Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okulary Wiley X - które?


Rekomendowane odpowiedzi

Używał ktoś możne okularów od Wiley X? Zdaje się, że mają bardzo dobrą opinię przy czym kosztuję kilkaset złotych. Ponieważ jestem zachęcony wieloma pozytywnymi opiniami szukam pomocy w wyborze konkretnego modelu bądź koloru szkieł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja odkąd skosztowałem żółtych polaroidów to przyciemniających nie chcę znać, chyba że do wypadów na rower lub do chodzenia. Używałem wcześniej solano i arctici, a w tamtym roku trafiłem na Wiley X Tide Polarized  i są one od wymienionych wcześniej bez porównania, dałem za nie koło 600 zł.  Na rybach i w samochodzie, używam praktycznie codziennie. Akurat ten model mi świetnie leżał to się pokusiłem. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łowisz w zacienionych miejscach lub w pochmurne jesienne dni  to wybierz żółte soczewki. Ja posiadam model Arrow Polarized Yellow. Dają radę i w pełnym słońcu jednak najlepiej mi się je nosi w takich sytuacjach jak napisałem powyżej. 

 

 

DSC02756.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dzięki za podpowiedzi. Wczoraj w Centrum Wędkarstwa kupiłem model Echo. No po prostu czaderskie okularki. Pierwsze wrażenia nad wodą bardzo pozytywne.

 

@Shoe - Nie uważam, że to ździerstwo. Za jakość należy zapłacić. Twoje Jaxony nie posiadają pewnie żadnych filtrów ochronnych. Pomijam jakość i wykonanie bo to co widziałem i wyczytałem o Wileyach robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.08.2016 o 09:05, Shoe napisał:

Tyle kasy za okulary? Toż to czyste zdzierstwo. Mam zwykłe polaroidy jaxona i w zupełności mi wystarczają. 

Ździerstwem jest płacenie 50-100 zł za coś co jest warte 10-20 zł. Bo tak prawdę mówiąc tyle  są warte wszelkie wynalazki dostępne w sklepach wędkarskich. Nie dość,że są guzik warte to do końca nie chronią oczu tak jak powinny. 

Za nic w świecie nie zamienię okularów Wiley X na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samochodu kupiłem taką parę: ciemne (dzień) i żółte (noc), za całe 15-16 zł z wysyłką.

0bf99850208f9873c06147cf2a024170.jpg

Można je nakładać na okulary korekcyjne, na czym mi zależało. Przy wędkowaniu sprawują się bardzo dobrze.

360026559183f1a711804fc99239ef936641f03d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Arctici, dobre okulary za rozsądną cenę. W miarę komfortowe no i z wszystkimi filtrami. Ale będąc z natury niezdarą upadły mi na ziemię i z premedytacją stanąłem na nie butem. Rozpadły się w drobny mak....Nic rewelacyjnego, na razie noszę dragony ale obserwując temat o Wiley X na kilku forach zastanawiam się własnie nad nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek - daruj sobie takie okulary. Poza polaryzacją nie mają nic więcej. Bądź pewny, że po krótkim czasie porysują się lub po prostu popsują. 

Rozejrzyj się za czymś innym  - arctica - solano albo z grubej rury uderz w Wiley X. W stanach są rekomendowane przez FBI, SWAT i najlepszych wędkarzy - szczególnie muszkarze ale nie tylko.  Trzeba grubo zapłacić ale to porządny sprzęt na co dzień.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlas - dziękuję za podpowiedź, ale IMO nie wydam na okulary kilkuset złotych. Wolałbym dać te max 50 zł, aby tak nie bolało gdy przypadkiem zniszczę je lub zgubię. Zakup nowych też nie będzie bolał.

W moim przypadku, muszą być to okulary zakładane jako druga para NA okulary korekcyjne. Te jakieś nakładki na klips do okularów korekcyjnych nie nadają się. Sprawdziłem. Dostaję z nimi cholery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, że kilkaset złotych na okulary to dla niektórych zamach na budżet. Niemniej radzę do Twoich 50 złotych dołożyć drugie tyle i wybrać coś z oferty Solano lub Arctici a o Wiley X poproś  mikołaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No pewnie, święta to idealna okazja, sam zamawiam drugą parę WXów bo warto. W lato miałem wypadek i moje okulary zostały przejechane przez auto. Wyłamał się tylko zausznik, który ponownie zamontowałem na miejsce, okulary są w pełni funkcjonalne.

DSC03431.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.