Skocz do zawartości
tokarex pontony

Proszę o opinie na temat wędek


Vaigo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Nie znalazłem zadnego działu żeby sie przywitać wiec zrobie to tutaj :) Mam na imie Mariusz i mam 30 lat na chwile obecna mieszkam w Finlandii, wędkarstwem zainteresowałem sie w tamtym roku z czystych nudów, kupiłem karte wędkarska oraz wędke teleskopowa (wiem że smiech na sali :D ) i jazda nad wode :) W tym roku chciałbym spróbować spinningu i tu moje pytanie: czy oplaca sie kupic wedke:

Shimano Catana DX 240H CW 20-50  <--- Miala by to byc wędka typowo na szczupaki ktorych jest tu zatrzesienie

Oraz coś lżejszego np na okonki

Shimano Stimula M-210 lub MH-195 oby dwie maja CW 7-21 

Lub

Shimano Alivio DX 240 CW 3-21

Prosze o jakies opinie na temat tych wędzisk, szukałem na necie czegos na ten temat ale znalazlem tylko sprzeczne informacje... :) Odnosnie tej lżejszej wędki czy jest możliwość uzywania ich do "bocznego troku" (chyba nie pomyliłem nazwy tej metody?) ? :) Jeszcze jedno, dlaczego shimano? Shimano bo z tymi dwoma wędkami zamknę sie w 150eu a do tej kwoty nie ma zbytnio wyboru, zeby sprawdzić czy spinning mi leży nie wydam 300eu za jedną wędke bo w tej kwocie już zaczyna sie robić kosmiczny wybór :) Prosze o jakieś porady oraz o wyrozumiałość dla laika :)

 

Pozdrawiam

Vaigo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Te wędki będą ok do celów o których piszesz. Musisz wiedzieć, że większość wędzisk Shimano a szczególnie Catana ma akcję paraboliczną (co to jest znajdziesz bez problemu na forum).

Nie wiem jak za granicą, ale w Polsce spokojnie kupisz dwa przyzwoite spinningi za 150 euro np. coś z oferty Mikado czy Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :) Odnosnie akcji parabolicznej jak i innych czytałem i zdaje mi sie że aż za duzo wyczytałem bo teram mam mętlik w głowie :) Tutaj Też jest Mikado, Okuma, Daiwa sa tez jakieś Berkley'e tylko nie wiem co to jest warte... Nie wiem co to jest warte bo sie na tym nie znam :) Chociaż lepszy sprzet zaczyna sie od 300eu w góre a jak już pisałęm to szkoda kasy na coś co nie wiem czy będe tego używał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vaigo napisał:

Dzieki za odpowiedz :) Odnosnie akcji parabolicznej jak i innych czytałem i zdaje mi sie że aż za duzo wyczytałem bo teram mam mętlik w głowie :) Tutaj Też jest Mikado, Okuma, Daiwa sa tez jakieś Berkley'e tylko nie wiem co to jest warte... Nie wiem co to jest warte bo sie na tym nie znam :) Chociaż lepszy sprzet zaczyna sie od 300eu w góre a jak już pisałęm to szkoda kasy na coś co nie wiem czy będe tego używał :)

 

W klasie ekonomicznej ( i nie tylko) można śmiało szukać w Mikado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Te shimaniaki sobie podaruj,semi i paraboliki niespecjalnie pasują pod esoxa,żle się tnie i ilość spadów procentowo spora.Dodatkowo na pierwszy "raz" odpuść kije dedykowane 30-50g,to sztywne,ciężkie pały pod określony typ przynęt,celuj o połowę niżej a obsłużysz większy zakres wabików ,naukę zaczyna się od podstaw a nie od egzaminu.
Kijkiem rzędu 15-25g lepiej połowisz,lepiej podasz,połów będzie po stokroć przyjemniejszy ,chcesz od razu na poczatku swej spinningowej drogi rzucać big s rapali,czy 25cm savagem? bez jaj,to się nie uda,jedno okręcenie pletką blanku i dolnik ci tylko w dłoni zostanie przy takiej wadze rozpędzonego wabika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.