Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zawody SUMowe - sugestie


elbow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów wędkarzy.

Jutro mam w kole zawody sumowe i mam do was pytanie. Czy dobrym pomysłem jest nęcenie na suma?

Teść jest myśliwym i udało mi się od niego zorganizować jelita, flaki, żołądek, wątrobę, nerki, serce oraz krew ze świeżego odstrzału. 

Myślałem, żeby zmielić lub bardzo drobno pokroić wszystko i zmieszać z tradycyjną zanętą. Zamiast wody do rozprowadzenia wszystkiego chcę użyć świeżej krwi.

Drugi pomysł to zamrozić krew z jakimś kamieniem i wrzucić do wody co spowoduje na dnie powolne rozpraszanie się tej krwi.

Co o tym sądzicie, a może macie jeszcze jakiś pomysł?

Zawody są na jeziorze z brzegu, więc wywożenie podwodnego spławika nie wchodzi w grę.

NA HAK - Stosować żywca, martwą rybę,  wątrobę czy może rosówki?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
3 minuty temu, elbow napisał:

Drugi pomysł to zamrozić krew z jakimś kamieniem i wrzucić do wody co spowoduje na dnie powolne rozpraszanie się tej krwi.

Co prawda nie znam się na łowieniu sumów, ale zanęcić zawsze warto. Wydaje mi się jednak, że należy nęcić samym mięskiem, bez zanęty sypkiej, chyba że w celu zwabienia drobnicy. Natomiast jeżeli zamrozisz krew w w pojemnikach plastikowych np. po jogurcie, śmietanie itp. to nie będziesz musiał używać kamienia.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamrożona krew bez obciążenia będzie się unosić na powierzchni - przynajmniej tak mi się wydaje.

Dokładnie, chcę zmieszać ze zwykłą zanętą, żeby zwabić drobnicę, poza tym będzie się to lepiej trzymać "kupy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, P napisał:

Szkoda, że pozujesz z trupem. Gratulacje wygranej ale warto ryby wypuszczać

Po 1. Mamy "przesumione" jezioro i trzeba go troszkę odłowić. Rozwala nam cały narybek, a w szczególności liny.

Po 2. Nie jestem w stanie oprzeć się wędzonemu sumowi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elbow napisał:

Po 1. Mamy "przesumione" jezioro i trzeba go troszkę odłowić. Rozwala nam cały narybek, a w szczególności liny.

A jak skończy z linami to weźmie się za miejscowe dziewice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elbow napisał:

Pogadam z nimi, żeby dziewice zostawiły Tobie.

Nie pogadasz bo wszystkie traktujesz tak samo: w łeb i do wora

Za kilka lat jak nie będą brały to zaczyna się narzekanie, że wszystko wyżarły sumy a sumy zostały wyżarte przez ... i pojawia się pełno różnych domysłów. Nikt nie bierze pod uwagę dwunożnego drapieżnika.

Z mojej strony koniec EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, P napisał:

Nie pogadasz bo wszystkie traktujesz tak samo: w łeb i do wora

 

Czy mam przyjemność z Wróżbitą Maciejem?

Panie wróżbito... nikt mi nie zabroni zabrać i zjeść złowionej ryby... Przytocz mi taki paragraf z regulaminu amatorskiego połowu ryb w Polsce, który tego zabrania. Zaraz powiesz, że jeżeli chcę sobie zjeść rybkę to mam ją kupić w sklepie... Dziękuję bardzo za sztucznie pasioną rybę skoro mam do wyboru taką z jeziora.

Za pewne też przewidziałeś to, że sponsoruję z własnej kieszeni co sezon kilkaset kg narybku, ale nie chciałeś tego napisać, żebyś to Ty był tym lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.