Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - lipiec 2016


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Między burzą a burzą:) na wrocławskiej Bystrzycy. Zapowiadało się b.dobrze, ale momentalnie woda przybrała kolor kawy przystrojonej w ogromne ilości różnorakiego zielska. Dawno mnie tak nie zlało.

P1220153.JPG

P1220160.JPG

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek , Michałvcf , Dawid , pogratulować kijanek , ja niestety poniedziałek , nocka , wtorek z ustawieniem na suma na zero . Żywiec leszcz około 25 cm na bojkę bez brania , rosówki około 15 sztuk  na kotwicy na zero , na trupka zero , kolega na wątróbkę zero . Pozostaje teraz popróbować coś złowić na Wiśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wybrałem się znowu na Tuligłowy. Miałem zamiar przechytrzyć karpia, którego na tej wodzie jest sporo. Niestety na tablicy informacja ze zakaz łowienia karpi po zarybieniu. Trudno miałem zanętę płociową, szybko rozrobiłem i jedna wędka na białego,, na drugiej założyłem rosówki (później trupek) na suma. Niestety nie brał, za to pobawiłem się z leszczami nie było ich szczególnie dużo. Złapałem ich 1,5kg. Niestety większość to były typowe "żylety" w rozmiarze 15-20cm. Było tez kilka większych(czyt.7) w rozmiarze 25+. Udało mi się ominąć wzdręgi które są plagą na tym zbiorniku potrafią brać od razu po zarzuceniu zestawu, wielkość ich nie jest jakaś powalająca największa jaką złapałem miała ledwo 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w poniedziałek piękny waleczy przyłów mi sie trafił :)

całe 69cm ;) łupną w woblerka z taka siła ze przez pierwsze 2 minuty myslalem ze mam sumka +120. Jeden z kanałów Odry we Wrocławiu :)

large.IMG_20160704_203500.jpg

 

No i pierwsza spinningowa brzana na Dunajcu :) 

64cm, super emocje przy holu, żyłeczka 0,18 rybka waliła woblerem po kamieniach i żyłka ledwo wytrzymała bo po podebraniu rybki 15cm żyłki bylo całkiem pocharatane. Wobler J. Widła :)

large.20160615_175919.jpg

 

  • Super 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj planowałem ryby od świtu, ale wczorajsza burza, niepewna pogoda i lenistwo spowodowały, że obudziłem się po 9tej :). Poszedłem ostatecznie tylko zanęcić ok 15, wziąłem 1 wędkę. Łowiłem ok 20stu minut - 5 brań na groch, złapany krąp i Leszcz - ok 54/56 cm (ryba zmierzona "w domu", bo nawet miarki nie wziąłem) i zerwałem haczyk - koniec łowienia. Wg mnie świetnie brało i bardzo żałowałem, że nie wziąłem całego sprzętu.

20160706_162712_resized.jpg

20160706_175406_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mikwed1 napisał:

Dzisiaj planowałem ryby od świtu, ale wczorajsza burza, niepewna pogoda i lenistwo spowodowały, że obudziłem się po 9tej :). Poszedłem ostatecznie tylko zanęcić ok 15, wziąłem 1 wędkę. Łowiłem ok 20stu minut - 5 brań na groch, złapany krąp i Leszcz - ok 54/56 cm (ryba zmierzona "w domu", bo nawet miarki nie wziąłem) i zerwałem haczyk - koniec łowienia. Wg mnie świetnie brało i bardzo żałowałem, że nie wziąłem całego sprzętu.

20160706_162712_resized.jpg

20160706_175406_resized.jpg

Czy każdą rybę którą złowisz tak panierujesz w śmieciach ? Pal licho jeśli pójdzie do gara , ale nie wyobrażam sobie wpuścić jej w takim stanie do wody. Widzę że nie masz szacunku do ryby jak do przeciwnika z którym walczysz. Szkoda.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ESSOX napisał:

Czy każdą rybę którą złowisz tak panierujesz w śmieciach ? Pal licho jeśli pójdzie do gara , ale nie wyobrażam sobie wpuścić jej w takim stanie do wody. Widzę że nie masz szacunku do ryby jak do przeciwnika z którym walczysz. Szkoda.

90% ryb wypuszczam - nie to, że mam fioła na pkt C&R, tylko nie miałbym co z nimi robić. Panieruje ryby, bo:

- robię foto sam, więc ryba zazwyczaj musi leżeć,

- taką mam wyściółkę stanowiska - stare trzciny ubite, które się kleją do ryb

- ryby są żywe więc skaczą i się panierują.

Ryb nie wypuszczam w takim stanie do wody - przed wypuszczeniem myję je :D

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikwed1 napisał:

 

Ryb nie wypuszczam w takim stanie do wody - przed wypuszczeniem myję je :D

 

 

Mam nadzieję,że używasz do ich mycia Head&Shoulders ;)

 

Dziesiejsze przedpołudnie na sumowaniu na zero... zobaczymy jak będzie wieczorkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj również na zero za sumem. Wiało tak ze momentami miałem problem z utrzymaniem równowagi.

Mikwed rybę można położyć choćby na reklamówce (np. z biedronki :D). Oczywiście chwali się to, że wypuszczasz rybki, ale trzeba im dać szansę na to, żeby przeżyły to wypuszczenie. A po takiej panierce różnie to bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla wszystkich.

Ostatnio trochę czasu wygospodarowałem, zaliczyłem 4 "północki" od 21 do 1-2 z nastawieniem na leszcza i lina/karasia, bez zamierzonych efektów, biorą jedynie krąpie i raz się trafił węgorzyk 52cm.

Dzisiaj spining od 10 do 16 na jeziorku : 2 szczupaczki niewymiarowe i 3 okonie do 25cm

Generalnie cieniutko. Liny nie chcą nadal współpracować. Po powrocie z wakacji nastawiam się na węgorza i jak będę miał czas pobawię się w karpiarstwo.

 
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleń z małej rzeczki, równe 50cm. Uderzył w smużaka "biedronkę" zaraz po wpadnięciu do wody. Nowe PB. Ogólnie zaczynam zabawę z kleniami i jest to dopiero 3cia ryba. Cieszy fakt, że są takie kluski w ciurku, tak blisko mojego miejsca zamieszkania.

d302ba1c0dd05ef0med.jpg

ps. Rady jaceena zrobiły swoje :)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poranna  sesja 8-13.

Bardzo fajna pogoda (lekkie zachmurzenie, temp 16-25C, cisnienie ok 1020hpa, lekko spadające).

20160708_085934.jpg

Rybka ładnie żerowała , trafił się nawet jeden dublet (3.80+4.10) na haki bezzadziorowe :lol:

20160708_083336.jpg

20160708_121826.jpg

20160708_130427.jpg

20160708_102738.jpg

Łącznie :

12 karpi w przedziale 3.50-5.50kg  (razem ok 45kg)

5 leszczy (36-40cm).

Pierwsza z tych rybek to chyba jakaś krzyżówka karpia z amurem.

Głowa karpia, kształt ciała wrzecionowaty przy 72cm długości tylko  5.5 kg wagi B)

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Brzegach nr. 3 (Kraków) od 16-21 tylko (a może i aż...) jedno branie i jedna rybka. Okonek 33 cm na wahadłówkę 18 gramową Robinsona przypominającą... Okonia :P Wypad udany jak na pierwsze prawdziwe i pełnoprawne ryby (pierwszy raz swój sprzęt i swoja karta wędkarska) jednak martwi mnie, że w ogóle nie było widać Szczupaczka. 

Ryby #1 Okoń 33cm.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.