Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - czerwiec 2016


danie100406

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

również gratuluję  pięknego okazu :)

Dziś kolejny wypad na rybki, tym razem Dolina  Będkowska, łowisko No Kill w godz 8-13.

20160608_105905.jpg

Pogoda jeszcze piękniejsza niż wczoraj, jeszcze cieplej ale dalej chłodny wiatr ze wschodu, spadające ciśnienie  i dalej karpie spały   - zero brań :ph34r:

A może ich tam już wcale  nie ma  ?  :lol:

Meldowały się za to od czasu do czasu ładne Leszki :

20160608_085114.jpg20160608_101542.jpg20160608_123125.jpg

- łącznie 5 sztuk (34, 41,  44, 44, 47cm).

W (prawie) samo południe  nagła niespodzianka :

20160608_103855.jpg

pierwszy w życiu sandacz na metodę i pellet - 60cm :D

Pół godziny później podczas zwijania koszyczka - nagły zaczep. Szarpię kilkakrotnie,ani drgnie, odchodzę na bok by uwolnić haczyk a zaczep .... odjeżdża :o. Odjeżdża na środek łowiska i dalej a ja ciągle skręcam hamulec. W końcu po paru chwilach zatrzymuje się. Powoli pompuje do brzegu, to znów odjeżdża. Po kilku minutach już widzę - to olbrzymi szczupak - metrówka ! :blink: . Podobnego ale mniejszego złowiłem jesienią też na  metodę ( 91cm, 6.5kg). Ten jest na pewno wiekszy. Olbrzym !. Jest już zmęczony. Usiłuję wprowadzić go do podbieraka (dość głęboki i szeroki). W tym momencie szczupak lekko szarpie, odwraca się  ....przegryza przypon  i powoli odpływa  :ph34r::o:ph34r:.   Plecionka 0.14 Daiwa Tournament jak sieknięta nożyczkami.

Skamieniałem , hehe, ale trudno się mówi. I tak by odzyskał wolność.

O 13 zacząłem zwijać sprzęt i powoli zbierać się do domu. A myśli wciąż wracały do tego szczupaka przy podbieraku...

Niby zwyczajna, upalna sesja, leniwe brania  i nic nie zapowiadało takich emocji ...a jednak  :lol:

 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dfq można tam łowić na spinning ?? :) jak takie drapieżniki tam pływają to możnaby się zastanowić nad wypadem :D ładne rybki, te leszcze dosyć nietypowe jak na wodę stojącą, takie smukłe się wydają. Chociaż może takie ujęcie po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, można. Na dwójce w ub roku podbierałem gościowi (i robiłem pamiątkowe fotki)  szczupaka 99cm - 7.5 kg  na żywca a drugiemu pomagałem wyciągnąć suma 160cm - ze 30kg miał :D. Też tam miałem branie suma na pellet halibutowy ale mi przetarł przypon.

Na trójce (no kill)  w tym samym miejscu co ja dzisiaj w kwietniu gość na spina wyciągnął szczupłego 96cm :D a w ub roku widziałem 2 złowione sumy (ok 16kg).

Tego szczupłego na metodę  91cm, 6.5kg  złowiłem późną jesienią na trójce (ostatnia ryba roku 2015 :D)

20151030_142636.jpg

Te leszcze, takie złociste  powyzej 40cm tylko na trójce,  ale rzeczywiście spasione nie są - coś im tam brakuje. A ten to chyba jakiś jazio-leszcz :blink:

20160608_095643.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wieczorem non stop coś się działo, ale chyba za wszystkie jazdy odpowiadały małe sumy, bo dwa ostatecznie wyciągnąłem. Sandacza nie czuć, musi się coś zmienić w pogodzie. Wczoraj była tafla i tysiące rybek oczkujących na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś od 6 rano do 11 na Dłubni, od Biskupic za Maszków.Łowiłem na krakuski , złapałem kilkanaście pstrągów głównie 20-27cm.Udało się wrócić do domku z dwoma wymiarowymi złapanymi w Maszkowie.31 i 34cmW sobotę wybieram się na Szreniawe okolice Czech-Waganowic tam gdzie kiedyś wyciągałem najwieksze pstragi:) w sobote będą fotki :)

