Skocz do zawartości
tokarex pontony

mocowanie zestawu na metode


ziomaldini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
15 godzin temu, Goliat napisał:

Ja używam wiertełka do kulek, kupisz w każdym wędkarskim. Kosztuje pare złotych.

Wiertełko jak wiertełko, bardziej przydatna jest igła do kulek, którą w większości przypadków poradzisz sobie bez wiertełka, no chyba, że kulki są bardzo twarde (wysuszone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie kulki zakłada się na włos przy pomocy igły, wiercąc wcześniej dziurkę wiertłem.

Warto sie zaopatrzyć w zestaw igieł (różnych) i wiertełka - włos moze być zakończony quickstopem lub gumką ( zalezy od rodzajów użytych przynęt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dfq napisał:

takie kulki zakłada się na włos przy pomocy igły, wiercąc wcześniej dziurkę wiertłem.

 

Do większość kulek jakie zakładam na włos potrzebuję jedynie igły, bo te wszystkie kupowane są na tyle miękkie, że nie trzeba w nich wiercić otworu wiertłem. Natomiast do kulek pływających proponuję robienie specjalnej pętli z plecionki lub nici dentystycznej. Mamy wtedy kulkę bez zrobionych otworów dzięki czemu uzyskujemy jej dłuższą pływalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie kulki są miękkie, poza tym można używać też pellety, dumbelsy, sztuczne kukurydze itd, kombinacje tego wszystkiego miedzy sobą. Tak czy siak warto mieć  uniwersalny zestaw igieł i wierteł i nie ograniczać się do jednego typu przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kulki o które pytasz są miękkie. Przeciąganie włosa samą igłą powoduje że 50% kulek pęka i trzeba później pościskać je jak ciasto wędkarskie aby mieć pewność że nie spadną przy zarzuceniu zestawu. Uniknie się tego stosując wiertełko do zrobienia dziurki. Można tez próbować zakładać bezpośrednio na haczyk. Są bardzo skuteczne. Pływające tej firmy, oczywiście są twarde i długo pozostają na włosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy igle pekaja, mam taka cieniutka, zobaczymy jak sie sprawdzi wiertelko. da sie zrobic to igla ale w 2/5 przypadkow po sciagnieciu zestawu zostaje pusty wlos. dziekuje za odpowiedzi. BTW na dzisiejszym wypadzie leszczyk ~25cm na te kuleczki, dam znac o wynikach po najblizszej nocce a w przyszlosci sprawdzimy skutecznosc kulek plywajacych jak sugeruje kolega ESSOX :)

 

Przy okazcji aktywnosci w temacie chcialem sie dowiedziec o kukurydzy na wlosie. Lowienie na kukurydze(na haczyku) zaczelo mnie irytowac, pozniewaz po paru lekkich podskokach(2-3) wskaznika  o (2-5cm) jak sadze drobnica sciaga mi 2 ziarna kukurydzy. Czy zalozenie jej na wlos wyeliminuje ten problem ? Czy po sciagnieciu zestawu bedzie okazywalo sie lowilem na pusty haczyk? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.