Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko Mała Wisła


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z wiosną za oknem ciężko wysiedzieć w domu. Rozglądam się za miejscem na jednorazowy (w związku z brakiem czasu) wypadem na rybki. Do głowy wpadło mi łowisko Wisła, czyli rzeka Wisła powyżej mostu w Strumieniu oraz Brennica.

http://www.malawisla1.pl/

Ja jestem zainteresowany nizinnnym odcinkiem rzeki. I tu pytanie o Wasze doświadczenia, wrażenia z tego łowiska. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Pewno i klenie i jazie łądne tam są :shock: Ale kurcze Ty ich nie łowisz :???: A sprubuj chociaż - weź parę wobków do 3cm. 0,18 żyłeczka, kijek max. do 20g. kołowrotek i heja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno i klenie i jazie łądne tam są Ale kurcze Ty ich nie łowisz A sprubuj chociaż - weź parę wobków do 3cm. 0,18 żyłeczka, kijek max. do 20g. kołowrotek i heja

Sorry obiecuję poprawę :lol: Proste nie, weź wędkę i idź łowić. Nie każdy ma rzekę rzut kamieniem od domu jak ty. :lol:

A poważnie to łowiłem ryby w Ustroniu Nierodzimiu jak byłem tam za łebka w sanatorium. Nie będę pisał jak i na co żeby młodych nie demoralizować :mrgreen::cool:

Również na nizinnym odcinku są ciekawe miejsca i stąd to moje pytanie. Tak więc wobler pakuj sprzęt i pojutrze czekam na twoją relację :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako, że nie mogę na was liczyć :mrgreen::lol: Byłem zmuszony sam zbadać ten odcinek "prywatnej" Wisły.

Miejsce- Wisła powyżej mostu w Strumieniu, dzisiaj spontaniczna decyzja i w drogę. :cool: Nad wodą jestem około południa. Najpierw po zezwolenie (15 zł) i do boju. Zajmuję miejsce na prawym brzegu (patrząc w dół rzeki). Wisła jest tutaj wolno płynącą rzeką głęboką w moim miejscu na jakieś 2 m. Jest sporo krzaków za którymi tworzą się ciekawe miejsca do łowienia.

wisastr1iy0.th.jpg

Nad wodą sporo ludzi, ale na moim brzegu dosyć luźno. Na początek rozrabiam zanętę leszczową do tego pinki i można rzucać feedera.

wisstr2za1.th.jpg

Szczytówka drgała prawie stale, ale jak już udało się coś zaciąć był to leszczyk na 10 cm :cry: Po jakiejś godzinie starciłem cierpliwość i rozłożyłem kij do przepływanki. Parę kulek i łowię. Tu już byłem znacznie skuteczniejszy :cool: bo prawie każdy zarzut kończył się braniem. Niestety moim łupem padały płotki max do 20 cm, podobne leszczyki i krąpie. Zdjęć ryb nie będzie, bo nie zwykłem fotografować ryb, które zwykle służą za przynętę :lol::lol::lol:

Podsumowując dno jest wybrukowane drobnicą. Łowienie na przepływankę nudzi się po max. 2 godzinach, bo co zarzut to branie a nic większego nie złowiłem, podobnie jak inni wędkarze na obu brzegach w zasięgu wzroku. Łowiłem na pinki i pęczak a trzeba było by nastawić się na dużo grubsze przynęty, żeby nie męczyć się z drobnicą. W trakcie łowienia odwiedzili mnie strażnicy, którzy napotykając stałych bywalców przy każdym przystawali i zamieniali parę słów. :razz:

Ciekawe miejsce pewnie jak wszędzie trzeba trafić na konkretniejsze ryby (parę dni temu podobno brały ładne płotki). Na pewno tam wrócę bo tam gdzie tyle drobiu to wiecie co też można spotkać? :twisted: Miło spędzone popołudnie po ciężkim tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! :twisted: Jestem tu nowy na forum, Tomek1 zachęci łmnie do pisania! więc może opowiem coś o łosiwku Wisła Nizinna. Nie wedkowałem tam dużo, z powodu zakończenia sezonu.. jak dla mnie. Głownie spinninguje chodziaż zdarza mi się spławik założyć! Świetne warunki, biorąc pod uwage to, że zawsze wędkowałem na stawach prywatnych w Kozakowicach, w Harbutowicach i gdzie tylko siędało bez karty wędkarskiej! Teraz mam zamiar wyrobić kartę ale nie mam pojęcia jak i gdzie sie to załatwia! Mógł bym prosic o jakieś wskazówki?? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem tu nowy na forum, Tomek1 zachęci łmnie do pisania!