  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa podejścia na trupka i zero brań. Niestety na Wisłoku w Rzeszowie coraz trudniej złowić coś konkretnego. Na drugiej wędce na wątróbkę mały leszcz i sumik. Zaczyna się Euro to se w domu posiedzę przy telewizorze a nie na pusto nad wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post w tym dziale i temacie, więc jak coś nie tak to przepraszam.

Rozpocząłem naukę spiningu w zeszłym roku i bawię się do dziś i powoli jakieś efekty :)

Dzisiaj po kilku dniach krótkich okonków już coś minimalnie większego :)

30cm jak na mnie super wynik, oprócz tego jeszcze 23cm i jeden ładny się spiął.

 

O 8.06.2016 o 20:05, dfq napisał:

 

okon.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek cała nocka na węgorza, przed północą kolega wyciąga takiego ok. 40cm, ja na swoje branie muszę czekać aż do 3:30 kiedy to ląduje na brzegu "sznurówka". Brań zdecydowanie mniej niż poprzednio. Dziś wieczorkiem dla odmiany na lina.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niespodziewanie odwiedziłem Królową rzek w okolicach nowego mostu w Solcu nad Wisłą. Po wczorajszym wieczornym grilowaniu nie bardzo miałem chęć na rybki. Godzina 4:00 tel. od znajomego i chciał nie chciał trzeba było jechać.

WP_20160612_005.jpg

Ogólnie woda niska nawet bardzo. Sporo wędkarzy siedziało całą noc. Efekty raczej mizerne u większości napotkanych. Winna temu podobno pogoda i opadająca woda.

Fajna woda ale mnie jakoś duże rzeki nie rajcują. Mimo wszystko zawsze chętnie jadę bodaj popatrzeć na tę urokliwą wodę.

 

WP_20160612_001.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim łowiącym!

Ja dla odmiany od sandaczowych zasiadek, wybrałem się zapolować na świnki. Cel osiągnąłem, bo jedną ślicznotkę złowiłem.B)

świnka kadr.jpg

 

Ale z drugiej strony odebrałem lekcję pokory, bo mimo widocznej obecności ryb nie potrafiłem złowić więcej ryb. Na mojej wędce zameldował się za to niespodziewany przyłów. ;)

pstrąg kadr.jpg

Generalnie bardzo udany dzień.

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wypad do Nieznanowic  (7-14).
 Piękna pogoda, nowe stanowisko (pod słońce) - parasol i dobre okulary niezbędne.

20160610_065848.jpg20160610_124405.jpg

rybka żerowała, wyholowałem karpia - sztuk 7 ale nie za wielkie egzemplarze (4x1.50, 1.80, 2.50, 2.70 kg).

20160610_110750.jpg20160610_105324.jpg

 

Dzisiaj (niedziela)  Dolina Bedkowska, No Kill szybka sesja (8-13)20160612_085825.jpg

Do 10.00 ryba spała. Gdy zrobiło się gorąco, zaczeła żerować.

Niestety jakieś fatum nade mną zawisło.

4 spięte karpie w tym  dwa urwane koszyki (zaczepy) :o

Natomiast polubiły mnie bardzo leszcze :D

20160612_095804.jpg

Summa summarum wyholowane :

7 leszczy (40-46cm)

2 karpie (3.40, 4.70 kg)

20160612_115152.jpg

20160612_102741.jpg

Po 9-tej nawet  sporo ludzi - głównie na łowisku nr 2.

