Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - sierpień 2016


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaliczyłem 2 wieczorne wypady.

Sobota 18:00-1:30. Bardzo słabo, 2 klenie 30cm+ i co ciekawe 2 nocne jazie. Większy był pod 40cm, bez foty.

Miałem wyjścia dużych sztuk na smużaki ale tym razem nie trafiały i nie poprawiały.

20160813_215513.jpg

Niedziela 21:00-1:30. Zacząłem od odcina miejskiego.  Rybka bardzo aktywna. W godzinę zaliczyłem kilka brań i na żabkę złowiłem ok 40cm klenika i parę mniejszych. Niestety cały czas nad głową chodziły mi grupki (jak się domyślam) nietrzeźwych ludków. Jakoś tak niepewnie się czułem... Po godzince przeniosłem się nad odludzie. Klimat super ale z rybami gorzej.

Catana mi ożyła.

20160814_215114.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja byłem od 8 na grunt , łowiłem pickerem na kukurydzę :)  złapałem jedną płoteczkę , i o 9 musiałem już uciekać do domu , bo rozpadało się dość mocno :( do domu mam 15 min , więc pewnie jeszcze dziś wyskoczę nad rzekę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pourlopowo. Dwa tygodnie na Mazurach zleciały dość szybko, pogoda w kratkę, mimo wszystko udało się coś połowić. Niestety drapieżnik w tym roku nie dopisał, najczęściej brały okonki w przedziale 20-30cm oraz szczupaczki z których żaden nie przekroczył 50cm.Z białą rybą było znacznie lepiej, nastawiłem się na liny które całkiem fajnie brały. Ogólnie złowiłem około 30szt. linów.

20160809_095637.jpg

20160808_085044.jpg

20160808_084918.jpg

Zdjęcie1312.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna zasiadka ( 18-24 ) na sandacza znowu bez efektów. Zaczynam się zastanawiać czy w miejskim odcinku Wisłoka w Rzeszowie ta ryba jeszcze występuje. Na uklejkę nawet puknięcia nie było. Na drugiej wędce na wątróbkę 3 klenie po 40 cm ale to nie one były celem. Dzisiaj powtórka w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia bawię się z synami w swojej zatoczce,ruszyły się linki złowiłem 6 szt 30-35cm jednego 44cm i dwie lokomotywy wjechały mi w grążele i się zerwaly,do tego sporo byczków,wzdręg,płotek i krąpi,wszystkie ryby na pinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na ZZ 18 szt leszczydeł w wym 25-30cm i dwa większe w okolicach 40cm. Do tego sandacz 42cm na żywca. Dzisiaj niestety gorzej tylko 10 leszczydeł 25-30cm w tym jeden większy ze 35cm i sandaczyk ze 35cm. Chyba ciśnienie spada i to pewnie przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem razem z kolegą  @wasyl1968 na wrocławskim łowisku no kill.  Za dnia tylko podskubywania i 2 okonki. Kilka zbiórek i ataków na smużaki ale nietrafionych. Po zmroku coś się ruszyło. Rybka weszła w wodę po kolana i atakowała bardzo często wszystko co wpadało do wody. Wyjąłem kilka kleników 30+. Po przemieszczeniu się na ciut głębszą wodę o 22:36 (żeby nie było- srajfony podpisują z automatu zdjęcia datą i godziną) czuję potężne kopnięcie nad żabkę. Po fajnej walce w podbieraku melduje się fajny klenik. Do piątki z przodu brakuje mu mniej niż centymetr. 

20160820_223702.jpg

20160820_223736.jpg

20160820_223854.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni weekend spędziłem na długo oczekiwanej wyprawie na sumy z Przewodnicywedkarscy.pl.B)

Wyruszam wcześnie rano i o 7.30 melduję się w umówionym miejscu nad Wisłą. Od początku rzeka robi na mnie duże wrażenie- jest naprawdę imponująca. Nasi przewodnicy Sebastian i Mateusz Kalkowscy szybko szykują sprzęt i udzielają pierwszych wskazówek. Ja wsiadam do pontonu Sebastiana wraz ze starym sumowym wyjadaczem Jarkiem a Mateusz zabiera do swojej łodzi damsko-męską obsadę.

Bardzo szybko zaczynamy łowić a ja uważnie słucham rad Sebastiana i Jarka oraz podziwiam magiczne piękno królowej polskich rzek.

IMG_2871.jpg

IMG_2870.jpg

Nie mogłem uwierzyć, że Wisła może być tak dziką i piękną rzeką. Sebastian z wprawą manewruje pontonem.

