Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sprzęt do łowienia metodą gruntową z brzegu na rzece (Odra -spółdzielnia Regalica)


Uzytkownikkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady.

Jako całkowity amator nie bardzo wiem jaki sprzęt sobie zakupić do łowienia z gruntu.

Ogólnie teraz posiadam:

Golden 2000 Gear Ratio 5:1:1 - czy taki spławik nada się do łowienia gruntowego?

Po za tym kołowrotkiem posiadam:

- Koszyczki zanętowe: 30g, 40g.

- Rurki anytsplontaniowe

- haczyki 4 (0,18mm),6 (0,16mm)

- żyłkę Jaxon Satori Feeder 0,27mm

Łowić zamierzam na Odrze (Spółdzielnia Regalica w Szczecinie). Jeżeli chodzi o moje planowane połowy to na rzece biała ryba.

Łowić będę jedynie z brzegu.

Proszę o pomoc w wyborze jakiegoś sprzętu do łowienia spławikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

nie wiem jak nurt na odrze ale na wisle jest duzy.wiec koszyczki minimum 80gr choc ostatnio byl tak duzy ze 100 sciagalo,wiec nalezy rzucac blizej.wedka moim zdaniem cw.minimum 100gr(ja mam 100 i 180)zylka ok,no koniecznie przypony.mozesz zrobic sam,badz kupic,dobre wyjscie jak ie robilo sie wczesniej...

No i najwazniejsze pytanie 100 zl na caly sprzet(oprocz kolowrotka),czy z wedka,bo jesli tak to ciezko.chyba ze uzywka.choc pierwszego feedera kupilem za 90 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o łowienie gruntowe, w poście wkradł się błąd i nie mogę tego edytować.Dziękuję za odpowiedzi, i czekam na kolejne. Jeżeli ten kołowrotek się zbytnio nie nadaje do metody gruntowej, to proszę o polecenie jakiegoś dedykowanego do gruntu, a ten kołowrotek może bardziej by się przydał w metodzie spławikowej? Jeżeli chodzi o budżet wolałbym się zmieścić w 100zł z kołowrotkiem, jak to nie możliwe to może sama wędka + na razie ten kołowrotek Golden? Muszę to jeszcze przemyśleć dlatego proszę o podpowiedzi i polecenia nawet w budżecie trochę większym niż 100zł, może inaczej, jaki musiałbym kupić sprzęt ( wędzisko, kołowrotek) aby mieć taki w miarę dobry sprzęt do metody gruntowej, takie minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikado golden lion(dl390cm cw 100gr).cena niska,allegro +przesylka zmiescisz sie w 75zl,a jak znajdziesz u sprzedajacego tez kolowrotek to na przesylce zaosczedzisz.jest to moj pierwszy feder jaki mialem.w zupelosci wystarczy na poczatek(moze i leszcz nie jest waleczna ryba ale stuki 3kg bez najmniejszego problemu ta wedeczka wyciagniesz,karpie liny...co tylko w haczyk wejdzie)radzi sobie z koszyczkiem 100gr+zaneta.oczywiscie nie mozna przeginac z wyrzutem :) wszystko delikatnie.jest jescze jedno wyjscie ,portal ogloszeniowy-sprzet uzywany.mozna znalezc w cenie 100 zl kij+kolowrotek i to wcale nie zdewastowany-kilka razy uzyty.co do koszyczkow,moze warto zamiast nich zastosowac plombe,odejdzie koszt zanety,gliny itp.(bez gliny wymyje ci zanete i na nic wydane pieniadze).wcale nie jest powiedziane ze tylko z zaneta beda efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filip17dziękuję za odpowiedź.

 

Zastanawiam się nad zakupem 

WĘDKA WĘG.GOLDEN LION FEEDER MIKADO 300mm/100g za 70zł

lub

nie wiem czy nie dopłacić i kupić  Mikado Almaz Medium Feeder 390mm/120g za 130zł

Jak myślicie, która będzie lepsza? 

Jeszcze raz przypominam, że to wędka na rzekę Odrę Regalicę z dosyć mocnym nurtem.

Pytanie tez jest takie, jaki kołowrotek pod te wędki kupić? 

Nie znam się na tym zupełnie, słyszałem, że powinien być z wolnym biegiem.

Proszę o wskazówki odnośnie jakiś konkretnych modeli.

 

Pozdrawiam serdecznie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj mikado golden lion 360 lub 390.nadal go posiadam i uzywam.jak pisalem uzytkowany na wisle.mam kolowrotki z wolnym biegiem przy kadym zestawie federowym.....lecz teraz w miare mozliwosci bede wymienial.poprostu na wisle ci si nie przyda.nie bedziesz go uzywal(a lowiac na zbiorikach bez nurtu tez nie uzywam-kwestia gustu,kupilem bo polecali-chyba ze chcesz zajac sie karpiarstwem na powaznie).kup jakis w miare solidny za nieduze pieniadze z przednim hamulcem.zamiast do wedki doloz do kolowrotka.ona ci wytrzyma i ma fajna akcje,a kreciol jest rownie wazny jak kij.

wiem ze dobry kolowrotek sporo kosztuje,ale nie maco przesadzac.a kazdy sprzedawca bedzie cie namawial aby kupic drozszy,chyba ze jest takuczciwy ze nie zalezy mu na zysku....

wiadomo ze markowy solidny kolowrotek jest wytrzymalszy...jesli masz zamiar amatorsko w miare mozliwosci czasowych bywac na rybach,nie musisz ladowac kasy.tanszy tez ci posluzy

napisz jakie pieniadze mozesz przeznaczyc na kreciol..50-70zl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.