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

A u mnie kolejny udany weekend nad Wisełką :)

Leszczy ile dusza zapragnie, w siatce wylądowały tylko te największe, a małe od razu wracały do wody. Dużych (jak na mnie i na moje wyobrażenie dużego leszcza ;) ) ostatecznie było 12 albo 13 sztuk, ważyły dobre 14 kg  :)

Dobrze, że kupiłem dużą siatkę... choć i tak jest za mała na tyle rybek. No ale niedługo sezon na wąsatego to feedery pójdą w lekką odstawkę.

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

WP_20160611_15_43_33_Pro.jpg

WP_20160611_15_47_46_Pro.jpg

WP_20160611_15_49_00_Pro.jpg

WP_20160611_15_49_58_Pro.jpg

WP_20160611_15_50_43_Pro.jpg

WP_20160611_15_51_23_Pro.jpg

WP_20160611_15_53_47_Pro.jpg

WP_20160611_15_57_45_Pro.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nietypowy wypad nad wodę, ponieważ w towarzystwie SSR wybrałem się na akcję kontrolną. Pobudka o 2 w nocy i wodowanie łodzi o 3 i do dzieła. Spłynęliśmy parę km w dół rzeki i natrafiliśmy na pierwsze oznaki, że była stawiana siata na rzece. Kilometr, a może i nawet mniej trafiliśmy tym razem na zastawioną sieć, a w niej piękne wzdręgi jakich na wędkę mi się nie śniło złowić, jakiś leszczyk oraz jaźik. Nóż w rękę, uwalnianie rybek, a siata do utylizacji(udało nam się dowiedzieć od pewnego wędkarza, że jak byśmy byli pół godziny wcześniej, to zapewne byśmy amatora mięsa przyłapali na gorącym uczynku, bo pływała przed nami jakaś łódka). Satysfakcja, że udało się jedną sieć ściągnąć, ale również smutne doświadczenie, które mam nadzieję, że przydadzą mi się jeśli planuję wstąpić w szeregi SSR. Oprócz wyciągniętej siatki było sporo pouczeń i szok dla mnie, że ludzie aby złowić rybkę za wszelką cenę próbują je łowić na kilka wędek niż przewidują przepisy. Szkoda, że strażnicy mają tak małe przywileje, bo zapewne pouczeń było by mniej gdyby mogli wystawiać mandaty kredytowane na miejscu niż bawić się w wzywanie policji, bo w zwyczajnym świece w niektóre miejsca by nigdy nie trafili, a pływać z każdym jednym parę km. do przystani mijało się z celem...Ciekawe i nowe doświadczenie jak dla mnie, ale cieszę się, że mogłem się przyczynić do pomocy w ochronie mojej rzeczki...

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wybrałem się na ryby od niechcenia, zameldowało się 12 krąpi i Jeden trochę większy leszcz, leszcz wziął na pęczek czerwonych robaków, jeszcze na robaki udało mi się złowić dwa rozpióry. Wczoraj wziąłem białe robaki, czerwoną dendrobenę 3 i 4 oraz kukurydzę. Kukurydzę przesypałem do słoiczka, wybrałem kilkanaście ziarenek i w osobnym mniejszym słoiczku zalałem je syropem kokosowym, i muszę powiedzieć,że okazał się to strzał w dziesiątkę, aż sam nie wierzyłem :D w pewnym momencie rzucałem jedną gruntówką na zwykłą kukurydzę a na drugiej na kukurydzę " kokosową" i ta kokosowa dosłownie miażdżyła zwykłą, teraz zastanawiam się czy dodanie trochę syropu kokosowego do zanęty też zdałoby egzamin :) Pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy kilkugodzinny wypad na wodę PZW z pickerem uzbrojonym w zestaw do methody od mikado.

Celem były liny i udało się jednego złowić, poza tym jeden złocisty karaś oraz kilka mniejszych linów i okoń na spławiczek.

Jak na pierwszy taki wypad jestem zadowolony z efektów chociaż więcej ryb mi się spięło niż udało się wylądować :D 

Poniżej fotki :large.20160614_103730.jpg.61f1bde8322757

large.20160614_094853.jpg.6e92ab12f07097

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.