Witaj! Mam nadzieję, że zostaniesz aktywnym członkiem Haczykowej familii :wink::lol:

A w temacie :twisted: Dzisiaj wreszcie miałem trochę czasu na krótki wypad na ryby. Jako, że nie opłaciłem jeszcze zezwoleń (żeby nie kusiło :lol: )- po raz kolejny zawitałem do Strumienia. Ludzi mało woda czyściutka (jak przepływało stado płotek to wyglądało jak czarna chmura :lol: )

Sytuacja podobna jak ostanio co rzut to branie :cool: Niezależnie czy na haku była pinka, czy pęczak

wis3yd5.th.jpg

To i tak na haku meldowała się płotka (tu w czasie holu)

wisa4zq1.th.jpg

Ale niestety były to rybki małe. Na przepływankę skoczyło parę okońków co zachęciło mnie do spróbowania troka. Niestety jedynym efektem były leszcze zapięte za grzbiet (a normalnie się nie skusiły :evil: ), więc szybko zrezygnowałem.

Generalnie fajny dzień, tym bardziej, że już mnie bardzo ciągnęło nad wodę :cool:

Tylko zimno się zaczęło robić jakoś... Mam nadzieje, że to ostatnie podrygi zimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram prawdopodobnie w niedziele na Wisłe, też gdzieś w okolice Strumienia. Jak na razie muszę sprzęt przygotować... kołowrotek przed chwila skończyłem konserwować, muszę coś z wędką zrobić bo mam przedszczytówke złamaną :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa :oops: Rybki brały i to bardzo, okonie, płotki, leszczyki... ale największa rybka miała z 20 cm :???: Siedzieliśmy od 8 rano do zmierzchy, ma przeciwnym brzegu siedział jakis wedkarz, wyciagnął jedną płotke troszke większa... Z grunta raz coś dziubnęło, ale konkretnie!! Wędzisko mi z podpórek spadło!! Zaciąłem i pusto...

W koncu dopadł nas głód i rozpalilismy ognisko na brzegu, upieklismy kiełbaski i czekalismy na jakąś wiekszą sztukę... której nie doczekaliśmy :lol:

A i jeszcze jedna ważna sprawa! W zeszłym roku chciałem zakupić roczne zezwolenie na Wisłe nizinną... lecz nie było bo ograniczono ilosć zezwoleń! Wiec po raz kolejny kupowałem zezwolenie dzienne... Ale Koleś z stacji zapytałczy dzienne czy roczne! Są dostepne roczne zezwolenia :twisted: !!!! Nie ma limitów podobno i na bierząco dostająnowe karty! Roczne zezwolenie kosztuje 100 złotych!! W przyszłym tygodniu jade zakupić! Zachecam do wedkowania na Wiśle!! :lol:

post-1620-14544971297276_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam! dopiero teraz znalazłem to forum łowię na Wiśle już od 2 lat to naprawde godne polecenia łowisko zaczynając od okoni na karpiach kończąc ! polecam każdemu !!

Witaj! Czekamy na więcej szczegółów dotyczących tego łowiska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki opis odcinka Strumień-Kiczyce

Piękne dzikie miejsca w których mało kto łowi dużo ryb i co ciekawe duże ryby. Najlepsze wg. mnie metody to grunt i spławik w tym roku udało się złapać 7 leszcze powyżej 40 cm

i szczupaka 73cm. Odcinek bardzo urozmaicony. Ochaby-Kiczyce prawie że górski strumień- nizinny charakter. Serdecznie zapraszam i liczę na spotkanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich własnie we Wtorek wybieram sie na Wisłem w okolicach Drogomysla,jade tam pierwszy raz,czy ktos mógłby doradzic na co tam najlepiej łowic,i jakie ryvy mozna sie spodziewac,mam jeszcze jedna prosbe,jestem z Cieszyna i chciałbym zapytac czy sa tutaj inni wedkarze z Cieszyna łowiacy na Wisle bo prosiłbym ich o kontakt.moje gg6759558,pozdrawiam Wszystkich.Kips

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach drogomyśla teraz raczej nie ma sie co spodziewać rekordowych okazów ale zawsze idzie połowic osobiście polecam łowić na grunt ( w zależności od uciągu wody) na hak biały robaczek i myślę że powinno być ok jakis leszcz, krąp powinna wskoczyc. Pozdrawiam i połamania kija życzę!! Pamiętaj że po po upływie okresów ochronnych możesz spodziewać się tam ładnych sandaczy i szczupaków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam kolegow z zapytaniem- czy na odcinku Wisły od Ustronia do Skoczowa potrzeba jakis specjalnych zezwoleń? czy dozwolony jest tam spinning?? gdzie mozna zezwolenia nabyc- jesli takowe obowiazuja i jaki jest ich koszt?? no i oczywiscie czego tam moge sie spodziewac..chyba pstrąga ale cos poza tym?? wyzej poruszony zostal temat ze to lowisko podlega oplatom ...no ale niezbyt dokladnie- wiec prosze o szczegoly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.