Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szczecin-Dziewoklicz łowienie ryb


prze29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Sorry, że pierwszy post będzie takiej treści, ale cóż....

Na początku lipca wysłałem do dyrektora PZW Szczecin  maila z zapytaniem o wędkowanie na tzw.Dziewokliczu, nie dostałem odp.więc napisałem drugiego o treści:

Witam
Kilka dni temu pisałem do Pana maila ale nie dostałem odpowiedzi, piszę więc ponownie. Proszę o wyjaśnienie, jak to jest z obwodem Odry nr 5 chodzi o teren przy ujściu Kanału Odyńca do Odry-jest tam przy brzegu Odry taka "opaska betonowa" dogodna do wędkowania. Niestety pomimo wykupionego przeze mnie pozwolenia i stosownych opłat, nie jestem dopuszczony tam do łowienia przez pracowników Kąpieliska Dziewoklicz, którzy żądają opłaty za wejście na ich teren. Rozumiem  pobieranie opłat od ludzi korzystających z plaży i kąpieliska z całą jego infrastrukturą, ale jako wędkarz chce tylko dojść do wspomnianego brzegu Odry co z kąpieliskiem, plażą itp  nie ma nic wspólnego. Stąd moje pytanie do Państwa jako zarządcy pobierającego opłaty za wędkowanie na Odrze, czy wspomniany odcinek jest wyłączony do wędkowania dla wędkarzy? Czy aby tam wędkować muszę oprócz dla Państwa płacić jeszcze komuś innemu? Wydaje mi się, że niedopuszczanie do brzegu Odry  wędkarzy jest  nadużyciem ze strony pracowników Dziewoklicza, ponieważ za możliwość wędkowania już zapłaciliśmy, właśnie dla Państwa (podkreślam, że chodzi o wędkowanie na Odrze a nie na kąpielisku). Bardzo proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam

Również nie dostałem odp.wysłałem więc jeszcze dwa takiej samej treści, niestety brak odp. maile wysyłałem na : rafal@pzwszczecin.com , biuro@pzwszczecin.com,      pzw.parchimowicz@gmail.com.

Pomyślałem więc, że pomimo braku odp.na kilka maili  od ponad 3 tygodni, może osoby  z PZW o w/w adresach mailowych czytają to forum i w końcu odpowiedzą nie tylko mi, ale i innym wędkarzom ze Szczecina nie wpuszczanym nad brzeg Odry na Dziewokliczu bez dodatkowych opłat, czy jest to zgodne z przepisami.

Z drugiej strony szkoda, że osoby z okręgu PZW Szczecin przecież też wędkarze, zachowują się w taki ignorancki sposób do innych wędkarzy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie jestem fachowcem od prawa, ale odkąd pamiętam, to wejście w sezonie na teren kąpieliska Dziewoklicz zawsze było płatne. Zaczynałem łowić w latach 70-tych i w sezonie wakacyjnym wstęp był płatny. Nie ważne, czy chcesz wędkować, kąpać się, wypożyczyć sprzęt pływający, czy tylko grillować.

Być może bardzo wcześnie rano lub późnym wieczorem kasa jeszcze/już nie jest czynna i opłaty nie są pobierane, ale furtka/brama wejściowa może być zamknięta.

 

Edit: Przyszło mi do głowy, że PZW ma prawo jedynie do wody, a nie brzegu. Podobna sytuacja by była gdybyś chciał łowić z prywatnego brzegu, np. czyjejś posesji, okalającego wodę należącą do PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak, że w tym momencie właściciel posesji powinienen udostępnić nam 1.5m od brzegu - z tego co rozmawiałem z policją na ten temat. Mowa tu o tej samej sytuacji. Ale niestety nie da się tego przeskoczyć... I też płacę 5zł :/ W takim momencie organy kontrolujące nie powinny nas kontrolować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam, też jestesm troche zirytowany tym faktem zeby łowic musze dodatkowo płacic. Jesli chodzi o dostep do linii brzegowej , faktycznie jest to 1,5 m z ktorego mozemy korzystać, ale dojść do niego np.przez prywatna działke juz nie mozemy- musimy dostac sie od strony wody lub isc wzdłuż brzegu. Pogrzebałem troche na geoportalu gdzie widac zarys działek.Działak 3/14 widac na zdjeciu znalazlem do niej nr ksiegi wieczystej , wynika z niej że włascicielem jest Gmina Szczecin a nie ZUK nasuwa sie tylko pytanie czy ten teren np. nie jest dzierżawiony? moze ktosjest w stanie pomóc gdzie takie informacje uzyskam. Nie sprawdzałem własciciela działki za mostem - koszt takiej usługi 30 pln - jak ktoś chetny to moge powiedzieć jak to zrobić.

dziewolicz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.