Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pomoc przy wyborze kijów i kołowrotków.


ColdFire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje pomocy przy wyborze kijów i kolowrotkow. Jakies pojecie o łowieniu mam ale do tej pory kupowalem jakis badziew aby tylko dalo sie tym lowic:) Teraz przyszla pora na kupno czegos porządnego. Cena nie jest w sumie istotna, kije maja byc dobre, ale tez nie najwyzszej jakosci bo nigdy nie wykorzystam ich potencjalu. 

Wiec po kolei.

1. Spining i kolowrotek.

2. Kij do lowienia z plaży na oceanie i kolowrotek

3. Jakis mocny kij i kolowrotek na lodz na jakas grubsza rybe.

 

Dziekuje za pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam, wracam do hobby po wielu latach przerwy spowodowanych utratą (kradzież) całego sprzętu oraz późniejszym brakiem czasu związanego z pracą, itp. Ostatnio jednak zatęskniłem i postanowiłem wrócić... Przerwa trwała blisko 10 lat, dlatego poważnie wypadłem z obiegu, zresztą nigdy nie byłem wybitnym wędkarzem, raczej amatorem pasjonatem.

Dlatego postanowiłem się dołączyć o tematu... Jestem zainteresowany kupnem następującego zestawu:

Kołowrotek - http://allegro.pl/kolowrotek-mistrall-rx-carbo-fd-3000-ko-ph-i5533039013.html
Wędka - http://allegro.pl/show_item.php?item=5238920938&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Proszę o opinię, może ktoś z Was miał doświadczenia z powyższym sprzętem, a może chociaż z firmą Mistrall. Dodam, iż będzie to obecnie moja jedyna wędka, którą będę miał zamiar wykorzystywać dosyć uniwersalnie, tj. lekki spinning (okoń, sandacz, okazjonalnie szczupak) oraz czasem jakiś rekreacyjny spławik...chociaż do tego to się chyba wszystko nada :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wędek Mistralla nie mam wolę inne. Mam koowrotek Mistral Amundson rozmiar 2000, rozkręcałem i smarowałem rozmiar 3000. W tej cenie i widząc co ma w  środku do opisanego powyżej wędkowania spokojnie mogę polecić. Koowrotka z linku nie mam i nie znam więc nie wypowiadam się.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem dzis Mistralla Stratus spin 240 10-30, jeszcze nie ochrzczony w boju, ale lekki, wygodny, dosyc krotka rekojesc, co jest mega wazne przy lowieniu z łodki, poniewaz zahacza sie o bluze, a nawet o lodke co jest denerwujace .. ogolnie fajnie lezy w reku, a kolowrotek Mistrall Vip 7+1, 2000 albo 3000 nie jestem pewien, ale przetestowany u kolegi i jak najbardziej chwali, co do innych marek spiningow, to odradzam ci kije Jaxona, ciezkie i niewygodne ( dla mnie ) , polecam ci Daiwe :)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O 21.06.2016 o 10:51, Szyki napisał:

Dzięki za odpowiedź...jesteście w porządku ;)

W "porzadku" to raczej ty jestes. Napisalem posta z pytaniem co moge kupic a zamiast odpowiedzie zobaczylem Twoje pytanie. Trzeba bylo zalozyc sobie wlasny temat a nie smiecic mi w moim.

Dziekuje za podpowiedzi, kupilem sobie wszystko co tylko chcialem, teraz trzeba poczekac az przesylki dojda to przetestuje nowe nabytki i dam znac co i jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
19 godzin temu, marek_86 napisał:

Jak sprzet sie sprawdza? Mysle wlasnie o rozbudowie zestawu. Cos na spinning i feedera na rzeke Wisle.

