Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach -maj 2016


danie100406

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Poranna tura rozpoczęcia sezonu na plus. 3 bolki na brzegu. Jeden tak zażarł że wypuściłem bez foty. Zdjęcia dwóch pozostałych też nie wyszły, nie robiłem swoim aparatem i niestety nie udało się zbyt dobrze. Miałem jeszcze kabana ale spadł, wieczorem dogrywka :)

 

1 roz.jpg

2 roz.jpg

3 roz.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupaki w grodzie Kraka biorą jak cholera :) rewelacyjne otwarcie sezonu. Największy ok 65 cm , dwa miedzy 55 a 60. I kilka maluchów.  Niestety największego zdjęcia nie mam bo mi uciekł :) a juz go trzymałem za głowę i za ogon. Ale chyba sie liczy, nie? Jakbym zabierał to ładował bym go na chama na piasek ale mam fazę zawsze żeby ich  z wody nie wyjmowac no to mam za swoje. Wspaniały dzień ,jutro powtórka. Kto wyznaje c&r mogę na priw powiedzieć gdzie o na co ;) Zdjeć nie zamieszczam bo 58 to u nas ryba niewymiarowa.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj całe mrowie spiningistów nad wodą i ciężko było o jakiś cichy i spokojny kąt nad wodą.

Ale jechać na ryby i nic nie złowić ... .

WP_20160501_005.jpg

 

WP_20160501_006.jpg

 A tu mam dylemat. Złowiłem chyba tego samego leszcza 13 kwietnia i dzisiaj. Znak szczególny niesymetryczny ogon. Długość się zgadza. Miejsce połowu również. Tylko chyba jakiś drapieżnik (obstawiam suma) trochę go pomiętosił - chyba. Dla porównania fotka z kwietnia:

large.WP_20160413_011.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wernicjusz napisał:

D Długość się zgadza. Miejsce połowu również. Tylko chyba jakiś drapieżnik (obstawiam suma) trochę go pomiętosił - chyba.

Eee tam sum. Starej podczas tarła puściły hamulce. :)

PS. Gratki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wernicjusz napisał:

A teraz mam jeszcze pytanie odnośnie GP. Czy można dwa razy tą samą rybę zgłaszać? rybka.gif

 

Teraz, Robal napisał:

Jak została 2 razy złowiona, nie widzę przeszkód.

Zgadzam się z Robalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie najgorszy start! :D Ogólnie to jakieś 5 brań w tym jeden boleń, reszta szczupaczki. Jeden wyciągniety 53cm i jeden pistolet 30 kilka cm. Szczupale tłuką ładnie bo i 80 się trafiają a i ataki też ładnie widoczne! :D

13120630_485270308332611_661911613_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie piękne widoki, pogoda i i rybki - gratulacje koledzy :blink:

Wczorajszy wypad nad wodę  :

Niestety komercja w weekend to nie jest to za czym przepadam - dużo luda, grilli i hałasu.

Ale jak się nie ma za dużo czasu na rybki  to się lubi co się ma (bo niedaleko).

20160501_124839.jpg

Do 13.00 pochmurno i chłodny wiatr, potem chwilami trochę słoneczka.

Rybka słabo żerowała (jeszcze zimna woda). Wiekszość siedziała i oglądała nieruchome  spławiki i szczytówki.

Od czasu do czasu coś się zahaczyło.

20160501_092445.jpg

a potem jeszcze 3 leszki (39-41cm)

20160501_084801.jpg20160501_113934.jpg20160501_124056.jpg

i na koniec jeden rodzynek  - karp 4.10 kg

20160501_122133.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała ryba... bez komentarza... nic, ZERO.
Za to kontynuacja brań drapieżnika 1 szczupak wyciągnięty (Drobny, zaledwie 50) kilka brań i 1 spad przy brzegu. Co prawda maluszki skubią bo 50-60, ale zawsze coś! :D

13120376_485597074966601_346925534_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, danie100406 napisał:

Biała ryba... bez komentarza... nic, ZERO.

U mnie zupełnie odwrotnie. Dawno się tak nie nałowiłem. Wybrałem się ze spławikiem i feederem z nastawieniem głównie na karasie, ale ilość brań przerosła moje oczekiwania. Brały zarówno na spławik, klasyczny feeder jak i na method feeder. Bardzo zdecydowanie brały na czerwone kuleczki (na zdjęciu). Może nie okazy, ale solidne rybki między 30 a 35 cm. Mam sporo materiału filmowego, teraz tylko wygospodarować czas na montaż...

 

 

20160502_105944-1.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, po 5 godzinach spędzonych przy gruntówce i wyciągnięciu dwóch podleszczy przed zawinięciem do domu postanawiam oddać jeszcze kilka rzutów spiningiem. W piątym na wędce melduje się 30 cm garbus :)

Zdjęcie0150.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon szczupakowo-boleniowy uważam za otwarty i to fenomenalnie jak na mnie... :)

Trzeciorzutowy osobnik z pierwszego maja:

17701964ae65955bmed.jpg

Oraz wczorajsze sreberko:

4a5582c4a233ea0fmed.jpg

Lepiej sobie chyba nie mogłem wyobrazić początku. Oby tylko to nie były dobre złego początki ;)

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ko Gratuluję wszystkim połowów, u mnie majówka raczej cieniutko,w niedzielę syn złowił szczupłego 50-taka.Ja wczoraj rano trafiłem pistoleta. Po północy nie wytrzymałem i pojechałem zapolować na klenie, najpierw Ślęza,w pierwszej miejscówce okonek i kiełb,w drugiej same bobry i zero brań. O 2 pojechałem do centrum,w drugim rzucie usiadł fajny kluchon, wziął bardzo delikatnie za to później już ładnie powalczył.Druga miejscówki dała mi tylko okonka i spinkę czegoś małego.przed świtem próbowałem jeszcze złowić bolka ale były nieaktywne. 

DSC_0050.JPG

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.