Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaka przyneta na leszcza


iwan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaka przynete na leszcza i dodatek do zanety polecacie? Kukurydza a moze makaron? Kuzyn mi mowil, zeby uzyc makaron posypany kolendra. Czy to dobry pomysl?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie da się na Twoje pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Zależy od łowiska, pory roku i kilku innych czynników. Najlepiej robić rozeznać się na danym łowisku. Kukurydza i makaron to dobre leszczowe przynęty, ale na niektórych łowiskach mogą być zupełnie nieskuteczne. Mnie do makaronu zawsze sprawdzał się czosnek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcze biora nawiele przynęt stosowanych przez wędkarzy: kukurydza. makaron, pęczak, pszenica, biały robak i jego poczwarki, dendrobena, ochotka (pęczek). W sumie to niewiele jest wędkarskich przynęt (naturalnych) których by nie lubił.

Jeśli możesz to nęć kilka dni i raczej głębiej niż łowisz płotki. Ważne jest żebyś grunt ustawiał przy dnie - branie spławik pokarze wykładając się na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcz gustuje w smakach ziołowych a więc tak kolendra jak i czosnek są jak najbardziej na miejscu, pokrótce może powiem jak ja to robię , do zanęty  dodaje płatki owsiane , dodaje kolendry i czosnku granulowanego ( w moim łowisku występuje duży karaś) czosnek jest świetny pod karasia, ale wróćmy do zanęty, po wymieszaniu składników i nawilżeniu zanęty wodą z łowiska, wsypuję część pinki do wiaderka z zanętą i zaczynam, na haczyk zakładam pinki z zanęty, do koszyczka zanęta z pinami i do wody, to taki mój sposób , ale jest jak się to mówi wiele szkół jazdy, z moich spostrzeżeń wynika że zanęta w kolorze jasnym jest nie skuteczna zwłaszcza żółta odstrasza ryby, przynajmniej na łowisku na którym łowię, ja stosuję Jaxon na karpiowate ale Traper też jest ok, co do wyników ( nie narzekam) , co do innych przynęt takich jak kukurydza czy makaron na które też zęsto łowię również osiągam wyniki, chyba jednak moim zdaniem ważniejsza jest zanęta, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynęta Leszczowa uniwersalna - robaki białe, czerwone, pinki, mulaki (ochotka) . Zapachy - uniwersalny - kolendra, inne klasyczne, ale nie wszędzie się sprawdzają piernikowy, wanilia, czosnek (te stosowałem).

Leszcz o tej porze lubi zanętę słodką, więc w zanęcie np melasa, karmel, słodzik. Leszcze pływają w stadach, w ławicach, w tym okresie sporo jedzą,  więc jeśli są w łowisku to trzeba dużo zanęty, żeby je utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikwed1 właśnie 3 tygodnie temu miałem taki falstard, przesiedziałem od piątku do soboty bez brań , kiedy obok mnie wszyscy wyciągali leszcze , dlaczego , co się stało? , no właśnie , odszedłem od swoich od lat ustalonych zasad i zacząłem  na słodko, to był mój błąd, kupiłem w sklepie ( dodatek do zanęty leszczowej) były tam orzechy , mielona kukurydza i inne bakalia , zapach że sam byś to zjadł, i tak odjechałem na tarczy z naszego łowiska, tego błędu nie popełnię, kolejne wypady już były po staremu OK, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikwed1 z twoich połowów jakie widzę , nieźle łowisz ale należy wziąć pod uwagę że ty nęcisz miejsca (długotrwale) i na rzece, na jeziorze gdzie przewija się masa wędkarzy i każdy ma tą swoją najlepszą zanętę, musisz dać rybie to co ją bardziej zainteresuje , musisz przebić poprzedników, a to o czym pisałem jest naprawdę skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o nęceniu i łowieniu tak z doskoku,zanętami proszkowymi - gdy jeszcze takich używałem nęciłem na słodko z kolendrą (piernikiem wanilią, czosnkiem), a łowiłem na robactwo, ciasto, bułkę, pęczak, kuku z puszki.

Jakieś 4ry lata temu przerzuciłem się na nęcenie długotrwałe - ryby większe, wyniki prawie pewne. Długotrwale nęcę i łowie na ziarna, bez używania proszkowych, w które często wchodzi drobnica, dodatkowo ziarna są najekonomiczniejsze. Nastawiam się na duże Leszcze, nie zawsze takie łowie ale staram się, więc łowie głównie na Groch, Łubin i kuku gotowaną - twarde przynęty, bez nęcenia wcześniejszego szanse złowienia na nie czegokolwiek są minimalne.

Do ziaren w zeszłym roku dodawałem sporo kolendry i melasy - wyniki były dobre ale późno zacząłem stosować dodatki (w październiku). W tym roku jakoś nie chce mi się kombinować z dodatkami chociaż sporo mam nakupione, może dlatego, że wyniki mam dość dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.