Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Własny staw-brak brań-Pomocy


Skixd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż szwagier ma staw 0,5h. Staw jest cały zarośnięty trzciną, dosłownie. Jedyne miejsca w których można łowić, to mostki początek stawu, środek i koniec. Staw jest zarybiony karpiami(2 lata temu ok 100-150 karpi po 600g-800g, w tym roku ok 130 szt narybku 8-15cm, karasiami, linami, amurami w tym roku również narybkiem 15cm ok 40szt, szczupakami. W tamtym roku zacząłem tam łowić i łowiłem tylko na kukurydzę i tylko nęciłem kukurydzą. Wyławiałem sporo karpi czasem przy jednej zasiadce ok 8szt. W tym roku totalna padaka ;/ Od maja dopiero 2 karpie złowione. Nie łowię sam, ale z braćmi, więc czasem nawet na 6 wędek(spławik, grunt). Łowimy w tym roku na ciasto od lipca, ponieważ udało nam się złapać po jednej sztuce karpia, lina, karasia i ciągneliśmy amura 10-15kg(pojawił nam się przy brzegu, ale zerwał się). Jezdze rano/wieczorem. Opisałem wszystko dokładnie, aby ktoś doradził mi co mam zrobić, zmienić. Dlaczego ryby nie biorą? Czasem jestem codziennie i nic większego jak płotki..

Proszę o pomoc/rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
2 godziny temu, Skixd napisał:

W takim razie czym najlepiej nęcić i na co łowić ?

Jak były efekty na kukurydzę, to próbuj tak samo, ale zmień porę na nocną. Jeśli to nie pomoże, to kombinuj z przynętami- czerwone i białe robaki, ziemniak, pellet itd.

Pytanie niby dziwne, ale... Jesteś pewien, że te ryby ciągle tam są? Sprawni kłusownicy taki stawek są w stanie w jedną noc oczyścić z rybostanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie lowie od 5-9 rano albo od 20-1 w nocy. W sumie, to nie ma dnia, ze nie zlapie lina. Łapie same liny po 2-3 (30cm). Tez o tym myslalem, ze ktos jesienia tamtego roku lub wiosna tego roku wylowil. Tak wiem, ale to jest staw w lesie, ktorego nie widac, wiec raczej nikt o nim nie wie. Staw jest od 15 lat i nigdy klusownikow nie bylo. Jest możliwość, aby klusownicy oczyscili staw, jesli jest tak obrosniety? Teraz zaczalem lowic na czerwonego robaka i znowu liny. Ciasto/kukurydza/robak=liny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.