Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanęta do metody, skuteczna i tania.


WCHALLENGE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Popełniłem ostatnio krótką notkę dot. tworzenia własnych zanęt/mieszanek do metody i chce się nią z Wami podzielić.
Wykorzystuje w niej jako bazę (wypełniacz) wysoko proteinowe pellety rybne i sprawdza się to doskonale.
Myślę, że wiedza ta może Wam się przydać, a ponadto można trochę zaoszczędzić.

http://wedkarskichallenge.pl/2016/06/01/stworzyc-wlasna-skuteczna-tania-mieszanke-metody-method-feeder/
 

I co Wy na to? Jakie macie sposoby na skuteczną i tanią zanętę? Kupujecie czy miksujecie sami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Fajny poradnik, ja robię podobnie tyle że główną bazą są zanęty np: kupuje 1 kg dobrej zanęty i 1 kg najtańszej do tego mam  mączkę rybną,różne pellety, płatki, pasze do drobiu, bułkę tartą itp oczywiście wszystko jest drobno mielone. Masz rację satysfakcja z złowionych ryb jest większa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja mam wszystko do Metody ale na razie stosuję według własnego doświadczenia. Koszyczek anty lub sprężyna nie obciążona a zanęta dobra karpiowa + pellet halibut, kryl, hemoglobina, maczka rybna  a ostatnio bardzo dobrze mi się sprawuje dodatek mielone krewetki.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od trzech lat przy komponowaniu zanęt wykorzystuje doświadczenia i po części  (tylko) komponenty karpiowe, które nie sprawdzają się tylko przy płoci ( to inna bajka). Jest taki dodatek Owady i mięczaki, obecne w środowisku wodnym, postrzegane są przez ryby jako potencjalne żródło pożywienia. Specyficzny sposób otrzymania gwarantuje zachowanie jakości tego dodatku, jak również jego naturalne bogactwo w postaci karotenów, soli mineralnych, witamin... Idealny do wód o dużej presji, jak również szczególnie bogatych w naturalną żywność. Albo Ail. Fish (rybny) do wszystkich zapachów mięsnych (rybnych) takich jak Exotic shell fish, w połączeniu np. z dafniami może dałoby lepszy efekt. Jest też taki miks karpiowy do połowów zimowych który dodaje jak jadę zimą do Krakowa na leszcze .nazywa się  Fish Meal Mix. Typowy miks, którego skład oparty jest o wysokiej jakości mączki rybne i mielone skorupiaki. Zawiera około 40% białka, bogaty w witaminy i związki mineralne. Jestem przekonany o dużej wartości tych komponentów ponieważ widzę efekty w łowieniu większych ryb niż poprzednio, szczególnie leszczy i krąpi. Kolega spróbował dodawać proteiny stosowane na siłowniach i też ma efekty. :lol:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław w formie- ciekawe, wartościowe wpisy. ;)

4 godziny temu, Jarosław napisał:

Ja mam wszystko do Metody ale na razie stosuję według własnego doświadczenia

Ja też tak woziłem wszystko, aż się przełamałem (rezultatem jest film na Youtube- Methoda na nieprzespaną noc) i musiałem odszczekać, że to sposób tylko na małe ryby. ;) Spróbuj a nie będziesz żałował- szczególnie na komercji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dodawać do pelletu lub innego typu zanęty do metody jakichś ziaren (oczywiście gotowanych/parzonych). Dopiero mam za sobą jeden wypad z metoda i przyniósł mi on PB leszcza. Chciałbym się dobrać do karpi i dlatego myślę nad dodaniem jakichś ziaren do podajnika lub bezpośrednio w jego okolice. Czy lepiej dostrzelić proca jakieś ziarna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie !!! ziarna są mocno oleiste. Ja często wzbogacam mieszanki mieloną konopią (karpie przepadają za tym) mielonymi nasionami słonecznika, dyni. Często takie dodatki stosuje gdy woda jest jeszcze zimna bo jak wiemy tłuszcze w zimnej wodzie rozchodzą się szybciej niz cukry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.