Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czy ten sprzęt zagra ze sobą?


marcin_75

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem zielony w gruncie to mam pytanko:

Na wędkę i kołowrotek mam 3 setki i w związku z tym wybrałem: OKUMA TACTIC BAITFEEDER BF 45 oraz Mikado Almaz Medium Feeder 390/120g (na alle są wyprzedaże). łowić chcę na DS oraz spróbować metody. Czy ktoś ma taki zestaw? A może jest coś lepszego do 3 setek? Łowienie na Odrze (odcinek koło Głogowa) i jeziorka. Rybki to: ...nie wiem co wpadnie, wezmę wsio z pocałowaniem ręki bo dopiero zaczynam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie wiem czy OK, ja bym brał 40 ale ja zaczynam wędkować po nastu latach przerwy i dzisiejszy sprzęt to dla mnie troche kosmos, po prostu popatrzyłem na wielkość szpuli, ja nawijam 0,22 żyłka albo 0,15 plecionka wiec wole mniejsze wszystkie moje młynki to 2500 albo 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiąc na feeder, zestaw i tak leży większość dnia na podpórkach więc te 95 gr wielkiej różnicy nie robią., Co innego przy spinningu gdy wędkę cały czas ściskasz w dłoni, cały czas zarzucasz i kręcisz kołowrotkiem. A do feedera lepiej mieć ciut większy kołowrotek i przez to mocniejszy niż za mały bo żywotność większych części będzie większa. Na szpuli zmieścisz też więcej żyłki przez co w razie dużego przyłowu (karp, amur) nie będziesz się martwił czy starczy Ci linki jak jakaś dwucyfrówka zrobi Ci długi odjazd. Nie bez przypadku karpiarze używają większych kołowrotków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.08.2016 o 12:25, okonhel napisał:

Łowiąc na feeder, zestaw i tak leży większość dnia na podpórkach więc te 95 gr wielkiej różnicy nie robią., Co innego przy spinningu gdy wędkę cały czas ściskasz w dłoni, cały czas zarzucasz i kręcisz kołowrotkiem. A do feedera lepiej mieć ciut większy kołowrotek i przez to mocniejszy niż za mały bo żywotność większych części będzie większa. Na szpuli zmieścisz też więcej żyłki przez co w razie dużego przyłowu (karp, amur) nie będziesz się martwił czy starczy Ci linki jak jakaś dwucyfrówka zrobi Ci długi odjazd. Nie bez przypadku karpiarze używają większych kołowrotków.

Zgadzam się z kolegą, kijek leży na podpórkach a gdy masz większy kołowrotek jesteś spokojniejszy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.