IMG_2872.jpg

Mimo tego, że żar leje się z nieba, notujemy kilka mniej lub bardziej agresywnych brań, ale niestety żadna z ryb nie zapina się na naszych woblerach. Około pierwszej robimy chwilę przerwy a ja z kapokiem pod głową delektuję się drzemką na Wiślanym piachu. Ciszę raz za razem mącą tylko uderzenia ogromnego bolenia tuż pod nogami ...

Po tej chwili odpoczynku ruszamy do boju a dodatkowo do działania pobudza nas wiadomość od Mateusza- mają suma 190 cm!

190_a.jpg

Próbujemy złowić swój okaz, ale mimo chęci kończymy dzień z siedmioma niezaciętymi braniami. Spływamy na nocleg, szykujemy namioty i oddajemy się wypoczynkowi przy ognisku i rozmowom nie tylko o rybach.

IMG_2881.jpg

Rano z nowymi siłami szykujemy się do boju.

IMG_2886.jpg

Wreszcie jest! Jarek zacina rybę, która okazuje się około metrowym sumem.

IMG_2896.jpg

IMG_2897.jpg

IMG_2894.jpg

Pływamy zawzięcie dalej obserwując przyrodę i dyskutując o rybach i nie tylko. ;)

IMG_2888.jpg

Wreszcie mocne uderzenie u Jarka, ale ryba znów ma około metra. Szybki hol i sprawne podebranie Sebastiana.

sum.jpg

sum1.jpg

Zaniepokojeni zbliżającą się burzą wracamy w okolice biwaku i kończymy łowienie już w dużym deszczu.

Podsumowując podczas dwóch dni wyprawy złowiliśmy 6 sumów- trzy około wymiaru, dwie metrówki i okaz 190 cm. Przy tak zmiennej pogodzie należy to uznać za całkiem dobry wynik. Mi niestety nie było dane poczuć sumowego kopnięcia na kiju, ale rewelacyjnie spędziłem czas w dobrym towarzystwie i bardzo dużo się nauczyłem od Sebastiana i Jarka podczas wielogodzinnych dyskusji na pontonie. Jestem pod wrażeniem ogromnej wiedzy Sebastiana i Mateusza i mogę polecić sumową wyprawę z tą ekipą. Oczywiście nie zawsze udaje się złowić wymarzony okaz- jak to na rybach, ale można być pewnym, że chłopaki robią wszystko żeby tak się stało.

Dodatkowy atut to wspaniałe otoczenie dzikiej rzeki, nie miałem pojęcia, że Wisła jest tak piękna. Jedno jest pewne- to nie jest koniec mojego polowania na Wiślanego suma. Myślę, że w przyszłym roku znowu spróbuję zapolować na wąsacze z pontonu Sebastiana. ;)

 

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.08.2016 o 23:59, tomek1 napisał:

Dodatkowy atut to wspaniałe otoczenie dzikiej rzeki, nie miałem pojęcia, że Wisła jest tak piękna. Jedno jest pewne- to nie jest koniec mojego polowania na Wiślanego suma. Myślę, że w przyszłym roku znowu spróbuję zapolować na wąsacze z pontonu Sebastiana. ;)

 

Na pewno spróbujesz w przyszłym sezonie. Nie ma innego wyjścia :)

Dopowiem tylko, że są jeszcze piękniejsze odcinki Wisły, gdzie wyspy, łachy i dzika przyroda tworzą niepowtarzalny klimat!

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ESSOX napisał:

Tomek na czym polega to łowienie sumowe ? Jest to trolling z echosondą ?

Dostępne są różne opcje Tu czytaj

My łowiliśmy na trolling, ale z ręki- czując cały czas pracę woblera i reagując na to co się dzieje z przynętą. Główna sprawa to oczywiście znajomość wody i sposobów jak skusić rybę do brania. Z tego co mówił Sebastian, zajęło im kilka lat, żeby dojść do obecnego stanu, tj. powtarzalnego łowienia dużych ryb.

Nigdy tak nie łowiłem, więc była to bardzo pouczająca wyprawa. Nie miałem świadomości, że takie łowienie wymaga aż takiej wiedzy i doświadczenia.

PS. Co dla mnie było ważne- nie musiałem kupować żadnego sprzętu, wszystko dostałem na miejscu. Zapłacić trzeba jedynie za zerwane przynęty, ale mimo kilku zaczepów- na naszym pontonie nic nie zerwaliśmy.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przewodnicywedkarscy.pl Chyba się kiedyś skuszę na sumową wyprawę z Wami. Kusi... Ojjj kusi!

"Coraz trudniej rybkę wyrwać na mieście" - jak to mawiał porucznik Borewicz (no prawie bo podmieniłem jedno słowo). 

Wczorajszy nocny wypad. Kilka kleników złowiłem ale granicy 40 cm nie przebiłem.

