Skocz do zawartości
tokarex pontony

Fluorocarbon na okonia.


FullWengjel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poproszę o kilka rad od Jegomościów łowiących okonie z użyciem przyponu z FC. Ja do tej pory używałem głownie cieniutkiej żyłeczki ale i próbowałem plecionki. Zdecydowanie wolę czucie na plecionce ale plecionkę okonie widzą... Pamiętam jak zdziwiony patrzyłem jak okonie przy pomoście atakowały moją plecionkę 0,08 nim dopłynęła do nich przynęta. Oczywiście tak robiły tylko mikrusy, większe sztuki odpuszczały sobie tak plecionkę jak i przynętę. Po tych doświadczeniach przerzuciłem się całkiem na żyłkę 0,14 i pomimo, iż łowię je z powodzeniem to jednak tęsknie do czucia jakie dawała plećka, zwłaszcza przy większych odległościach. Chciałbym spróbować dowiązać Fc do okoniowej plecki tak ze 1,2-1,5 metra tylko i wyłącznie ze względu na jego niewielką widoczność i rozciagliwość. Nie interesuja mnie informacje o obcinkach Fc przez szczupaki i wytrzymałości FC na ich zęby. Tylko i wyłącznie zmniejszenie widoczności i rozciągliwości. Jakie macie doświadczenia w tym temacie i czy warto takie coś stosować czy lepiej sama plecka o grubości poniżej ludzkiego włosa? Jeżeli Fc to jakiej grubości i może jakaś konkretna firma. Nie ukrywam, że celowałbym w coś miękkiego żeby nie zakłócało pracy paprochów. A może wystarczy ten kawałek ze zwykłej żyłki? Kto próbował różnych rozwiązań i jakie ma doświadczenia.  

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...

Ja teraz używam już tylko i wyłącznie przyponów z Surflonu 7x7 splotów + agrafki z drutu dentystycznego.
Taki przypon jest niezawodny, nie rozciąga się, nie plącze, nie odkształca i jest mało widoczny. Oczywiście długość linki, wielkość agrafki, itd dostosowuję do danej ryby.
 

 

przypony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No połowiłem trochę z Fc... Efekty jak najbardziej zadowalajace. Do plecionki 0,10 przez krętlik dowiązany fc 0,23 (niestety nie pamietam teraz firmy) i jest super. Liczba brań jak na cienkich zyłkach a szybkośc zaciecia i czucie :) To jest to co tygrysy lubia najbardziej. Trochę zabawy z wezłami ale warto. Niestety nie potrafiłem zwiazac plecki z tak cienkim fc ale kretlik i plecka na palomara a fc z obu stron na uni knot i nie mam zastrzeżeń choć narazie połowiłem na tym tylko okonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.