Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach -maj 2016


danie100406

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
3 godziny temu, danie100406 napisał:

Woda PZW czy komercja? :D

Ani jedno ani drugie. Lokalne stowarzyszenie. Napisałem o tym dlatego, że tak dobre brania to nie jest norma na tym zbiorniku. Porównywalne wyniki miałem czasem przy długotrwałym nęceniu a tu usiadłem z marszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, tomek1 napisał:

Ani jedno ani drugie. Lokalne stowarzyszenie. Napisałem o tym dlatego, że tak dobre brania to nie jest norma na tym zbiorniku. Porównywalne wyniki miałem czasem przy długotrwałym nęceniu a tu usiadłem z marszu.

Aaaa! Okej! Właśnie chciałem zweryfikować jakie to łowisko, ale skoro niewdzięczna woda to faktycznie zasłużone graty :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, danie100406 napisał:

Aaaa! Okej! Właśnie chciałem zweryfikować jakie to łowisko, ale skoro niewdzięczna woda to faktycznie zasłużone graty :D!

Graty niepotrzebne, nie o to chodziło w moim wpisie. ;) Nie są to ryby ani wyczyny, które zasługują na jakieś specjalne oklaski. ;) Raczej odniosłem się do tego, że podczas gdy na jednym łowisku biała ryba nie jest aktywna (jak pisał przedmówca), na innym w tym samym czasie ryby dostały "zajoba".

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj po pracy na godzinkę nad Wisełkę. Postanowiłem porzucać sobie na lekko. Wędeczka Mikado SpecializedTroutSpinn, kręcioł Commander 3007 z nawiniętą żyłeczką 0,18. Na końcu zestawu najmniejsza z uklejeczek od Tomka1988. Rybki nadzwyczaj aktywne, brały bolki, klenie, jaź a nawet leszcze. Łopata przewiozła mnie jakieś 200 metrów w dół opaski, nie obyło się bez wywrotek na śliskich kamieniach ;) Fajnie było ... 

 

dzis3.jpg

dzis4.jpg

dziś 1.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid u mnie to samo było ostatnio. Wypad nad Wisłę dwie wędki jedna pod bolka druga delikatna pod klenia-jazia, bolek jeden ten co wyżej a na delikatną dwa małe jaziki i... 3 leszcze. Czwartego nie udało mi się wyjąć ale łopata była konkretna. Za to hole na 0,16 i bieganie po główkach niezapomniane. Też brały na wobki tylko od huntera.
Dziś dla odmiany byłem zobaczyć co u Jaśków słychać, szału nie było ale coś tam się udało złowić... ;)

 

d8ebc0fdf200b508med.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szybki samotny wypad z samego rana, melduję się nad wodą ok 5:30 a około 11:00 zakończyłem łowienie.

Łowiłem na spławik, liny świetnie współpracowały, wyjąłem w sumie 10 podobnych sztuk ( wszystkie jak z jednego rocznika 30-33 cm ) oraz dwa małe okonie i szczupaczka :D  

Poniżej kilka fotek oraz link do krótkiego filmiku :P Chciałoby się nagrać wszystko brania, hole, wypuszczanie, ale samemu i w dodatku smartfonem to chyba nie da rady ogarnąć :wacko:

large.20160506_061338.jpg.14e3b6864fa18a

large.20160506_061528.jpg.9ad9d448ce052c

large.20160506_085720.jpg.037e7a0e2eac3b

 

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 4.30 do 9, pierwszą godzinę poławiam żywczyki w międzyczasie pada szczupaczek 55cm 1,2kg na płoteczkę, póżniej nic, a na koniec wędkowania kumpel wyciąga bliźniaczego, a ja zrywam.
Pozdro

13103291_1164437273602278_8232712285635148362_n.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trafiłem pierwszego prosiaka w tym sezonie 41cm,ładnie chodził na bacie,do tego kilka krąpi i płotka, obok stał zestaw z dużą kulką ciasta z krwią na, który miałem branie ale go nie zaciąłem.Całe łowienie umilał mi widok trących się leszczy.

DSC_0006.JPG

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nad Zalewem Zemborzyckim jak na tę porę roku normalka - same leszczydła takie pomiędzy 30 a 35cm. Dziś nawet nieźle gryzły od 4.30 do 8.00 15 sztuk i jeden Krąp. Celowo piszę przez duże K bo takiego jeszcze nie miałem na kiju ok. 35cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.05.2016 o 18:31, mikwed1 napisał:

Fajne Japońce - dawno takich nie połapałem.

od 15 lat łowię na Goczałkowicach na spina dzisiaj pierwszy raz byłem połowić tylko na spławik , efekty bardzo fajne w trzy i pół godziny 32 karasie w rozmiarze 32-42 cm .Wszystkie wróciły tam gdzie ich miejsce .

DSC_1286.JPG

DSC_1281.JPG

DSC_1284.JPG

DSC_1276.JPG

DSC_1275.JPG

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na weekend wyskoczyć na Ochaby. Wszystko było pięknie spakowane w samochodzie ale ...niestety  w sobotę rano pojechałem z psem do weta :(

20160503_132401a.jpg

Zmiana planów i jeszcze przed południem wypad na bliższe łowisko do Nieznanowic ;)

20160507_163045.jpg

rybka żerowała do 13-stej i potem nad wieczorkiem.

20160507_120304.jpg20160507_174803.jpg20160507_190418.jpg

20160507_193034.jpg

Łącznie 9 karpi od 2 do 4.80kg (~24 kg) i piękny zachód słońca :D

20160507_195541.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gofer napisał:

To się nazywa wszechstronność :) Brawo!

Żadna wszechstronność, po prostu występują na łowisku i weszły w zanętę a przynęty standard białe, czerwone, kuku ;)

dfq pięknie połowiłeś. Gratuluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.W piątek 6.maja wybrałem się na rybki.Pogoda piękna ale wiatr niestety bardzo uciążliwy utrudniał łowienie.

Musiałem zmieniać stanowisko bo tam gdzie zacząłem nie dało się łowić.Było ciężko ale udało mi się parę rybek wydłubać.

2aew1eo.jpg

Łowiłem na pinki w różnych kombinacjach.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna wszechstronność, po prostu występują na łowisku i weszły w zanętę a przynęty standard białe, czerwone, kuku [emoji6]

dfq pięknie połowiłeś. Gratuluje [emoji4]

Sami skromni na tym forum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.