Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko Mała Wisła


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nazywam się Marcin i chciałbym odświeżyć temat. Proszę o informacje na temat wyników na Wiśle Małej. Ja w tym roku w okresie wiosna - lato złapałem ok. 20 szczupaków, w tym 3 przekroczyły 50 cm, jednego sandacza. To spinning. Jednak od końca września lichutko - zero drapieżnika (nie liczę okonków). Łowię głównie woblerami. Może coś źle robię bo wszędzie czytam, że jesień to czas na szczupaki.

Ciekaw jestem jakie wyniki na tym łowisku jesienią osiągają inni i jakich przynęt używają. Proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

witam panowie!chciałbym w sobote wyruszyc na Wisłe pod tzw "kapliczke"-orientuje sie jak wyglada tam sytuacja? chodzi mi o to czy woda nie jest juz "scięta" i ewentualnie czy cos skubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie!chciałbym w sobote wyruszyc na Wisłe pod tzw "kapliczke"-orientuje sie jak wyglada tam sytuacja? chodzi mi o to czy woda nie jest juz "scięta" i ewentualnie czy cos skubie

Raczej mówi się na to kanał (więcej ludzi kojarzy o co chodzi), na wodzie jeszcze widać sporo lodu ale można łowić, tyle że efektów nie ma przynajmniej wczoraj nie było, wiem bo gadałem z 2 chłopami na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam

Wczoraj byłem na odcinku Wisły w drogomyslu. Informacje zawarte w tym temacie sa juz trochę nieaktualne.

Zmieniły się ceny i teraz pozwolenie jednodniowe kosztuje 27 zł, a na cały rok 190. Ja kupowałem zezwolenie w drogomyslu na stacji BP.

Sa nowe zakazy dla spiningowania i połowu na martwa rybkę od mostu w drogomyslu w dół aż do strumienia zakaz do 1 maja. 

Ja kompletnie nie znając tego odcinka Wisły kupiłem jednodniowe pozwolenie i poszedłem porzucać na spinning na dwie godziny, ale bez efektów. Ludzi było duzo kilka osób łowiło na małego żywca zeby złapać jakiegoś okonia ale bez efektu. Jeden pan powiedział mi ze jest 7 raz w tym roku i jeszcze ani razu nic nie złapał. Z tego co widziałem nikt nic nie złowił. Łowi ktoś na Wiśle małej z forumowiczów ? Zastanawiam sie czy nie kupić pozwolenia rocznego, ale kompletnie nie wiem czego sie spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 18:38, Aszejq2 napisał:

Ja kompletnie nie znając tego odcinka Wisły kupiłem jednodniowe pozwolenie i poszedłem porzucać na spinning na dwie godziny, ale bez efektów. Ludzi było duzo kilka osób łowiło na małego żywca zeby złapać jakiegoś okonia ale bez efektu. Jeden pan powiedział mi ze jest 7 raz w tym roku i jeszcze ani razu nic nie złapał. Z tego co widziałem nikt nic nie złowił. Łowi ktoś na Wiśle małej z forumowiczów ? Zastanawiam sie czy nie kupić pozwolenia rocznego, ale kompletnie nie wiem czego sie spodziewać.

Miałem wykupione roczne, ale efekty miałem marne - to łowisko/odcinek raczej dla muszkarzy, spiningistów, z nastawieniem na pstrąga, klenia, jazia, oczywiście występują inne ryby, ale wg mnie to raczej napływ z Goczałkowic. Ja łowiłem na odcinku od mostu w Strumieniu w górę rzeki - do mostu kolejowego na wysokości wodociągów w Strumieniu + kilka razy byłem wyżej w Bąkowie, Drogomyślu, nawet w Ochabach.

Efekty - marne ale ja spławikowiec nastawiony na  Białoryb, z tego co widziałem i rozmawiałem to ludzie głównie nastawiają się na białą rybę - najlepsze okresy na białoryb to wiosna, na drapieżnika - późna jesień jak spuszczane są stawy i do rzeki idzie otumaniona drobnica.

Ja tam efektów specjalnych nie miałem - płotki, duże jelce, kilka Japońców, małe kleniki i jaziki; jesli miałbym coś polecić to raczej odcinki należące do Wodociągów poniżej mostu w Strumieniu zarówno na białoryb jak i drapieżniki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek "nizinny" Strumień- Kiczyce, to zróżnicowane warunki- od wolnej głębokiej rzeki w Strumieniu, aż po typowo podgórski charakter w górnych granicach strefy.

Rybostan bardzo zróżnicowany i bogaty- w górze łowiłem: klenie, jazie, świnki, pstrągi potokowe, okonie, szczupaki, kiełbie, jelce, brzankę, płocie, wzdręgi. Na dole dochodzi leszcz, krąp, karaś, sandacz.

Mnie w górne rejony ciągną głównie świnki, których jest sporo, ale nie są łatwe do złowienia. W niedzielę łowiłem na spławik i DS. Brań sporo, ale na haku głównie małe kleniki.

Górny odcinek wygląda jak na moim filmie poniżej. ;) 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.