Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - lipiec 2016


P

Rekomendowane odpowiedzi

Czas rozpocząć nowy wątek. Dziś startuje sezon sumowy. A jeśli tak to trzeba było spróbować swych sił :) Do fotki zapozował wąsacz 110 cm:)

large.20160701_095615.jpg

Jako przyłów trafił się szczupaczek 81 cm

large.20160701_131435.jpg

I pierwszy raz po 6 sezonach na wodzie mieliśmy kontrolę na łódce - wykonali ją policjanci.

 

  • Super 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja dzisiaj byłem od około 4 rano do 13:00 na Krakowskich Bagrach, z pickerem uzbrojonym w zestaw do methody i spławikiem.

Ok 5:30 na spławik dwa pod wymiarowe liny 29 i 27 cm, później około 8:30 atomowe branie na pickera ledwie wędke złapałem, po ok 3-4 min holu udało się podprowadzić na kilka metrów od mojego stanowiska rybę którą okazał się taki 60-70 cm karp ale jak tylko mnie zobaczył ruszył ostro w moczarkę poszedł tak głęboko że próbując siłowo go z niej wyciągnąć zerwałem cały zestaw :(. Potem do 13:00 nawet dotknięcia..

Od około miesiąca naprawdę marne wyniki zarówno stacjonarnie jak i na spining.. z soboty na niedzielę trzecia w tym roku nocka za karpiem może w końcu będzie się czym pochwalić :rolleyes:

PS. Stosuje ktoś haki bezzadziorowe przy metodzie ? niedawno kupiłem przypony z gumką od drennana z haczykami nr 12 bez zadziora i większość ryb które zacinam mi po prostu spada po krótkim holu... haczyki niby mega ostre więc nie wiem co jest przyczyną :( 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DAWID napisał:

U mnie jutro obrona, ichtiologia, trzymajcie kciuk

Powodzenia!

16 godzin temu, P napisał:

Do fotki zapozował wąsacz 110 cm:)

Gratulacje Przemek! U mnie sama malizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Elast93 napisał:

PS. Stosuje ktoś haki bezzadziorowe przy metodzie ? niedawno kupiłem przypony z gumką od drennana z haczykami nr 12 bez zadziora i większość ryb które zacinam mi po prostu spada po krótkim holu... haczyki niby mega ostre więc nie wiem co jest przyczyną :( 

 

Ja stosuje jak na razie miałem tylko 2 spady, ja używam od Prestona nr 14. Pamiętaj że nie wolno dać rybie luzu,wędka najlepiej paraboliczna i nie ma bata ryba musi być w podbieraku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinek146 napisał:

 

Ja stosuje jak na razie miałem tylko 2 spady, ja używam od Prestona nr 14. Pamiętaj że nie wolno dać rybie luzu,wędka najlepiej paraboliczna i nie ma bata muzi być w podbieraku :)

Właśnie mam pickera z mocnym ugięciem podchodzącym pod parabolika, ale może to faktycznie przez to że jak czuję coś większego na haku to za dużo popuszczam hamulec.. Jak mam za bardzo skręcony to tak wygina wędą że boje się czy nie pęknie w połowie :D Dzięki za odpowiedź i sorry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem pierwszy raz w zyciu rozpoczać na poważnie sezon sumowy :) 1Lipca zakupiłem odpowiedni sprzęt i postanowiłem pójść na testy.  3 albo 4 rzut gumą z opadu... Buuuum! siedzi! po około 20minutach walki przy pomocy 2 innych wędkarzy udało się podebrać ;)  Emocje nie do opisania kilka pieknych około 50m odjazdów poterzna siła ryby ale udało się :)

163cm szcześcia :) large.IMG_20160629_213126.jpglarge.IMG_20160629_2131191.jpglarge.IMG_20160629_213136.jpg

 

PS. zdjęcia są troszke edytowane, tzn zamazane tło i usunięci przypadkowi kibice z browarami w rekach i reklamowkami z biedry.

  • Super 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za gratlacje jestem mega szczesliwy z rybki bo zawsze moim marzeniem bylo przekroczyć 100cm a tu odrazu 163 ;):)

Złowiony na jednym z kanałów Odry w granicach miasta Wrocław, z brzegu. Wiem ze takich okazów jest tam wiecej bo kilka w tym roku już zdemolowało mi zestaw sandaczowy:) Oczywiście spinning :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje fajnych wąsów, ja po ostatnich niepowodzeniach dalej próbuję złowić jakiegoś przyzwoitego karpia w dosyć trudnym mocno zarośniętym miejscu.. Byłem w przeciągu 7 dni aż 4 razy i dopiero dzisiaj z tego miejsca które wytypowałem trafiły się pierwsze rybki ale niestety wielkością nie powalały :( 

20160704_070234.jpg

20160704_132138.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, i mi udało się złowić swojego pierwszego w życiu wymiarowego suma, widząc po okazach powyżej mój jest raczej przedszkolakiem, ale ciesze się mega, woda PZW na trupka w nocy. Pozdrawiam!

sumek.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.