Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okoniowka i Sandaczowka Mikado


szczecinianin

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić na ten sezon dwie wędki, najbardziej interesuje mnie stajnia Mikado. 

Pierwsza wedke jest okoniowka, jakaś do łowienia na boczny trok. Przeglądając ofertę nie mogę się na nic zdecydować, wszystko wydaje mi się w miarę okej. Zamierzam łowić na rzece i kanałach. Gramatura wyrzutowa maks do 10-12 gram. Zdecydowanie małe przynęty. Przeszukujac forum, polecacie Mikado Lexus Saphhire. 

Druga wędka jest Sandaczowka, która planuje łowić na Drop Shota w dużej rzece. Ciężar wyrzutowy czasami dochodzi do 35g, ale przeważnie 20-25g. Niby model Nihonto TT Zanader i dość fajna wędka, ale gramatura wyrzutowa z tego co pamiętam do maks 28. Chcę też, żeby były dobrze wyczuwalne lekkie brania sandaczowe. Myślę, że w obu przypadkach długość 2.40, bo za rok planuje zakup łódki/pontona

Czy możecie mi coś polecić. Na stanie mam zakupiona w zeszłym roku taka uniwersalna wedke York Rapid Pro 2.40 z 5-20g.

 Zapraszam do dyskusji i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Może ja napiszę o swoich wędkach. Podobnie jak Ty szukałem czegoś fajnego i nie drogiego. Miałem zamiar zaopatrzyć się w wędkę jednoczęściową i wybór padł na inazumę x-plode zander 2,15 do 30gram.( nowsze wersje są do 35)
Na okonia kupiłem również jednoskład  nihonto ultralight perch 210  do 8 gram. Kijki  sprawdzają się zarówno na łódce jak i na brzegu chodź jak wiadomo co kto lubi. Jednym może przeszkadzać taka długość na lądzie więc sam musisz zdecydować. W wędziskach tych podoba mi się bardzo dobre czucie brań bo mocowanie kołowrotka jest takie że rękę trzymasz bezpośrednio na wędzisku.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę na sandacza wędkę Mikado Inazuma Flash Zander 220/28g łowię nią na rzece z brzegu czy kajaka , przeważnie okonie i szczupaki :) sandacza u mnie nie ma :( obecnie jednak myślę nad dłuższą wędką min. 3m , a to dlatego że nie ma jeszcze u mnie zielska , tylko dopiero wschodzi ''kapusta''(grzybień biały) i okonki siedzą w brzegu pod nawisem traw itp. i czasem przydała by się dłuższa wędka :) Z kolei na okonia polecę Konger Stallion Strike Furion 223/12g bardzo ją lubię , waga to 95gram i krótki dolnik , bardzo fajnie mi się nią łowi na popery .Pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Cena duża, ale też się głośno zastanawiam na tym Inazuma Flash Zander 240/35. Jednak czy ktoś tą wędką łowił z opadu/drop shot? Bo konkretnie do tej metody ta wędka mnie interesuje.

Przede wszystkim muszę dodać, że nie interesują mnie jedno składy - nie chciałbym ich zniszczyć przy transporcie. A zawsze gdzieś w aucie leży wędka, bo dużo przerw w pracy i zawsze można na godzinę wyskoczyć.

 

Powiedz mi proszę szczypior jak wygląda zarzucanie przy nihonto ciężarka/głowki 7gramowej? Próbowałeś coś więcej ciut? Bo wędki nihonto oglądałem i większość modeli przypadła mi do gustu :)

Oraz drugie pytanie czy łowiłeś z opadu, jak czucie przynęty spadającej na dno? Jak z braniami? Nie jest za twarda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okoniówka  wydaje się że ma możliwość łowienia opisaną gramaturą jednak ja nie próbowałem. Chodzę z nią na wodę stojącą z dużą ilością zieleniny i rzucam 1-2g główkami. Największą jaką miałem okazje rzucać to 5g.  W tamtą niedziele miałem zawody na Bugu i wyciągnąłem na nią bolenia 51cm i spokojnie dała radę. Opadu też jeszcze nie próbowałem , ale jak tylko zwoduję pierwszy raz łódkę w tym roku to sprawdzę jak ona się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Inazuma to fajne  wędzisko sandaczowe. Dobrze czuć opad , duży zapas mocy , zarzucanie nie sprawia żadnego kłopotu. Łapię główkami do 35gram + guma i nie zauważyłem dyskomfortu. Najlepiej jakbyś znalazł kogoś kto da Ci kij do ręki i sam zobaczysz o co chodzi z tym mocowanie kołowrotka FUJI. Mi osobiście bardzo przypadło to do gustu bo cały czas masz bezpośredni kontakt z blankiem i żaden pełny uchwyt nie tłumi skubania sandacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inazuma Flash Zander tu już chyba decyzja podjęta. Kasę do sezonu mętnookich sobie odłożę.

A jak się ma sprawa z okoniówką? Przede wszystkim do łowienia bocznym trokiem z ciężarkiem 4-8g.

Ktoś oprócz kolegi szczypior poleci coś z firmy Mikado?

Do tego jakiś kołowrotek do tej Inazumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.