Skocz do zawartości
tokarex pontony

prośba o pomoc - sygnalizator brań


sygnalizator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę do Państwa jako do specjalistów z branży wędkarskiej. Chciałbym zainteresować Państwa pewnym produktem tj. zupełnie innym sygnalizatorem brań wędkarskich niż te dostępne na rynku. Zacznę tylko od początku – jakiś czas temu znajomy (zapalony wędkarz) poprosił mnie abym pomógł mu finansowo przy stworzeniu  prototypu nowego zupełnie innego sygnalizatora brań wędkarskich. Wyłożyłem pieniądze na stworzenie formy, stworzenie elektroniki, zakup odpowiednich podzespołów oraz co najważniejsze  posiadam dokumentacje z zastrzeżeniem wzorów użytkowych i przemysłowych nowego produktu. Pech chciał, że z dnia na dzień dowiedziałem się że kolega (główny pomysłodawca całego projektu) miał zawał i niestety nie wyszedł z niego przegrywając walkę. Mając na uwadze tragedię kolegi  muszę żyć dalej i przejść do spraw codziennych …

W związku z powyższym pozostałem z inwestycją w urządzenie które mi jako laikowi (nigdy nie miałem nic wspólnego z wędkarstwem) nie mówi zbyt dużo poza tym, że wiem do czego ma służyć. Dlatego zwracam się do Państwa jako osób z branży z zapytaniem czy po zapoznaniu się z zdjęciem widząc jak wygląda urządzenie ma ono „racje bytu”?

Jestem skłonny inwestować dalej w ten projekt. Mogę wejść we współpracę z kimś i odstąpić nawet 50% udziału jeżeli znajdzie się zainteresowany do pociągnięcia tematu dalej. Mogę również odsprzedać cały pomysł na ten biznes (formy, obudowy, elektronikę, zrzec się i przepisać dokumentację z zastrzeżonymi wzorami). Jednym słowem jestem zainteresowany wszelkiego rodzaju współpracą jeżeli ktoś z branży będzie widział potencjał w takim urządzeniu.

W razie zainteresowania tematem proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Witold Leusz

510 758 258

sygnalizator1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Już myślałem, że nie wieże własnym oczom... ale na całe szczęści zobaczyłem że to dodawał człowiek z polski (M.Jadwidzic), który kiedyś próbował sił we Włoszech żeby tam wystartować z owym tematem ale widać sił zabrakło bo dalej temat aktualny w kwestii poszukiwania wspólnika? pracownika? inwestora?

Zapraszam do kontaktu zainteresowane osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff...,skoro to jakiś znajomy (kolegi wędkarza) zaangażowany w projekt, to nie widzę powodów do niepokoju.

Jeśli to możliwe proszę pobieżnie opisać metodę działania  np. w jaki sposób przekazywany jest sygnał z żyłki, do tego urządzenia,(drgania jak w delkimie, czy może klasycznie ruchoma rolka ) i jaka jest przewaga tego projektu, nad rozwiązaniami ogólnodostępnymi  w sprzedaży, która rokowała by jakiekolwiek zainteresowanie klienta.

 

Ps. pamiętam ,że kilka lat temu, też był ktoś na forum z podobnym tematem, lecz pytany przez społeczność nie raczył nawet ogólnikowo przedstawić zarysu działania owego super hiper wynalazku, w zamian solennie zapewniał,  że jest unikatowy i przełomowy.

Jak znajdę tamten stary temat to postaram się podlinkować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Unises napisał:

Jeśli to możliwe proszę pobieżnie opisać metodę działania  np. w jaki sposób przekazywany jest sygnał z żyłki, do tego urządzenia,(drgania jak w delkimie, czy może klasycznie ruchoma rolka ) i jaka jest przewaga tego projektu, nad rozwiązaniami ogólnodostępnymi  w sprzedaży, która rokowała by jakiekolwiek zainteresowanie klienta.

Sygnał przekazywany jest klasycznie po przez obrót rolki na której ma się opierać żyłka. Wtedy jest sygnalizowane branie. 

Przewagą z tego co zostało mi przedstawione miało być szerokie pole rolki podczas gdy ryba zacina i bierze na bok to podobno klasyczne sygnalizatory tego nie wyłapują, a tu ma być to bardziej precyzyjne.

Ogólnie chętnie wysłucham innych opinii i spostrzeżeń jeżeli ktoś dostrzega jakieś plusy/minusy takiego rozwiązania. Tak jak pisałem jestem laikiem jeżeli chodzi o wędkarstwo i takie sprzęty dlatego każda merytoryczna wypowiedź będzie dla mnie bardzo cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię sobie wyobrazić jak to cudo miałoby działać... Myślałem, że to sygnalizator pod drgającą szczytówkę, gdzie nacisk wędki na gumę w środku uruchamia sygnalizator, ale jeżeli to ma działać na zasadzie żyłka+rolka, to nie mam pojęcia jakie miałoby to praktyczne zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam schemat z innego forum gdzie ktoś zasugerował jak widziałby zastosowanie owego urządzenia...

załączam też zdjęcia które kiedyś otrzymałem w związku z testami tego urządzenia ale zaprzeczają one w/w koncepcji 

Panowie dajcie znać które rozwiązanie wydaje się bardziej rozsądne ?

schemat.jpg

WP_20140726_010.jpg

WP_20140726_012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie ze zdjęć kompletnie chybione. Wędka musi mieć stały punkt podparcia a żyłka poruszać się o rolce żeby cokolwiek pokazało.

Rozwiązanie z rysunku oczywiście będzie działać, ale równie dobrze można w tym miejscu zastosować zwykły sygnalizator. W ten sposób łowię na feeder ryby, które nie biorą co 5 minut- żeby nie obserwować ciągle szczytówki (patrz poniższy film).

 

Argument, że ten sygnalizator pokazuje również brania w bok- do mnie nie przemawia. W metodzie gruntowej na końcu zestawu jest koszyczek, ciężarek itp.- przeważnie przelotowy, który unieruchamia zestaw na dnie. Pociągnięcie przez rybę za haczyk w którąkolwiek stronę i tak powoduje ruch żyłki do przodu a nie na bok.

schematsygnalizator.jpg

 

Można się zastanawiać, że być może w łowieniu karpi na zestaw nieprzelotowy, kiedy ryba ciągnie cały zestaw wraz z ciężarkiem mogłoby to zasygnalizować odjazd w bok, ale nie sądzę że znajdzie się karpiarz praktyk, do którego przemówi taka argumentacja...

Jeżeli ktoś dałby mi 1000 sztuk takich sygnalizatorów i kazał sprzedać, to reklamowałbym to jako sygnalizator idealny do drgającej szczytówki (feedera). Do łowienia dokładnie w taki sposób jak widzisz na moim filmie- przewaga nad zwykłym sygnalizatorem? Nie trzeba przy odkładaniu wędki celować dokładnie żyłką w rolkę klasycznego sygnalizatora, co jest kłopotliwe.

Jeżeli mój pomysł wypali, to zamawiam jedną sztukę gratis- jako nagrodę dla uczestników Grand Prix haczyk.pl ;)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.