Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wędka na suma


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
22 godzin temu, lepki napisał:

Dodam jeszcze że ta wedka ma mi służyć najbardziej na suma. Łowię z brzegu.Wędka bedę robił dalekie żuty z obciazeniem 150g-200g pon tak gdzie chodze na ryby zawsze te wiekszę plywają na srodku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, lepki napisał:

piszą mi żeby karpiówke spod 3,6m 4,5 lbs

Nie widzę suma 40 kg na takim kijaszku. No chyba że lubisz hole trwające 2 godziny.  Dłuuuugi hol którego sum może nie przeżyć.  Nie przesadzajmy, 220 zł za kij sumowy to nie tak wiele, tym bardziej że tego spoda też byś musiał kupić. Więcej niż 3 metry? Jakaś dziwna megalomania, po jaką chole...heheheh. Jeśli na ryby jeździsz sam to możesz mieć problem podebrać takiego suma, a już o holu z łódki/pontonu można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jakieś tam doświadczenie mam w połowie sumów i powiem szczerze że żadną z tych wędek nie rzucisz daleko , te wędki są dobre ale na wywózkę (bojka , zrywka) , Chcąc łowić tymi wędkami musisz dać dość grubą plecionę i dość duże obciążenie co wyklucza celność , odległość i zawsze będzie Ci ściągać w brzeg . Co do karpiówek to zrezygnuj , chyba że kupisz naprawdę ful wypas , ja już się przejechałem . Z użytkowanych prze ze mnie to  wędka z Mikado  3m - 300gr i druga która nie boi się dość dużych obciążeń Jaxonka 4,20m - 200gr . Jaxonką to już napiżam dość daleko , plus jest taki że jest dość długa i większość linki jest nad wodą , wtedy obciążenie leży tam gdzie chcę , to by było jak na razie tyle , aha też łowię na Wiśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wędką sumową 3,30 m i wyrzutem 300 g i założę 150 g - 200 g ołów to da się oddawać dalekie żuty do połowy wisły

 

 

Bez przesady , plus -minus 200 metrów , kołowrotek Multiplikator , plecionki 400metrów i tylko wywózka ,   tego zestawu nie utrzymasz na takiej odległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI tylko chodziło czy da sie dożucić do połowy wisly ale raczej się da taką wędka i takim ołowiem.Utrzymać da rade nie zawsze ale da jak 100g rzadko ale udawało sie utrzymać ale zawsze branie natychmiastowe i ładne sumy bo z brzegu to glutki mi tylko biarą choć w tamtym roku przy tym niskim stanie wody z brzegu było 2,5 m a i tak gluty siedziały a na srodku ładne sumy 

 

aby tylko dało sie zucić 70-100m z brzegu i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby tylko dało sie zucić 70-100m z brzegu i bedzie git

 

Da się rzucić  , ja napiżam  ciężarkami 120, 150 , jeden mam jeszcze większy tylko niewiem ile ma bo dostałem , ale nie zawsze się to udaje , w zależności od uciągu wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.