Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Leszcz na Narwi ??


Kristos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów..

Potrzebuję pomocy w przygotowaniu zanęty na Leszcza..Łowisko to Narew w okolicy Pułtuska, uciąg wody dość spory(koszyk 80g lekko ściąga) Łowił będę feederkiem :) Wyprawa będzie nocna a w sumie to 2 noce i jeden dzień. Jak ostatnio byłem to złowiłem 2 leszcze, pierwszy 1.30 kg a drugi 2.10 kg. Wędkarze po bokach mieli lepsze wyniki bo złapali po 5-6 sztuk.Łowiłem na pinkę i białego robaka. Zanęta czerwona ,zapach piernik i dodałem cukier waniliowy. Jakieś propozycję na następny wypad , żeby poprawić wyniki ??

Pozdrawiam Kris :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
O 12.07.2016 o 20:50, bumtarara napisał:

Dodaj coś grubego do zanęty, ja najbardziej na leszcza cenię sobie kukurydzę, pszenicę, pinkę, lub pociachane czerwone. Ale to już zależy od wody, na każdej sprawdza się co innego.

Co za głupoty z tą kukurydzą, pszenicą itd. na leszcza :-) A wiadra kartofli wcześniej nie doradził byś? :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, HAYABUSA napisał:

Co za głupoty z tą kukurydzą, pszenicą itd. na leszcza :-) A wiadra kartofli wcześniej nie doradził byś? :-) 

leszcza latem należy nęcić grubo, więc również nie rozumiem aroganckiego wpisu powyżej. Na moich wodach jeszcze makaron ugotowany aldente działa świetnie, szczególnie z dodatkiem kurkumy do gotowania

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wyniki daje wyka jako zanęta. Zmieszana z konopiami w ilości 1:9 przyciąga tylko leszcze, większy udział konopi zwiększa ilość płoci. Nie próbowałem jednak zakładać na haczyk.

 

Hayabusa ma kompleksy związane z łowieniem drobnicy "na kotlety". Chwalił się zdjęciami w innym temacie ale tomek1 usunął zdjęcia miednicy z rybami. Bumtarara odważył się skrytykować eksperta, stąd aroganckie wpisy dla lepszego samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcze w lecie - podstawa to dużo ilościowo, a jeśli chce się łapać większe sztuki to także grubo (grubo = twardo) ja osobiście od czerwca co dzień, co drugi wale do wody ok 8-12 litrów grochu, łubinu, kukurydzy gotowanej + pszenica i pęczak w mniejszych ilościach (po litrze), dodatkowo miejsce, które nęcę, nęci też druga osoba - ok 10 kg kukurydzy 2x w tygodniu. - jedno miejsce ok 50 kg ziaren tygodniowo. Poglądy, że będzie za dużo, skiśnie lub ryby się przejedzą - jakoś się nie sprawdzają, leszcze biorą pięknie i prawie zawsze. Woda też prawie stoi i ziarna na 100 % nie są wymywane.

Kartofle - może i prześmiewczo napisał kolega, ale leszcze bardzo je lubią :) - tylko gniecione na purre, jako zanęta.

Makaron kilka razy stosowałem i jakoś mi się nie sprawdzał.

Na takie wyprawy kilkudniowe do zanęt Leszczowych dawałem jakąś zanętę kupną dedykowaną pod Leszcza, dodatkowo dużo płatków owsianych - klej, kaszy kukurydzianej parzonej - wypełniacz, smak słodki czyli karmel lub melasa i zapach piernik lub kolendra.

Robaki na Leszcza - najlepsze ale problem z ich ilością, trzeba mieć ich sporo o ile litr, dwa pinki to nie problem to już białe lub czerwone w takiej ilości to jest koszt. Kiedyś pozyskiwałem z rzeźni białe, ale smród prawie prowadził do omdlenia, podobnie z czerwonymi - można nazbierać ale to g..niana robota :).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Też łowie na Narwi tylko w okolicach  Ostrołeki co do zanęty sprawdziła mi się taka mieszanka  2 kg łorpio feder specjal heawy 3 kg lorpio mega mix leszcz swet almond 1 kg mondial leszcz karmel do tego dwie paczki grubych płatek owsianych jakieś robactwo ( pinka ,białe cięte czerwone i 2 puszki kuku  oczywiście glina rzeczna lub z braku laku przesiana ziemia z kretowiska do dociążenia. Kolego Hajabusa a  jak chcesz nęcic kartoflami  w takim uciągu pytam tak z ciekawości  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.