Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak nęcić karpia na stawie komercyjnym ?


kapson11b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym wędkarzem i łowie na stawie komercyjnym w swojej miejscowości (można wędkować tylko w weekendy i święta). Średnia głębokość łowiska w miejscu w którym siedzę jest 1,5-2m (miejsc nie możemy zmieniać). Powierzchnia stawu to około 4-5ha. Głownie występują tu karpie i amury (bardzo duża ilość małego karasia). Problemem na tym łowisku jest to że wędkarze bardzo dużo karmią te ryby (głównie fasola i groch) i mam pytanie czym nęcić karpie i amury żeby weszły w moje łowisko i na co je łapać. Dominują karpie w wielkości 1,5-kg. Staw znajduje się w Strzyżowie
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Bry1ant

Na karpir tej wielkosci powinna wystarczyc kukurydza z konopia, na wieksze trzeba bylo by podsypac cos konkretniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieksze sztuki dobry bylby pelet i kulki proteinowe ale mysle ze w twoim przypadku wystarczy gotowana kukurydza i ewentualnie pelet rybny albo granulat. Zrobilbym z tego fajna paste peletowa dodal kukurydzy i atraktora np halibut albo  truskawka troche kleju albo zanety. Potem zrobilbym kule wielkosci mandarynki i postrzelal z procy z 2 do 4 dni. Na koniec zestaw wlosowy z kukurydza i efekty powinny byc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. Ja podobnie jak kolega łowie na łowisku komercyjnym w którym jest wiele gatunków ryb ale głownie dominuje karp i amur. Karpie od 0,5kg do 8kg. Do tej pory łowiłem na koszyczek zwykła zanęta na biała rybe,białe robaki,kukurydza i przynosiło to efekty w postaci od 2 do 4 kg karpia. Podpatrzyłem na łowisku że koledzy używają do połowu methody feeder z bardzo dobrymi efektami. Tak więc zakupiłem koszyczek do methody, zrobiłem pare haczyków z włosem i wybieram sie na Rybki. Przygotowałem na ten wyjazd: 1kg zanęty na karpia firmy LORPIO,0,5 kg zanęta pellet ochotka 0,2mm, zanęta pellet halibut 0,2mm, konopie wędkarskie 1kg oraz trochę kukurydzy waniliowej i miodowej. Posiadam też kulki proteinowe(smak tropikalny) ale nie pamietam jakiej wielkosci. Pytanie do was co mogę z tego skomponować i w jakich proporcjach oraz co mogę dokupić aby poprawić łowienie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale trudno jest Ci coś doradzić. Każda woda jest inna, na jednej może się sprawdzić smak owocowy, a na innej np. rybny. Najlepiej jest zorientować się na co łowią inni i iść w tym kierunku. Skoro piszesz, że miałeś wyniki na robaki i kukurydzę, to ja bym się tego trzymał. Podstawą jest znalezienie miejsc gdzie ryby żerują/przebywają i tam należy łowić. Przy łowieniu karpi i amurów wymagane jest nęcenie w dużych ilościach. Jak w łowisko wejdzie amur to po wiaderku 10 l kukurydzy w ciągu godziny nie będzie śladu. Pamiętaj też o tym, że większe sztuki żerują na obrzeżach obszaru nęconego i wchodzą dopiero na stołówkę jak odejdzie drobnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

To prawda, tutaj ciężko jest doradzić odnośnie tego która zanęta jest najlepszym rozwiązaniem, często sam dobór odbywa się na zasadzie prób i błędów, zależy też do samej wody, jeżeli kuku plus robaki sprawdzały się to właśnie przy nich bym póki co pozostał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W wodach z dużą ilością drobnej ryby należy zrezygnować zupełnie z zanęt sypkich. Selektywna będzie kukurydza, ale 3-4 ziarna na włosie podniesione do pionu pianką- hak musi leżeć na dnie. Powinien się sprawdzić pellet, ale grubszy ok. 16 mm i oczywiście kulki proteinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.