Ochab ktoś w końcu powycinał krzaki na brzegach więc można iść wzdłuż nurtu i porzucać, woda jest czysta i dość wysoka więc w najbliższy weekend idę porzucać.

Gdyby był ktoś chętny to służę pomocą ;)

Zezwolenia też załatwię (strażnika mam praktycznie po sąsiedzku).

W razie czego numer do mnie 728 525 295

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wykupiłem pozwolenie roczne i okazało się że od tego roku łowisko podlega również pod kontrole Państowej straży rybackiej czyli wymagana jest karta wędkarska :wink:

Woda nie jest wysoka jak na tem okres, jednak na brodzenie jest moim zdaniem za wcześnie, prąd jest momentami dość szybki, jednak w niektórych miejscach jest spokojnie i można śmiało wejść do wody - jest ich niewiele.

W końcu ktoś mądry powycinał krzaki z wałów i można łowić z brzegu w dobrych warunkach ;)

W zeszłą sobotę (03.03) zrobiłem sobie mały patrol po okolicy i się zdziwiłem bo nie zobaczyłem żadnego wędkarza na odcinku 10km :shock:

Dopiero w Strumieniu zaraz przed mostem drogowym siedziało z 20 wędkarzy łowiących na spławik i grunt.

Zamieszczam parę zdjęć jak teraz wygląda łowisko w najpopularniejszych miejscach:

2012-03-03%252013.29.37.jpg

2012-03-03%252013.29.40.jpg

2012-03-03%252013.31.01.jpg

2012-03-03%252013.31.06.jpg

2012-03-03%252013.39.20.jpg

Jak sobie przypomnę ten rejon z przed 6 lat to jest teraz wypas ;)

Ogólnie fajna okolica jak ktoś lubi połowić w naturalnych warunkach, ceny też nie są jakieś z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.