zależy do jakiej ceny i czego wymagasz od sprzętu, średniej klasy spinning można już kupic w okolicach 100 zł a feeder na Wisłę conajmiej cw 100 gram od warte uwagi są kije Essential Heavy feeder z Mikado można dostać już od 199 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo jakis miesiac temu dorwac za 150 zl feedera robinsona kinetik. CW mam do 150 g wiec spokojnie na Wisle mozesz z nia isc. Kolega Golden Bay w tym roku kupil i bardzo lekka i fajna ale przy spokojnym wyrzucie 120 g zlamala mu sie w drugiej czesci. Pomacaj w sklepie najlepiej ale jak szukasz wlasnie czegos niedrogiego to spokojnie tego kinetik polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. W weekend byłem w sklepie i ogladalem kilka wedek. Wiec Golden Bay lekka ale faktycznie sprawia wrazenie delikatnej. Essential Heavy akurat nie mieli takze nie mialem okazji pomacac. Fajny był kijek Mistralla z CW do 150 ale modelu nie pamietam juz. Ostatecznie padło na tego Robinsona Kinetik, który wygląda na wytrzymały, CW do 150 g, wymienne szczytówki no i ogólnie w ręce mi się dobrze trzymało. Mieli z wystawy ostatni lekko zarysowany więc w tym tygodniu będę szukał w necie gdzieś w dobrej cenie. Od razu kołowrotek może jakiś dobiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.08.2016 o 15:53, JTedil napisał:

zależy do jakiej ceny i czego wymagasz od sprzętu, średniej klasy spinning można już kupic w okolicach 100 zł a feeder na Wisłę conajmiej cw 100 gram od warte uwagi są kije Essential Heavy feeder z Mikado można dostać już od 199 zł.

Finansowo najbardziej opłacalne jest mikado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rybiastycznie napisał:

Finansowo najbardziej opłacalne jest mikado

Handluje sprzętem i powiem Ci, że nie jest to prawda. Nasze marki jak Mikado, Jaxon, Robinson, Dragon stoją na praktycznie jednym podeście  cena- jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. Po ostatnich oględzinach w sklepie sam się na Robinsona zdecydowałem bo po prostu nie dość, że przystępna cenowo to sprawiała bardzo dobre wrażenie. Podejrzewam, że z zagranicznymi markami po prostu jest tak, że są one może bardziej rozreklamowane i przez to wydaje się, że jakość musi za tym stać lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.08.2016 o 22:08, marek_86 napisał:

Dzieki za pomoc. W weekend byłem w sklepie i ogladalem kilka wedek. Wiec Golden Bay lekka ale faktycznie sprawia wrazenie delikatnej. Essential Heavy akurat nie mieli takze nie mialem okazji pomacac. Fajny był kijek Mistralla z CW do 150 ale modelu nie pamietam juz. Ostatecznie padło na tego Robinsona Kinetik, który wygląda na wytrzymały, CW do 150 g, wymienne szczytówki no i ogólnie w ręce mi się dobrze trzymało. Mieli z wystawy ostatni lekko zarysowany więc w tym tygodniu będę szukał w necie gdzieś w dobrej cenie. Od razu kołowrotek może jakiś dobiorę.

Marek nie bierzesz zarysowanych ?:) Rozumiem na prezent ale tak to bym brał! No chyba ze 2 zł taniej hehe. Co do Robinsona Kinetik to wiedzę że dość popularny kijek, nie dziwie się. Nie mam może porównania do tych o wieeeeele droższych ale w tej klasie polecił bym z czystym sumieniem. Kiedyś nie doceniałem wymienialności szczytówek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 31.08.2016 o 22:46, kiwik50 napisał:

Marek nie bierzesz zarysowanych ?:) Rozumiem na prezent ale tak to bym brał! No chyba ze 2 zł taniej hehe. Co do Robinsona Kinetik to wiedzę że dość popularny kijek, nie dziwie się. Nie mam może porównania do tych o wieeeeele droższych ale w tej klasie polecił bym z czystym sumieniem. Kiedyś nie doceniałem wymienialności szczytówek 

Wiesz jak mam do wyboru albo nówka bez śladów albo z wystawy, gdzie wiadomo czasami ktoś przychodzi sprawdzić czy wędka wytrzymała to wole nówkę :) Szczególnie, że rabatu żadnego w sklepie dać nie chcieli na niego. Ale już udało mi się zamówić w domu wedkarza razem z kręciołkiem. Jakby ktoś szukał to daje link http://www.domwedkarza.pl/wedkarstwo/feederowe/wedki/p,wedka-robinson-kinetik-feeder-3-60m-40-90g-3-2,53320.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.