Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ugryzienie kleszcza


Elast93

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, może ktoś miał podobną sytuację albo się zna na takich rzeczach.

Przedwczoraj zlokalizowałem u siebie na brzuchu wbitego kleszcza, był maluteńki nie mógł być wgryziony dłużej niż kilkanaście godzin, od razu poprosiłem mamę żeby mi wyrwała bo sam to bym sobie nie poradził, a dzisiaj zobaczyłem że w miejscu ukąszenia zrobiła mi się czerwona kreska, zaznaczyłem nawet sobie miejsce w którym się kończy i mam zamiar obserwować czy się powiększy. Jako że do lekarzy chodzić nie lubię, stwierdziłem że zapytam się tutaj czy to może być objaw jakiegoś zakażenia lub nawet boreliozy? Warto z tym jechać do specjalisty ?

Poniżej zdjęcie..

20160629_113428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na przyszłość pamiętaj, że kleszczy się nie wyrywa tylko wykręca. Najlepiej pensetą, tak jakbyś wykręcał śrubę, wtedy masz pewność że wyjdzie w całości. Gdy go wyrywasz to może zostać głowa. Koledze w zeszłym roku po ugryzieniu zrobiło się takie kuliste zaczerwienienie, poszedł z tym do lekarza i dostał antybiotyk. Także lepiej wybierz się do lekarza, bo możliwe ze tez potrzebujesz antybiotyku.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kleszczami nie ma żartów. Sam nie miałem przyjemności, ale kilka razy w tym roku strzepywałem z ubrania te dranie. Mój sposób jest taki, że jak wracam do domu, to pierwsze co otrzepuje ciuchy na balkonie. A później idę pod prysznic, myję się dokładnie szorstką częścią gąbki. Ostatnio kupiłem w sklepie preparat w sprayu BROS na kleszcze, do stosowania na ubrania. Ponoć utrzymuje się do 20 dni na spryskanych spodniach i butach. Ale jeszcze tego nie używałem. Są też preparaty dużo mocniejsze i ponoć faktycznie działają. Te dziady siedzą w trawach, a nie jak kiedyś myślałem, na liściach drzew. Każdorazowo po wykręceniu kleszcza, który się już zdążył wbić, należy uważnie obserwować zmiany na skórze. Jeżeli pojawi się zaczerwienienie - kierunek LEKARZ! Ponoć w aptekach są specjalne szczypce do usuwania kleszczy. Trzeba to robić stanowczo i zdecydowanie, bo kleszcz, który poczuje zagrożenie wypluwa toksyny do naszej krwi.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dość długa pręga. Zawsze oglądam się po ukąszeniach, co się dzieje. Zazwyczaj jest to niewielkie, kilkumilimetrowe zaczerwienienie. A bywało, że w sezonie 20-30 razy wyciągałem dziadostwo z siebie. Ponoć każdy kontakt z tym może na przyszłość skończyć się skutkami ujemnymi. Jeden raz, po wędrówkach górskich pojawił się rumień, ale taki rozlany, pod kolanem. Lekarza miałem akurat pod ręką i padła decyzja-antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwany był pensetą, nic z niego nie pozostało, w tym roku już kilkanaście razy ściągałem z siebie chodzące po ciele kleszcze ale niestety jak widać jednemu udało się wbić.

Nie znam się na objawach zakażenia czy reakcjach alergicznych więc zapytałem tutaj, ze trzy razy w ciągu ostatnich kilku lat już miałem wbite kleszcze ale nigdy nic mi nie wychodziło w miejscach ugryzień.

 

Chyba jednak będę zmuszony wybrać się z tym jutro do lekarza :(

PS. Dzięki za szybkie odpowiedzi, ja to jestem cykor do lekarzy czy dentystów dopiero jak się coś dzieje i naprawdę muszę to idę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleszcza jak najbardziej można wyrwać za pomocą pęsety. Ważne, żeby chwycić zaraz przy skórze aby go nie zgnieść, co mogłoby spowodować wykrztuszanie całego syfu do organizmu człowieka.

Reakcja alergiczna może się utrzymywać kilka dni, tak jak przy ugryzieniu np. komara. Miejsce ugryzienia trzeba obserwować i jeśli pojawi się rumień z obwódką od razu skontaktować się z lekarzem.

To co zaprezentowałeś na zdjęciu wygląda bardziej jak zakażenie powłok skórnych, więc powinieneś jak najszybciej udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Kolega miał coś podobnego po ugryzieniu komara (rozdrapał lekko ranę) i w efekcie kilka dni spędził w szpitalu.

pozdrawiam

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lekarzy juz słyszałem, że nie powinno się wyrywać a właśnie wykręcić. Wtedy wyciągamy go całego, nic nie ma prawa zostać w ranie. Gdy go wyrywasz, jest niebezpieczeństwo że np. wyrwiesz mu głowę, która zostanie w ranie a wtedy może być nieciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do lekarza. Co prawda nie wygląda to na rumień wędrujący, będący objawem zakażenia boreliozą (nawet za wcześnie, zazwyczaj po 7-14 dniach) ale nie wiadomo co z tego jeszcze wyjdzie bo rumień występuje w ok. 40 % przypadków.

Nie ma co dopytywać sie na forum - wizyta u lekarza jak najszybciej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.