Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wybór Wędki na początek


WędkarstwoPasja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko czy wędka i kołowrotek  podane poniżej są dobre na początek zabawy łowienia z gruntu? Mówimy tu o lekkim łowieniu na grunt. Nastawiam się na ryby max 2 kg :)

Wędka :   http://allegro.pl/wedka-jaxon-arcadia-tele-trip-3-60m-10-30gr-gratis-i6153558280.html

Kołowrotek :   http://allegro.pl/kolowrotek-6-lozysk-na-spinning-splawik-szpula-i5278021360.html

Jeśli nie to poproszę o propozycje na inne wędki i kołowrotki w tym przedziale cenowy (ok 100 zł za te dwa produkty)

Z góry dziękuje za wszystkie propozycje i odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Do łowienia z gruntu nada się każde wędzisko , także ''kij spiningowy'' jeśli masz zamiar łowić na stawie czy jeziorze , wtedy jako sygnalizator brań dajesz ''małpkę'' (styropianowa bojka'' ) jeśli łowił byś na rzece to wtedy musisz obserwować szczytówkę , która musi być delikatna jak w wędce typu picker , chociaż jak walnie kleń , to i wędkę może wciągnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj czegoś z większym CW ciężarek np 20g a jak na rzekę to więcej plus to co w koszyczku i może się zrobić i z 90g (ja będzie w środku ciężkie ciasto). Taka z CW 30g pewnie wytrzyma więcej niż te 30g ale szkoda ryzykować i szybko połamać kij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem kołowrotek za mniej niż okolice 100zl to zakup jednorazowy, idź do sklepu metalowego i zobacz ile kosztują np jakieś koła zębate czy pojedyncze łożyska. Coś co kosztuje 50zl lub mniej musi być z szajsemtalu co nie wytrzyma za długo, niestety ale pewnych rzeczy nie da się zrobić dobrze i tanio. To tak jak byś wsadził do auta amortyzatory za 30zl i po 10000km byś się dziwił że amory nie trzymają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz łowić w morzu ;) Mam feeder Mikado Golden Bay do 150cw. wyrzutu a nie mam koszyczka cięższego jak 40g :)  nie wiem może się nie znam ,ale nie widziałem aby ktoś łowiąc rzucał koszykiem na 100m ;) po to się nęci aby przyciągnąć rybę do siebie , a nie rzucać na drugi brzeg :) nastawiając się na płotkę , łapiesz delikatnie a nie kijem od szczotki , jeśli nastawiasz się na wielgachne karpie , to nie stosujesz delikatnego wędziska :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz taką samą jak z twojego postu ale z większym CW http://allegro.pl/wedka-jaxon-arcadia-tele-trip-3m-20-60gr-gratisy-i5374748136.html

Co do transportu ten teleskop ma 60cm złożony więc nie widzę za bardzo różnicy mieczy 60cm a 100m przy wędzisko składanym a nie teleskopowym, i jednego i drugiego do torby nie wsadzisz i musisz nieść w reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.