Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

SPRO red arc 10200/10300


jawow123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję zakup kołowrotka marki SPRO, model red arc, którego będę używał do łowienia pstrągów. Powstaje pytanie jaką wielkość kołowrotka wybrać, jeśli któryś z was ma jakieś doświadczenie z tym młynkiem bardzo proszę o opinie. Oczywiście jeśli macie jakieś propozycję innego sprzętu w podobnej kwocie walcie śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Używam Spro Red Arc od kilku dobrych lat i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. Mam zarówno 10200 jak i 10300 oraz 10400. Do pstrągów pasują oba, o których piszesz, jednak dobierz kręcioł do wędki, którą będziesz łowił. Kijek musi dobrze współgrać z kręciołem, może się okazać że większy będzie lepszy a może się okazać iż większy będzie za ciężki i zestaw nie będzie dobrze wyważony. Najlepiej jak już masz wybrany kijek to z nim do sklepu i tam dopasować rozmiar kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, KrzysiekG napisał:

Używam Spro Red Arc od kilku dobrych lat i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. Mam zarówno 10200 jak i 10300 oraz 10400. Do pstrągów pasują oba, o których piszesz, jednak dobierz kręcioł do wędki, którą będziesz łowił. Kijek musi dobrze współgrać z kręciołem, może się okazać że większy będzie lepszy a może się okazać iż większy będzie za ciężki i zestaw nie będzie dobrze wyważony. Najlepiej jak już masz wybrany kijek to z nim do sklepu i tam dopasować rozmiar kołowrotka.

Wiesz może gdzie w Krakowie można go pomacać? Byłem w fishing24 i głowatce ale niestety nie mają w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, okonhel napisał:

Nie lepiej poszukać na pstrągi czegoś co nie ma błyszczącej szpuli i innych elementów puszczających nad wodą tzw. "zajączki" ?

Jeśli chodzi o kołowrotki Spro to Hypalite ma nawet kabłąk czarny ....

Szczerze mówiąc nie wiem czy ma to znaczenie, to nie kula dyskotekowa - nie puszcza oczek w każdą stronę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słońce odbija i płoszy pstrągi klenie i inne płochliwe ryby....

Oczywiście każdy łowi jak lubi. Możesz ubrać się na różowo lub seledynowo, wyposażyć się w sprzęt błyszczący od metalu itp.

Możesz też przy każdej miejscówce spróbować puścić lusterkiem kilka zajączków pod zwalone drzewo czy inne siedlisko pstrąga.

Ale skoro pytasz na forum o radę to nie dziw się ze ktoś podpowiada z własnego doświadczenia.

Co do rozmiaru to nie wiem jaką wędką (długość, masa, długość dolnika) masz zamiar posługiwać się na pstrągach. Dobrze jest po prostu zabrać wędkę do sklepu, przykręcić 2-3 kołowrotki i sprawdzić na przednim korku jej wyważenie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.