Skocz do zawartości
tokarex pontony

Solina-Jak się przygotować ?


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Na przełomie lipca/sierpnia wyjeżdżam na wakacje nad Solinę a dokładnie mała wieś Werlas.Wiem że jeszcze kilka miesięcy jest do tego,ale już teraz chciałbym się przygotować na zapas,ponieważ pomiędzy tym czasem będę miał dużo rzeczy do zajęcia i poprostu nie dam rady na spokojnie pomyśleć.
Żeby nie pisać bez sensu,doradzicie mi co zabrać na Jezioro Solińskie ? Będę łowić bardziej na spławik chociaż wezmę też spinning jakby ten spławik mi nie ,,siadał''
Będę się nastawiał na takie rybki jak:Leszcze,pstrągi może jakieś okonki też i sandacze jeśli będą :)
Jakie haczyki? Jaka żyłka itd... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Solina to rachityczna woda,i albo bierze albo całymi tygodniami nic,,,,co prawda ja jestem spiningistą ,na spławiku się nie znam ,ale jedno co mogę doradzić to raczej cienkie żyłki ze względu  na dużą przezroczystosć wody,1 klasa czystosci połowy na spina głównie z łódki okoń szczupak sandacz ,czasami sum ale...to trzeba sobie WYPRACOWAĆ bo inaczej to jak w totka,a Werlas ? To perełka, miejscowość mała jeden sklep cudowne widoki i ...Bieszczady...ja też będę ale nad zatoką Telesnicką w początkach czerwca ,w sezonie nigdy nie bywam za dużo stonki ,,,pozdrawiam 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu jeździłem do Zawozu, w sumie to niedaleko od Werlasu. Przygotuj się na łowienie na głębokiej wodzie raczej :D My łowiliśmy głównie na grunt, trafiały się głównie leszcze, trochę karpi (takie 2-5kg, dwie większe sztuki 8 i 11kg). Trochę spiningowaliśmy, głównie z łódki za okoniem. Szału nie było, ale można było się pobawić z takimi średniakami. Złowiliśmy też pare szczupaków, sandacza tylko jednego i do tego małego. W nocy na trupka brały za to sumki. Nie jakieś wielkie okazy, ale całkiem dużo ich złowiliśmy. Mieliśmy sąsiada, który na spławik łowił z łódki ładne ryby, głównie leszcze i piękne płocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz łowić na spławik, to na pewno jakiś przelotowy, z tych większego kalibru. Nie wiem jaką będziesz miał głębokość tam na swoich miejscach, ale my łowiliśmy raczej na głębokiej wodzie (7-10m). Tak jak kolega wyżej pisał, Solina to chimeryczny zbiornik. Czasami przez kilka dni nie mieliśmy praktycznie brań, albo skubała sama drobnica. Za to jak się trafiło na dobrą nockę, to nie dało się usnąć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.