Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Głuszyńskie


crosmen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, mam pytanie dotyczące jeziora Głuszyńskiego. Gdzie w okolicach wsi Wincentowo można opłacić pozwolenie oraz ile mniej więcej będzie ono kosztowało (2-3dniowe)? Jakie panują tutaj przepisy( jakieś zakazy oprócz łapania w nocy?) Czy posiada ktoś jeszcze mapkę jeziora o którym wspominano? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na pozwoleniu będziesz miał regulamin. W okolicy wincentowa? Nie wiem. Powinno nie być problemów w Radziejowie (u skarbnika PZW), Z tego co kojarze w okolicach Stawisk - bodaj w sklepie spozywczo wędkarskim da sie kupić pozwolenia. Najlepiej radze spytać miejscowych - oni będą wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam Was wszystkich chciałem dowiedzieć się więcej o tym jeziorze, gdyż spędzam tam każdy wolny weekend od wiosny do późnej jesieni. Ostatnio byłem cały tydzień od 28.09 do 2.10.2009

Jeśli ktoś posiada mapę, o której była mowa to byłbym bardzo wdzięczny:-)

Może ktoś z Was ostatnio coś ciekawego tam złapał ?????

pozdrawiam Radula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Koledzy w sprawie gluszynskiego.

Jezdze tam co roku, ryba jest tylko zalezy w ktorej czesci jeziora ja jezdze do wincentowa. Przewaznie mozna zlapac ladna ploc jak sie posypie z 2 dni. Z leszczem z tamtej strony jest ciezko chyba raz w roku podszedl ale drobny. Mozna zlapac tam sandacza i niezlego wegorza jak ktos posiada lodkei ustawi sie na spadzie. Denerwowac moga jak to koledzy wspomniali zagrodzone blisko wody dzialki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja byłęm w Wincentowie .

Na pomoscie łowiłem codziennie po 150 sztuk przy brzegu nanęciłem ;) metr od pomostu koło kaczency , biorą jak głupie na PĘCZAK .

Płotki , krąpie ,małe leszszczyki czasem wezmie podleszczak ( 40 dkg ) , bzdręga ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam.

Posiadam mapkę barymetryczną jeziora Głuszyńskiego. Jeśli ktoś potrzebuję to proszę pisać na tommakowski@o2.pl.

Dzisiaj byłem nad jeziorkiem,powoli rybka się rusza. Na razie z gruntu tylko krąp,ale jutro jadę na 3 dni z dużą ilością pęczaku i spróbuję na spławiczek.

Jeśli ktoś łowi nad tym jeziorkiem to z chęcią wymienię się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Co taka cisza w temacie? Wszyscy biorą ode mnie mapkę,a nikt nie chce się pochwalić wynikami. Napiszcie coś jak efekty na Głuszyńskim. U mnie w tym roku słabiutko,zarówno drapieżnik jak i białą ryba. Jedyną rybą rybą która bierze bez ograniczeń jest płoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Powiem tak.Niech mi tu nikt nie mowi ze na j gluszynskim nie ma ryby!!!Wrecz przeciwnie sa i to naprawde giganty.Sam byle nie raz swiadkiem ogromnych pluskow.Rano na jeziorzy gdy jest tafla widac olbrzymie grzbiety plynacych ryb-najprawdopodobniej tolpyg.Raz widzialem na wlasne oczy na srodku jeziora stada leszczy 60-90cm.A jesli chodzi o polowy to trzeba miec dobra miejscowe.Kiedy znalazlem idealne miejsce do polowow szczupaka na dzien wyciagalo sie kilkanascie sztuk po 45cm+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

i mialbym tez prosbe czy ktos moze mi przeslac mape tego jeziora

i w ktorych miejscach mozna zapolowac na wegorza jak jest

bynajjmniej wiem ze byl bo moj dziadek zawsze jezdzil na to jezioro ale juz nie mialem szczescia aby z nim pojezdzic i poznac jego miejscowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Byłem kilka dni temu zobaczyć czy mi działki przez zimę nie ukradli. Oczywiście nie wytrzymałem i poszedłem na parę chwil nad wodę. Niestety na mojego czerwonego robaczka nawet żaden krąpik się nie skusił. Od strony Miłachówka woda jeszcze zimna i całkiem martwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomost buduję wraz z kilkoma innymi działkowcami. Ja myślę, że wystarczy. Do zabawy na spławiczek w sam raz, a na feederka to i tak nas tylko długość żyłki na kołowrotku ogranicza. :) Trzeba tylko będzie rybki przyzwyczaić do nowego miejsca. Ja i tak od zeszłego roku niewiele się białą rybką zajmowałem. Większość czasu poświęcałem metodzie bocznego troka z łódki i walce z garbusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje miejsca na garbuski, ale raczej w toni (dalej od brzegu jest mniej dno zarośnięte). Może okazów nie nałowiłem, ale trzydziestaki wchodziły przy odpowiedniej pogodzie regularnie. Generalnie w tamtym roku po raz pierwszy zacząłem łowić na boczny trok i byłem zachwycony. Zdarzały się nawet piękne wzdręgi.

Mówisz o tej dużej częściowo zarośniętej zatoce w lewo od pomostu? Ona kojarzy mi się bardziej z linem niż szczupakiem. W tym roku na urlopie planuję ponęcić kukurydzą właśnie liny w tej zatoczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.