20160825_223611.jpg

20160825_223611.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na polnym stawie. Grążel, komary, masa zaskrońców i żab. Upał ponad 30'C w cieniu.

Jak zwykle na hak kukurydza z biedry, tylko nieco stara i już zalatująca. Spławik 1 g na stałe (najlepszy dla mnie jest Drennan Insert Crystal - widoczność, czułość i perfekcyjne wskazanie brań). Przez pierwszą godzinę zmiana gruntu (płycej - głębiej) i szukanie strefy aktualnego przebywania ryb. Przez następne 2 godz. 6-8 karasi +/- 15 cm. Zmiana haka z ciemnego na złoty też poprawiła ilość brań.

Gdy brania ustały, z braku innej przynęty niż kukurydza, zgniotłem nieco chleba z masłem (z kanapek). Karasie brały na taki zagnieciony chleb jak szalone. Okazało się, że w stawie są też płotki. Wynik od godz. 10 do 16 to około 15 karasi srebrzystych. Większe zostawiłem na patelnię, a mikrusy poszły do wody. Zaskrońce, po trzy na raz, kręciły się po brzegu, gdy tylko wyciągnąłem rybkę. Zwabiał je zapach. W dodatku wywęszyły złowione ryby, które trzymałem w wodzie, w metalowej siatce-sadzyku. Gorączkowo usiłowały dobrać się do ryb. Gdy złowiłem kolejnego mikro-karasia (8-9 cm), pozostawiłem go dla zaskrońców. Kiedy jeden z nich kombinował jak dostać się do siatki z rybami, chwyciłem go i podstawiłem mu mikro-karasia. Głód był silniejszy niż strach - zaskroniec chwycił szybko rybkę i odpełzł w krzaki.

 Dziś siedzę w domu, bo mi upał dał we znaki. Czekam na temperaturę bardziej w okolicach 20'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w USA , stan Indiana są tu rzeki i z mostu widać piękne ryby 50-80cm pewnie pstrągi lub coś w podobie .

Nie mogę przeżałować że nie wziąłem wędki :(:(

Za 2 mc jak znowu pojade to muszę odwiedzić to miejsce , przepiękna okolica i O wędkarzy :o dziwne.

Tyle ryb a nikt nie łowi.

mam takie pytanko?

Która jest lepsza i mocniejsza wędka węglowa czy półwęglowa?

sa tutaj wędki w Wolmarcie Dragona z seri X Treme za 24 Dolary i Terminator z serii Foxrage. za 32 Dolary, gość poleca mi Terminatora .Spining.

Myślicie ze to dobra cena?

Chciałbym kupić sobie 2 wędki , a mam okazję bo wybór jest tu duzy , a moich wędek nadszedł koniec zycia :(to pasuje coś kupić .

Jest tu promocja na kołowrotek Shimano4000 za 29 Dolarów, bardzo mi się podoba, ma go ktoś i czy poleca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dragona uważam za nieco przereklamowanego ze względu na mocno wygórowane ceny. Jako zamiennik poleciłbym wędki mikado. Jedne z najlepszych modeli są w takich cenach jak najsłabsze dragona, natomiast jakość jest bardzo porównywalna. No i pytanie- po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wczoraj mój mały debiut,tym razem gruntowy. Koledzy z koła dopięli swego, męczyli mnie kilka ładnych latek abym wystartował w innych zawodach niż spinningowe. I stało się, zapisałem się na zawody gruntowe, kupiłem pickerka Mikado, parę akcesoriów i ruszyłem na podbój. Nigdy wcześniej nie próbowałem swoich sił w tej odmianie wędkarstwa, więc trzeba było chociaż raz potrenować. Zobaczyć z czym to się je. Szału nie było, brał dość intensywnie sam drobiazg. Sporo wniosków wyciągniętych i mam nadzieję że w zawodach nie będę ostatni. Poniżej krótki filmik z treningu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni weekend trafiłem na spławik 2 Linki, sporo ładnych Wzdręg i Płoci. Testowałem też kolejne wahadłówki RoBo z bardzo dobrymi wynikami. Oczywiście regularnie pływam na Bug z klientami, gdzie jeszcze jakimś cudem trafi się jakiś Sumek czy Sandacz. Zdjęcia ze szkoleń na Bugu są na naszym profilu facebookowym, zapraszam - Wędkarstwo Zbigniew Janiszewski

Lin dzień.jpg

wzdręga2.jpg

lin noc.jpg

wzdręga.jpg

13932979_1285008864866497_1098411701_n.jpg

nowe robo.jpg

13957429_1285008861533164_740604171_n.jpg

robo miedź.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.